• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
07 wrz 2016 10:34

FDD: Magda Kochanowska o promowaniu polskiego designu

Jak promować polskie wzornictwo i rzemiosło na świecie - w dyskusji na ten temat weźmie udział Magda Kochanowska, kurator wielu wystaw polskiego designu na świecie.

Z wykształcenia jest projektantką, a także autorką licznych publikacji dotyczących wzornictwa w pismach specjalistycznych i popularnych. Od 2005 roku jest związana z Wydziałem Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracuje jako adiunkt (w Katedrze Teorii i Historii Designu). Doktorat obroniła w 2010 roku. Przez wiele lat była redaktorem w kwartalniku projektowym 2+3D. W latach 2011-12 wykładała na Universidad Europea de Madrid.

Zajmuje się teorią i krytyką designu oraz metodologiami projektowymi. Realizowała polskie i międzynarodowe projekty wystawiennicze w kraju i zagranicą. W 2014 roku tworzyła „Polish Job” – wystawę polskiego designu prezentowaną podczas Design Week w Mediolanie. Była kuratorem generalnym polskiej prezentacji designu na II Biennale Designu w Istambule 2014. W 2016 roku zrealizowała wystawę polskiego projektowania w ramach XXI Triennale di Milano.

Razem z Weroniką Rochacką Gagliardi prowadzi firmę Design Provision, która specjalizuje się z stosowaniu metod projektowych w procesach tworzenia innowacyjnych produktów i usług. 

Magda Kochanowska weźmie udział w dyskusji pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie – jak promować polskie wzornictwo i rzemiosło na świecie'. Debata będzie miała miejsce 7 grudnia 2016 r. w czasie Forum Dobrego Designu w Warszawie. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający