Forum Dobrego Designu.
Forum Dobrego Designu.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 lut 2014 09:16

"Jak sprzedać design?" Retransmisja panelu dyskusyjnego. Forum Dobrego Designu

Zobacz, o czym rozmawiali goście w trakcie dyskusji panelowej poświęconej designowi, która odbyła się w czasie Forum Dobrego Designu. Organizatorem wydarzenia był serwis Dobrzemieszkaj.pl i magazyn Dobrze Mieszkaj.

Temat dyskusji: Jak sprzedać design? Czy w Polsce dobre wzornictwo się sprzedaje i co zrobić, aby odniosło rynkowy sukces? 

Miejsce: Forum Dobrego Designu, 10 grudnia 2013 r.

Organizator: serwis Dobrzemieszkaj.pl i magazyn Dobrze Mieszkaj

Moderator:

Justyna Łotowska – redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl. Z wykształcenia socjolog i historyk, od prawie dziewięciu lat jako dziennikarz zajmuje się szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz. Oprócz pracy redaktora prowadzi także portal Internetowy Dobrzemieszkaj.pl oraz redakcyjny blog o designie. 

Adam Bronikowski - projektant, design manager, przedsiębiorca, ekonomista. Wraz z żoną Moniką Bronikowską tworzą zgrany duet projektowy liderując zespołowi utworzonej przez siebie pracowni HOLA Design. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, brytyjskiego The Design Society i amerykańskiego International Interior Design Association. Mają na swoim koncie dziesiątki publikacji w tym tak egzotyczne jak w koreańskim L4 Design Series oraz wyróżnienia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, The International Design & Architecture Awards oraz European Property Awards w kategorii Interior Design. Stworzyli własną markę meblową STYLHEN oraz showroom homelovers.pl.

Dariusz Gocławski - projektuje wnętrza od 1998 roku. Od 2004 roku prowadzi autorską pracownię A+D specjalizującą się w projektowaniu mebli i wnętrz (www.aplusd.pl). Zrealizował ponad 1500 projektów i setki wnętrz w kilkunastu krajach. Aktywny uczestnik (prelegent) kilkunastu kongresów i targów wyposażenia wnętrz. Autor dziesiątek publikacji, uczestnik wywiadów, programów telewizyjnych oraz radiowych. Pracuje zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i dla największych światowych koncernów, m.in. Antonio&Co., Aioli, Atlantic, Caterina, Dulux, Heyah, Menbur (Hiszpania), Shoes (Rosja), Wittchen Shoes, VIP Collection, Vision Express, PARA (Rosja), Partner AGD RTV, PGNiG, PTC Era, T-Mobile, PZU, Shoe Lab i in. Od 2007 roku członek – założyciel Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz (www.pspw.org.pl).

Maja Krajewska - projektant wnętrz i właścicielka showroomu Square Space w Warszawie, studiowała m.in. reżyserię telewizyjną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, architekturę na Universitata La Sapienza w Rzymie, dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka wielu projektów wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Julita Mostowska - promotor designu, współpracująca z firmami z branży wyposażenia wnętrz, m.in. z Akademią Architektury w Łodzi. Design to jej pasja, którą się dzieli z innymi pokazując, jak w niedrogi i nietuzinkowy sposób można bawić się przestrzenią. Prowadziła liczne wykłady mówiące o nowościach na rynku wnętrzarskim. Od kilku lat pomaga architektom, projektantom oraz osobom indywidualnym dobrać odpowiednie elementy aranżacyjne do przestrzeni wewnętrznych, zewnętrznych oraz publicznych. 

Iza Szewc – od pięciu lat prowadzi autorską pracownię projektową Fabryka Nastroju, a od niedawna także produkuje meble i dodatki do wnętrz pod szyldem marki LoftMe. Ukończyła architekturę wnętrz na Politechnice Łódzkiej. Współpracuje z Akademią Dobrze Mieszkaj, w ramach której udziela porad na targach wnętrzarskich oraz prowadzi wykłady o urządzaniu wnętrz. 

Piotr Szkurłat - z wykształcenia magister sztuki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, dyplom w Katedrze Projektowania Graficznego. Od roku 1997 zawodowo związany z branżą płytek ceramicznych, do roku 2013 odpowiedzialny za Działy Kreacji. W Ceramice Paradyż od roku 2011, najpierw na stanowisku Kierownika Działu Kreacji i Ekspozycji, a od lutego 2013 na stanowisku Dyrektora Strefy Inwestycje w Pionie Handlu, odpowiada za sprzedaż produktów na obiekty inwestycyjne oraz za współpracę z architektami i wykonawcami.

Maciej Żurański - od 2005 roku obejmuje w Roca Polska stanowisko szefa działu inwestycji. Z branżą wnętrzarsko-budowlaną związany jest od 13 lat. Bogate doświadczenie zawodowe zdobył dzięki pracy zarówno po stronie firmy produkcyjnej, jak i dystrybutorów. W Roca Polska odpowiada za kompleksowy nadzór nad przebiegiem projektów inwestycyjnych na ich każdym etapie oraz za zarządzanie pięcioosobowym zespołem dedykowanym takim realizacjom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ