System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave/Geberit. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave/Geberit. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 paź 2018 13:14

System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave/Geberit

Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają możliwość wyjątkowo higienicznego mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: System baterii umywalkowych Geberit Brenta i Piave

Nazwa kategorii: Przestrzeń łazienki

Opis produktu: Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają możliwość wyjątkowo higienicznego mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Są one przeznaczone przede wszystkim do stosowania w sanitariatach obiektów publicznych i półpublicznych, takich jak lotniska, galerie handlowe, szkoły czy placówki gastronomiczne. Szczególne wyzwanie – zwłaszcza w lokalach odwiedzanych przez dużą liczbę osób – wiąże się z faktem, że baterie muszą być bardzo wytrzymałe, nie tylko ze względu na częste, ale również nierzadko niezbyt delikatne użytkowanie. Ponadto tradycyjne baterie montowane najczęściej w umywalkach oraz ich systemy elektroniczne są stale narażone na wilgoć i wodę, co może powodować nieprzyjemne awarie.

W nowym systemie baterii umywalkowych Geberit wyeliminował słabe strony baterii bezdotykowych. Wszystkie elementy funkcjonalne, takie jak elementy elektroniki sterującej, mieszacz, zawory i przyłącza elektryczne zostały - jedynie z wyjątkiem czujnika podczerwieni - umieszczone w odrębnej skrzynce funkcyjnej o wymiarach zaledwie 14 cm x 14 cm. Zostanie ona w dostępny sposób zamontowana pod umywalką w ścianie, czyli poza strefą mokrą. W przypadku braku możliwości zamontowania skrzynki funkcyjnej w ścianie można alternatywnie skorzystać z odpornej natynkowej skrzynki. Specyfika baterii ściennych Bezdotykowe ścienne baterie umywalkowe są bardzo praktyczne: cała powierzchnia umywalki pozostaje wolna, co niezmiernie ułatwia utrzymanie czystości, zaś mycie rąk jest znacznie bardziej ergonomiczne. Fakt, że w praktyce bardzo rzadko spotykamy baterie bezdotykowe, ma dość banalną przyczynę: dotychczas nie było w zasadzie żadnego rozwiązania zapewniającego bezpieczne zaplanowanie i niezawodną instalację takich systemów.

Na nowym systemie baterii umywalkowych Geberit projektanci i instalatorzy mogą natomiast w pełni polegać. Dzięki wykorzystaniu systemów podtynkowych Geberit baterie ścienne mogą być szybko i bezbłędnie montowane w ścianie, zaś baterie stojące - w umywalkach. Należące do systemu baterii umywalkowych nowe elementy do montażu umywalek w technologii podtynkowej (Geberit Duofix i Geberit GIS) są przystosowane do łatwej i bezpiecznej instalacji systemu baterii. Bazują one na sprawdzonej już technologii podtynkowej Geberit i posiadają trawersy o regulowanej wysokości, do których są mocowane cokoły baterii i umywalki. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne ustawienie (w pionie lub w poziomie) oraz solidne zamocowanie korpusu baterii, minimalizując możliwość powstania kosztownych wad. Bezpośrednie prowadzenie wody Dzięki wydzieleniu elementów funkcyjnych z korpusu baterii powstają całkowicie nowe możliwości projektowania samych baterii.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ