Proj. i zdjęcia: Tremend

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Proj. i zdjęcia: Tremend
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 lis 2017 13:55

FDD 2017: Magdalena Federowicz-Boule, Tremend - zobacz najciekawsze projekty

Jedną z prelegentek zbliżającego się Forum Dobrego Designu będzie Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezes zarządu pracowni architektonicznej Tremend. Skąd czerpie inspiracje i jakie projekty lubi najbardziej?

Firma Tremend opiera się na 2 filarach: usługach projektowych oraz zarządzaniu projektem inwestycyjnym. Jak to wygląda w praktyce?

Tremend powstał w 2010 roku i na początku skupiał się na projektach architektonicznych oraz wielobranżowych. Mamy u siebie także dział designu. Tworzymy projekty wnętrzarskie oraz zajmujemy się tematami, które wymagają kreatywnego podejścia oraz pracy twórczej. Mój wspólnik, Jarosław Gwóźdź ma natomiast pod swoją pieczą dział zarządzania projektami i koordynacji budów. Tak naprawdę jest to ściśle związane z tym, że niektórzy klienci powierzają nam projekt, a jednocześnie zarządzanie budową po to, żeby pilnować budżetu oraz założeń związanych z jakością i terminami. W praktyce wygląda to tak, że posiadamy zespół, który przeprowadza przetargi dla inwestorów, wyłania wykonawców, a w trakcie inwestycji zajmuje się pilnowaniem kosztów, jakości i harmonogramu. Pomaga nam to też dopilnować naszych założeń projektowych. Często inwestorzy nie chcą jednak powierzać wszystkich prac generalnemu wykonawcy, a mają kilku podwykonawców i my jesteśmy wówczas tylko koordynatorem tych działań. Zapewniamy kompleksową obsługę naszym klientom, dostosowaną do ich potrzeb.

Pracownia Tremend powstała w 2010 roku, w bardzo ciężkim okresie dla branży budowlanej. To musiał być trudny moment na rozpoczęcie biznesu – skąd taki pomysł i jak to przetrwaliście?

To również była dla nas szansa. Każdy chyba ma taki moment, że chce coś zmienić w swoim życiu. Nie było to uzależnione od faktu czy jest kryzys, czy go nie ma, była to spontaniczna decyzja. A przetrwaliśmy ten trudny czas chyba właśnie dlatego, że podejmowaliśmy się skomplikowanych projektów, mocno technicznych, przebudów i takich, których inni bali się rozpocząć. Dzięki temu udało nam się zdobyć dużo pozytywnych referencji, które pozwoliły nam stworzyć markę znaną z dobrej jakości. Dopiero później przyszedł czas na większe, bardziej ambitne i wartościowe zlecenia, które dają nam prawdziwą przyjemność tworzenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ