Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2017, sesja "Design po polsku – success story". Fot. Paweł Pawłowski

Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2017, sesja
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 07 gru 2016 13:32 (aktualizacja: 12 gru 2016 11:13)

Forum Dobrego Designu: jak odnieść sukces w Polsce?

Między innymi o tym jak tworzyć w Polsce, na podstawie własnych doświadczeń z projektowaniem mówili uczestnicy kolejnej sesji podczas Forum Dobrego Designu.

Dyskusję pod hasłem "Design po polsku – success story" poprowadził Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, Założyciel Architecture Snob. W tej części Forum Dobrego Designu udział wzięli: Piotr Polk – aktor telewizyjny i teatralny, projektant autorskiej kolekcji mebli By Polk, Izabela Bołoz – projektantka, założycielka biura projektowego w Eindhoven oraz Łukasz Kos – architekt, współzałożyciel pracowni Four o Nine.

Każdy z uczestników tej sesji w osobnych prezentacjach przedstawił swoje projekty, mówił o inspiracjach i warunkach w jakich powstają. Piotr Polk, który od 21 lat z pasją projektuje i tworzy meble, mówił m.on. o tym, że bardzo ważną rolę w projektowanych przez niego meblach odgrywa aspekt praktyczny: Jestem człowiekiem bardzo praktycznym i takie są moje projekty - zaznaczał. Znany aktor, który w październiku br. po raz pierwszy zaprezentował publicznie swoją autorską kolekcję mebli By Polk w swoim wystąpieniu przyznał: - To środowisko jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Czuję się trochę jak dziecko we mgle. Mimo że projektowaniem i designem zajmuje się tyle ile większość z obecnych tu osób ma lat - żartował. Uczestnicy tej części Forum mogli także zobaczyć przygotowaną przez projektanta prezentację autorskiej kolekcji mebli.

Izabela Bołoz, która przygotowała wykład pod hasłem "Instalacje w przestrzeni publicznej. Pomiędzy designem i architekturą" zaprezentowała kilka ze swoich projektów, głównie tych nastawionych na interakcję z użytkownikiem. Projektantka, która ma również doświadczenie w pracy za granicą, zapytana o to czy trudniej projektuje się w Polsce, odpowiedziała: - W Polce nie jest trudniej. Polski rynek jest bardzo otwarty, nienasycony. Daje bardzo dużo możliwości odniesienia sukcesu.

Z kolei Łukasz Kos, podczas swojej prezentacji "Genius loci, czyli czego Polska mnie nauczyła o architekturze", przekonywał, że sukces można osiągnąć wszędzie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY