Mikołaj Molenda

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Mikołaj Molenda
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 lis 2016 13:32

FDD: Designerzy roku 2016 o startupach

Mikołaj Molenda, jeden z założycieli innowacyjnej firmy meblarskiej Tylko, weźmie udział w Forum Dobrego Designu. Na naszej scenie opowie o pomyśle na startup, który przyniósł im międzynarodowy sukces.

Tylko to zupełnie nowe podejście do projektowania mebli skupione w aplikacji iOS i konfiguratorze online, umożliwiających dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb klienta. Po wybraniu idealnej wielkości, formy, koloru klient może zwizualizować produkt w dowolnej przestrzeni za pomocą opcji „Context View” (rozszerzonej rzeczywistości), którą oferuje mobilna aplikacja Tylko - a następnie zamówić go online. Unikatowy model biznesowy Tylko jest oparty na zautomatyzowanej produkcji i systemie dostaw - prosto do klienta - bez pośredników.

Produkty i aplikacja Tylko dostępne są w całej Europie. W 2014 roku Tylko zdobyło prestiżową nagrodę Best Technical Achievement na Launch Festival w San Francisco - największym na świecie evencie poświęconym startupom. W 2016 roku twórcy Tylko - Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Hanna Kokczyńska, Michał Piasecki i Benjamin Kuna - odebrali z rąk Bożeny Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagrodę Designer Roku.

Mikołaj Molenda, jeden z założycieli Tylko, już 7 grudnia będzie gościem Forum Dobrego Designu w Warszawie. O swoim pomyśle na startup i źródłach jego globalnego sukcesu opowie w części wydarzenia poświęconej możliwościom i szansom sukcesu startupów opartych o design.

Mikołaj Molenda jest z zawodu architektem. Ukończył Architekturę i Urbanistykę Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracował jako architekt w Irlandii, w Polsce dołączył do zespołu architektonicznego biura WWAA. Jest współtwórcą projektu pawilonu polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju. Współzałożyciel studia projektowego i technologicznego Bridge.

ZOBACZ AGENDĘ FORUM DOBREGO DESIGNU 

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający