Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Magda Kochanowska

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 07 wrz 2016 10:34

FDD: Magda Kochanowska o promowaniu polskiego designu

Jak promować polskie wzornictwo i rzemiosło na świecie - w dyskusji na ten temat weźmie udział Magda Kochanowska, kurator wielu wystaw polskiego designu na świecie.

Z wykształcenia jest projektantką, a także autorką licznych publikacji dotyczących wzornictwa w pismach specjalistycznych i popularnych. Od 2005 roku jest związana z Wydziałem Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracuje jako adiunkt (w Katedrze Teorii i Historii Designu). Doktorat obroniła w 2010 roku. Przez wiele lat była redaktorem w kwartalniku projektowym 2+3D. W latach 2011-12 wykładała na Universidad Europea de Madrid.

Zajmuje się teorią i krytyką designu oraz metodologiami projektowymi. Realizowała polskie i międzynarodowe projekty wystawiennicze w kraju i zagranicą. W 2014 roku tworzyła „Polish Job” – wystawę polskiego designu prezentowaną podczas Design Week w Mediolanie. Była kuratorem generalnym polskiej prezentacji designu na II Biennale Designu w Istambule 2014. W 2016 roku zrealizowała wystawę polskiego projektowania w ramach XXI Triennale di Milano.

Razem z Weroniką Rochacką Gagliardi prowadzi firmę Design Provision, która specjalizuje się z stosowaniu metod projektowych w procesach tworzenia innowacyjnych produktów i usług. 

Magda Kochanowska weźmie udział w dyskusji pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie – jak promować polskie wzornictwo i rzemiosło na świecie'. Debata będzie miała miejsce 7 grudnia 2016 r. w czasie Forum Dobrego Designu w Warszawie. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY