Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu/Somfy. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu/Somfy. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 paź 2018 16:54

Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu/Somfy

Dzięki zaawansowanym funkcjom sztucznej inteligencji oraz wykrywaniu zagrożenia z wyprzedzeniem oferuje kompleksowy system bezpieczeństwa – wszystko w jednym. Produkt zgłoszony do kon kursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Somfy One+

Nazwa kategorii: Nowoczesne technologie

Opis produktu: Somfy One+ - zintegrowane rozwiązanie do inteligentnego zabezpieczenia domu. Dzięki zaawansowanym funkcjom sztucznej inteligencji oraz wykrywaniu zagrożenia z wyprzedzeniem oferuje kompleksowy system bezpieczeństwa – wszystko w jednym. Mobilny alarm all-in-one to połączenie kamery, czujnika ruchu i syreny alarmowej do monitorowania domu o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie poprzez intuicyjną aplikację Somfy Protect. Dodatkowe akcesoria w zestawie i innowacyjne funkcjonalności zapewniają ochronę na wysokim poziomie i bezpieczeństwo domowników.

SKUTECZNIE ZABEZPIECZA DOM PRZED WŁAMANIEM

Syrena alarmowa odstraszy nieproszonych gości. W momencie wykrycia zagrożenia syrena alarmowa wydaje dźwięk o natężeniu 90+ dB. Można ją również uruchomić jednym kliknięciem w smartfonie. Zdjęcie i film ze zdarzenia Po wykryciu ruchu Somfy One+ robi zdjęcie i nagrywa 10-sekundowy film ze zdarzenia. Dostęp do plików jest bezpłatny, a dodatkowo są one bezpiecznie przesyłane i przechowywane w chmurze. Alert o zagrożeniu Somfy One+ jako system alarmowy all-in-one identyfikuje niebezpieczeństwo i w czasie rzeczywistym wysyła powiadomienie o sytuacji bezpośrednio na smartfon użytkownika. Niezależnie czy jest to próba włamania, chęć zniszczenia lub przestawienie urządzenia, pożar, odcięcie zasilania czy internetu – każdorazowo w aplikacji Somfy Protect pojawi się alert bezpieczeństwa.

Wykrycie każdego nieuprawnionego ruchu pod naszą nieobecność zapewnia technologia Somfy Vision™, która bazuje na analizie obrazu i podczerwieni. Akcesoria W zestawie Somfy One+ znajdują się bezprzewodowy czujnik wibracji i otwarcia IntelliTAG™, który może zostać zainstalowany na dowolnym oknie czy drzwiach. W przypadku próby włamania sensor wykryje je jeszcze zanim intruz dostanie się do środka – jednocześnie procedura alarmowa zostanie uruchomiona. Z kolei klucz zbliżeniowy Key Fob można dołączyć do kluczy do domu jako brelok – to niewielkie urządzenie, które dezaktywuje alarm automatycznie - bez wpisywania kodów czy klikania w aplikacji, a nawet posiada funkcję napadową (natychmiastowe włączenie syreny za pomocą przycisku).

Dodatkowe funkcjonalności Somfy One+ posiada wbudowaną baterię zasilania awaryjnego, która zagwarantuje działanie urządzenia w przypadku awarii prądu (do 6 godz.), a wewnętrzna karta pamięci przechowa nagranie ze zdarzenia. Każdorazowo użytkownik otrzyma również alert o awarii zasilania. Twoja społeczność W każdej chwili możesz nadać odpowiednie uprawnienia sąsiadom, przyjaciołom czy rodzinie. Pozwoli im to zareagować na każde powiadomienie alarmowe – szczególnie wtedy, gdy Ty będziesz nieosiągalny. Dodatkowo technologia komunikacji Somfy Around™ gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa – w przypadku utraty sygnału Wi-Fi Somfy One+ za pośrednictwem innego urządzenia Somfy Protect (np. Somfy Home Alarm czy innego Somfy One+) znajdującego się w sąsiedztwie prześle alert na smartfona.

OCHRONA PRYWATNOŚCI

Przesłona obiektywu kamery Somfy One+ zamknie się automatycznie po Twoim powrocie do domu i otworzy, jak tylko z niego wyjdziesz. Wszystko to dzięki aplikacji, w której możesz zarówno dostosować ustawienia do swoich potrzeb, jak i w dowolnym momencie sterować przesłoną obiektywu i zobaczyć obraz z kamery w czasie rzeczywistym. ALARM

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ