Forum Dobrego Designu to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu projektantów, architektów, designerów, jak również producentów i dystrybutorów. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Forum Dobrego Designu to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu projektantów, architektów, designerów, jak również producentów i dystrybutorów. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
30 paź 2015 15:02

III Forum Dobrego Designu - już 9 grudnia

III edycja Forum Dobrego Designu odbędzie się 9 grudnia w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Początek – godzina 10:00.

Forum Dobrego Designu to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu projektantów, architektów, designerów, jak również producentów i dystrybutorów. To dobry czas na dyskusje, rozmowy, wymianę doświadczeń, rozpoczęcie współpracy czy nawiązanie kontaktów. W ciągu jednego dnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin spotka się bowiem ponad 800 osób zawodowo związanych z designem.

W tym roku podobnie, jak w latach ubiegłych, nie zabraknie ciekawych gości, licznych dyskusji i wykładów. Podczas Forum porozmawiamy m.in. o tym, jak projektować, żeby zarobić? Co pozwala twórcom przewidzieć, co będzie modne i jak trafić w gusta odbiorców? Czy we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie łatwo jest sprostać oczekiwaniom konsumentów?

Rozważymy czy regionalności designu nadal istnieje? Jaką rolę w jego postrzeganiu i odbiorze odgrywają tzw. „współcześni nomadzi” oraz tropiciele trendów?

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy współcześni twórcy mają szanse dotarcia do odbiorcy bez pośrednictwa mediów społecznościowych? Czy blog, fanpage to dobry sposób na prezentację swoich prac? Zastanowimy się także czy w przyszłości zatrze się granica pomiędzy przestrzenią prywatną a przestrzenią pracy? I czy biuro stanie się wkrótce naszym drugim domem?

PROGRAM FORUM DOBREGO DESIGNU

Projektowanie a rynek

 • Jak projektować, żeby zarobić? Jak zrozumieć rynek i projektować dla dużych sieci sklepów zarówno polskich, jak i zagranicznych? Czy duże sieci nie ograniczają wizji artystycznej i wolności w projektowaniu?
 • Co pozwala twórcom przewidzieć, co będzie modne i trafić w gusta odbiorców?
 • Czy globalizacja oraz powszechny dostęp do informacji ułatwia „przewidywanie” trendów

Współcześni nomadzi

 • Współczesny człowiek ciągle podróżuje, zmienia miejsce zamieszkania, coraz rzadziej identyfikuje się ze swoim domem, jako lokum na lata. Jak „nomadyczne” społeczeństwo zmienia projektowanie przestrzeni życiowej?
 • Regionalność designu – czy nadal istnieje?
 • Jaką rolę w postrzeganiu i odbiorze designu odgrywają tzw. „współcześni nomadzi” oraz tropiciele trendów?

Czy muszą mnie znać, aby docenić?

 • Jak komunikować nowy design? Czy współcześni twórcy mają szanse dotarcia do odbiorcy bez pośrednictwa mediów społecznościowych?
 • Czy blog, fanpage to dobry sposób na prezentację swoich prac?
 • Czy klient oczekuje informacji o tym, kto stoi za projektem?
 • Na ile bezpośredni kontakt z odbiorcą (uczestnictwo w eventach, targach, wystawach, warsztatach) pomaga w promowaniu designu. A może jest to raczej okazja do poznania i dokonania analizy potrzeb potencjalnych klientów?

W biurze jak w domu, w domu jak w biurze

 • Przestrzeń pracy coraz częściej projektowana jest jak wnętrza naszych domów – wygodnie i kreatywnie. Czy zatem w przyszłości praca stanie się naszym drugim domem?
 • Z drugiej strony, coraz częściej prace zabieramy do domów – czy w przyszłości zatrze się granica pomiędzy przestrzenią prywatną a przestrzenią pracy?
 • A może w Polsce popularność zyska idea coworkingu?

III edycja Forum Dobrego Designu zakończy się uroczystą galą wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2016. W tym roku ten prestiżowy tytuł będzie przyznawany już po raz piąty. Najlepsze z ponad 200 zgłoszonych produktów oceni Jury złożone z ponad 130 architektów i projektantów.

Bądźcie z nami! Zapraszamy wszystkich, dla których polski design jest naprawdę dobrym designem.

ZAREJESTRUJ SIĘ

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny