artur indyka.jpg
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 gru 2017 08:25

Artur Indyka: w 2018 roku królować będą mocne, zdecydowane kolory

Wybory zakupowe Polaków są bardzo zachowawcze: lubimy biele, beże i szarości. O tym, jak przekonać inwestorów do odważniejszych barw mówił w trakcie Forum Dobrego Designu Artur Indyka, projektant wnętrz, prowadzący program "Meblokreacje" na Domo+.

 - Rok 2018 będzie należał do mocnych, zdecydowanych kolorów. Nie mówimy oczywiście o malowaniu na intensywne barwy całych pomieszczeń, ale jedna czy dwie ściany chociażby w odcieniu turkusu, zwłaszcza jeśli to ściana, która ma być oparciem pod kanapę, zrobi świetny efekt - mówi Artur Indyka. -  Z moich obserwacji wynika, że ludzie potrzebują zwłaszcza żółcieni, które wprowadzą więcej słońca do naszych wnętrz. Wspaniałe są pomarańcze, a warto dodać, że nie muszą to być przy tym brzydkie, brzoskwiniowe odcienie, ale czyste pomarańczowe barwy. W zeszłym roku pojawił się kobalt i oby trwał jak najdłużej - to wspaniały kolor, który świetnie można zestawiać z szarością, z bielą, ze złotem, z miedzią. Nie bałbym się też brązów, ale ze strony zimnej, mocnej czekolady, nie tych z odrobiną papryki chilli, ale zdecydowanie chłodnych odcieni, które też będą dobrze wyglądać w naszych wnętrzach. Polecam też kolor musztardy i mięty, który sprawdzi się zwłaszcza w pokojach dzieci. 

Forum Dobrego Designu 2017 odbyło się 6 grudnia 2017 r. w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie. W trakcie wydarzenia ponad 60 prelegentów wzięło udział w 20 dyskusjach, wykładach i prezentacjach, którym przysłuchiwało się ponad 800 uczestników - projektantów, architektów, producentów, dystrybutorów i designerów. Jakimi klientami są współcześni nomadzi? Jak projektować dla millenialsów i osób 50+? Jaka przyszłość czeka design? Forum Dobrego Designu 2017 po raz kolejny ujęło temat projektowania w wielu różnych kontekstach. Zapraszamy do śledzenia relacji i wideorelacji z wydarzenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ