Forum Dobrego Designu już 5 grudnia 2019 roku!
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 paź 2019 16:39

Forum Dobrego Designu już 5 grudnia: co w programie?

Czy design może zbliżać? Jak projektować w dobie nadmiaru i nierozsądnej konsumpcji oraz ciągłego bycia „online”? Jaka jest rola designera, gdy największą wartością i towarem luksusowym stają się relacje? O tym w trakcie Forum Dobrego Designu 2019 rozmawiać będą architekci, projektanci i designerzy, przedstawiciele branży wyposażenia i aranżacji wnętrz, eksperci i analitycy rynku, dziennikarze i promotorzy designu.

Forum Dobrego Designu 2019 to 60 prelegentów, w tym wyjątkowi goście specjalni, ponad 20 dyskusji, wykładów i prezentacji, wystawa designerskich produktów i usług oraz warsztaty dla projektantów. Wśród poruszanych tematów znajdą się również najnowsze trendy w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych, projektowanie nowoczesnych domów, customizacja jako wyzwanie dla projektantów i producentów, biophilic design, technologie VR i AR.  W wydarzenia odbędzie się także gala wręczenia nagród w 9. edycji konkursu Dobry Design 2020 z jury złożonym ze 150 architektów i projektantów wnętrz.

Wstęp na Forum Dobrego designu jest bezpłatny, prosimy o rejestrację (TUTAJ, więcej informacji na stronie www.forumdobregodesignu.pl). 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym zakreem tematycznym wydarzenia. Czekamy na Was 5 grudnia w Centrum Praskim Koneser w Warszawie!

SESJE TEMATYCZNE

9.30-10.00 | Laboratorium Sala 1
Design Talks. Wystąpienia gości specjalnych

10.00-11.30 | Laboratorium Sala 1
Design, który zbliża. Dyskusja inauguracyjna
Czy można zaprojektować relacje? Jak design pomaga budować więzi między ludźmi, otwierać się na innych, czerpać radość z bycia razem? Architekci, designerzy i obserwatorzy trendów o projektowaniu emocji, potrzebach użytkowników, wrażliwości społecznej i wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed twórcami designu.

12.00-13.00 | Laboratorium Sala 1
Design, który zbliża. Short stories. Young Power – młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze

12.00-13.00 | Laboratorium Sala 2
Wyróżnij się albo zgiń. Customizacja – jako trend, ale i wyzwanie dla projektantów i producentów
Pokaż mi swoje wnętrze, a powiem ci, kim jesteś? Personalizacja i customizacja są dzisiaj kluczem do sukcesu w branży wnętrzarskiej. Jak projektować przedmioty i wnętrza skrojone na miarę użytkowników? Jak sprostać rosnącym wymaganiom klientów, z których każdy chce mieć jedyny w swoim rodzaju produkt? Jakie wyzwania projektowe, technologiczne, ale i mentalne czekają na projektantów i producentów w dobie mody na niepowtarzalność?

13.30-14.30 | Laboratorium Sala 1
Stylebook 2020. Cykl prezentacji o trendach w aranżacji wnętrz mieszkaniowych i komercyjnych
Co warto mieć na oku w 2020 roku? Jakie trendy podbiją branżę wnętrzarską? Jak projektować i wyposażać przestrzenie mieszkalne, by były piękne i nowoczesne, ale też ponadczasowe i funkcjonalne? Meble/wyposażenie wnętrz/podłogi/ściany/nowe technologie i oświetlenie.

13.30-14.30 | Laboratorium Sala 2
Work-Like-Home, Agile, Activity Based Working, Biophilic Design – najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni do pracy. Dyskusja i prezentacje
Jakie powinny być współczesne biura? Czy open space odejdzie do lamusa? Jak projektować dla pokolenia Z? Architekci, projektanci i dostawcy wyposażenia o aktualnych wyzwaniach w projektowaniu przestrzeni pracy.

14.45-16.00 | Laboratorium Sala 1
Znaczenie designu w nowoczesnej gospodarce i nowoczesne znaczenie designu – bezpośrednie doświadczenia płynące ze zrealizowanego projektu „Granty na dizajn”. Wnioski na przyszłość

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ