Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mikołaj Molenda

Mikołaj Molenda
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 16 lis 2016 13:32 (aktualizacja: 18 lis 2016 20:46)

FDD: Designerzy roku 2016 o startupach

Mikołaj Molenda, jeden z założycieli innowacyjnej firmy meblarskiej Tylko, weźmie udział w Forum Dobrego Designu. Na naszej scenie opowie o pomyśle na startup, który przyniósł im międzynarodowy sukces.

Tylko to zupełnie nowe podejście do projektowania mebli skupione w aplikacji iOS i konfiguratorze online, umożliwiających dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb klienta. Po wybraniu idealnej wielkości, formy, koloru klient może zwizualizować produkt w dowolnej przestrzeni za pomocą opcji „Context View” (rozszerzonej rzeczywistości), którą oferuje mobilna aplikacja Tylko - a następnie zamówić go online. Unikatowy model biznesowy Tylko jest oparty na zautomatyzowanej produkcji i systemie dostaw - prosto do klienta - bez pośredników.

Produkty i aplikacja Tylko dostępne są w całej Europie. W 2014 roku Tylko zdobyło prestiżową nagrodę Best Technical Achievement na Launch Festival w San Francisco - największym na świecie evencie poświęconym startupom. W 2016 roku twórcy Tylko - Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Hanna Kokczyńska, Michał Piasecki i Benjamin Kuna - odebrali z rąk Bożeny Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagrodę Designer Roku.

Mikołaj Molenda, jeden z założycieli Tylko, już 7 grudnia będzie gościem Forum Dobrego Designu w Warszawie. O swoim pomyśle na startup i źródłach jego globalnego sukcesu opowie w części wydarzenia poświęconej możliwościom i szansom sukcesu startupów opartych o design.

Mikołaj Molenda jest z zawodu architektem. Ukończył Architekturę i Urbanistykę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracował jako architekt w Irlandii, w Polsce dołączył do zespołu architektonicznego biura WWAA. Jest współtwórcą projektu pawilonu polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju. Współzałożyciel studia projektowego i technologicznego Bridge.

ZOBACZ AGENDĘ FORUM DOBREGO DESIGNU 

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY