Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2017, sesja

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2017, sesja "Design po polsku – success story". Fot. Paweł Pawłowski
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 gru 2016 13:32

Forum Dobrego Designu: jak odnieść sukces w Polsce?

Między innymi o tym jak tworzyć w Polsce, na podstawie własnych doświadczeń z projektowaniem mówili uczestnicy kolejnej sesji podczas Forum Dobrego Designu.

Dyskusję pod hasłem "Design po polsku – success story" poprowadził Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, Założyciel Architecture Snob. W tej części Forum Dobrego Designu udział wzięli: Piotr Polk – aktor telewizyjny i teatralny, projektant autorskiej kolekcji mebli By Polk, Izabela Bołoz – projektantka, założycielka biura projektowego w Eindhoven oraz Łukasz Kos – architekt, współzałożyciel pracowni Four o Nine.

Każdy z uczestników tej sesji w osobnych prezentacjach przedstawił swoje projekty, mówił o inspiracjach i warunkach w jakich powstają. Piotr Polk, który od 21 lat z pasją projektuje i tworzy meble, mówił m.on. o tym, że bardzo ważną rolę w projektowanych przez niego meblach odgrywa aspekt praktyczny: Jestem człowiekiem bardzo praktycznym i takie są moje projekty - zaznaczał. Znany aktor, który w październiku br. po raz pierwszy zaprezentował publicznie swoją autorską kolekcję mebli By Polk w swoim wystąpieniu przyznał: - To środowisko jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Czuję się trochę jak dziecko we mgle. Mimo że projektowaniem i designem zajmuje się tyle ile większość z obecnych tu osób ma lat - żartował. Uczestnicy tej części Forum mogli także zobaczyć przygotowaną przez projektanta prezentację autorskiej kolekcji mebli.

Izabela Bołoz, która przygotowała wykład pod hasłem "Instalacje w przestrzeni publicznej. Pomiędzy designem i architekturą" zaprezentowała kilka ze swoich projektów, głównie tych nastawionych na interakcję z użytkownikiem. Projektantka, która ma również doświadczenie w pracy za granicą, zapytana o to czy trudniej projektuje się w Polsce, odpowiedziała: - W Polce nie jest trudniej. Polski rynek jest bardzo otwarty, nienasycony. Daje bardzo dużo możliwości odniesienia sukcesu.

Z kolei Łukasz Kos, podczas swojej prezentacji "Genius loci, czyli czego Polska mnie nauczyła o architekturze", przekonywał, że sukces można osiągnąć wszędzie.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny