Fot. Anwis.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Anwis.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 12:56

Żaluzja fasadowa Anwis

Żaluzje fasadowe są nowoczesnym, eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasady budynku.

Lekka i prosta budowa doskonale zafunkcjonuje w nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami.

Jednym z głównych elementów żaluzji fasadowych są poziome aluminiowe lamele. Są to odpowiednio ukształtowane płytki aluminiowe, których szerokość zależy od typu żaluzji. Występują w czterech szerokościach:
1. S 70 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery S o szerokości 70 mm,
2. C 65 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 65 mm,
3. C 80 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 80 mm,
4. F 80 – lamela o przekroju płaskim bgw kształcie litery C o szerokości 80 mm
(operowanie żaluzją w zakresie 180°),
5. Z 90 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery Z o szerokości 90 mm.

Lamele można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości. Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel. Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

Estetyka i funkcjonalność

Żaluzje fasadowe Anwis chronią wnętrze budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem oraz poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 10°C.

Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa

Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczone są wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m2, i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Wysoka klasa powłok lakierniczych

Lamele żaluzji pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL. Istnieje możliwość zamówienia niestandardowych kolorów z palety RAL po wcześniejszym uzgodnieniu indywidualnych warunków realizacji zamówienia

Ochrona przed hałasem i odporność na warunki pogodowe

Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory
w postaci bocznych prowadnic i stalowych linek w osłonie z PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

Montaż

Wyróżnia się dwa podstawowe sposoby montażu żaluzji fasadowych: do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Decyzję o typie żaluzji fasadowej oraz sposobie jej montażu warto przewidzieć na etapie projektowania obiektu.

Płynne sterowanie żaluzją

Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza. Sterowanie elektryczne przy pomocy silnika elektrycznego - zalecane Zastosowanie silnika elektrycznego niezbędne jest w konstrukcjach wielkogabarytowych, ze względu na ich ciężar. Silnik elektryczny jest standardowo umieszczony w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji zewnętrznych stosowana jest ta sama rynna. Sterowanie żaluzjami można łączyć z sobą w zespoły. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lubwiększą liczbą żaluzji.

Możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej - zalecane. Opcjonalnie można zastosować automatykę z możliwością podłączenia do inteligentnego systemu zarządzania fasadami dynamicznymi - interfejs użytkownika to prosty w obsłudze program PC.

Sterowanie ręczne przy pomocy mechanizmu korbowego

Żaluzje są sterowane od wewnątrz pomieszczenia przy pomocy mechanizmu korbowego. Korba jest wyprodukowana z tworzywa sztucznego oraz aluminium i stali. Do sterowania żaluzją trzeba korbę wychylić z pozycji pionowej.

Gama kolorystyczna lameli

Szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dostosować żaluzję zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych.

Główne zalety żaluzji fasadowych: 

 – efektywne zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym oraz hałasem,
 – zastosowanie powłok lakierniczych odpornych na czynniki atmosferyczne,
 –różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych – cztery rodzaje lameli: typ C, typ Z, typ S i typ F o szerokości 65, 70, 80 lub 90 mm,
 – prowadzenie lameli: linka stalowa lub prowadnica,
 – szeroka gama kolorów – nowe kolory w ofercie ANWIS 2015,
 – sterowanie ręczne lub elektryczne,
 – system samonośny – optymalne rozwiązanie przy utrudnionym montażu rynny górnej,
 – zaciemnienie zewnętrzne otworów okiennych i szklanych fasad,
– płynne sterowanie żaluzją (otwieranie i zamykanie) w zakresie 90o i 180o możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza,
 – obniżenie poziomu hałasu,
 – lekka i prosta konstrukcja aluminiowa,
 – łatwość montażu,
 – możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej,
 – zastosowanie wysokiej klasy powłok lakierniczych odpornych na czynniki atmosferyczne.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny