Forum Dobrego Designu.
Forum Dobrego Designu.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
11 lut 2014 09:16

"Jak sprzedać design?" Retransmisja panelu dyskusyjnego. Forum Dobrego Designu

Zobacz, o czym rozmawiali goście w trakcie dyskusji panelowej poświęconej designowi, która odbyła się w czasie Forum Dobrego Designu. Organizatorem wydarzenia był serwis Dobrzemieszkaj.pl i magazyn Dobrze Mieszkaj.

Temat dyskusji: Jak sprzedać design? Czy w Polsce dobre wzornictwo się sprzedaje i co zrobić, aby odniosło rynkowy sukces? 

Miejsce: Forum Dobrego Designu, 10 grudnia 2013 r.

Organizator: serwis Dobrzemieszkaj.pl i magazyn Dobrze Mieszkaj

Moderator:

Justyna Łotowska – redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl. Z wykształcenia socjolog i historyk, od prawie dziewięciu lat jako dziennikarz zajmuje się szeroko rozumianym wyposażeniem wnętrz. Oprócz pracy redaktora prowadzi także portal Internetowy Dobrzemieszkaj.pl oraz redakcyjny blog o designie. 

Adam Bronikowski - projektant, design manager, przedsiębiorca, ekonomista. Wraz z żoną Moniką Bronikowską tworzą zgrany duet projektowy liderując zespołowi utworzonej przez siebie pracowni HOLA Design. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, brytyjskiego The Design Society i amerykańskiego International Interior Design Association. Mają na swoim koncie dziesiątki publikacji w tym tak egzotyczne jak w koreańskim L4 Design Series oraz wyróżnienia Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, The International Design & Architecture Awards oraz European Property Awards w kategorii Interior Design. Stworzyli własną markę meblową STYLHEN oraz showroom homelovers.pl.

Dariusz Gocławski - projektuje wnętrza od 1998 roku. Od 2004 roku prowadzi autorską pracownię A+D specjalizującą się w projektowaniu mebli i wnętrz (www.aplusd.pl). Zrealizował ponad 1500 projektów i setki wnętrz w kilkunastu krajach. Aktywny uczestnik (prelegent) kilkunastu kongresów i targów wyposażenia wnętrz. Autor dziesiątek publikacji, uczestnik wywiadów, programów telewizyjnych oraz radiowych. Pracuje zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i dla największych światowych koncernów, m.in. Antonio&Co., Aioli, Atlantic, Caterina, Dulux, Heyah, Menbur (Hiszpania), Shoes (Rosja), Wittchen Shoes, VIP Collection, Vision Express, PARA (Rosja), Partner AGD RTV, PGNiG, PTC Era, T-Mobile, PZU, Shoe Lab i in. Od 2007 roku członek – założyciel Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz (www.pspw.org.pl).

Maja Krajewska - projektant wnętrz i właścicielka showroomu Square Space w Warszawie, studiowała m.in. reżyserię telewizyjną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, architekturę na Universitata La Sapienza w Rzymie, dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka wielu projektów wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Julita Mostowska - promotor designu, współpracująca z firmami z branży wyposażenia wnętrz, m.in. z Akademią Architektury w Łodzi. Design to jej pasja, którą się dzieli z innymi pokazując, jak w niedrogi i nietuzinkowy sposób można bawić się przestrzenią. Prowadziła liczne wykłady mówiące o nowościach na rynku wnętrzarskim. Od kilku lat pomaga architektom, projektantom oraz osobom indywidualnym dobrać odpowiednie elementy aranżacyjne do przestrzeni wewnętrznych, zewnętrznych oraz publicznych. 

Iza Szewc – od pięciu lat prowadzi autorską pracownię projektową Fabryka Nastroju, a od niedawna także produkuje meble i dodatki do wnętrz pod szyldem marki LoftMe. Ukończyła architekturę wnętrz na Politechnice Łódzkiej. Współpracuje z Akademią Dobrze Mieszkaj, w ramach której udziela porad na targach wnętrzarskich oraz prowadzi wykłady o urządzaniu wnętrz. 

Piotr Szkurłat - z wykształcenia magister sztuki, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, dyplom w Katedrze Projektowania Graficznego. Od roku 1997 zawodowo związany z branżą płytek ceramicznych, do roku 2013 odpowiedzialny za Działy Kreacji. W Ceramice Paradyż od roku 2011, najpierw na stanowisku Kierownika Działu Kreacji i Ekspozycji, a od lutego 2013 na stanowisku Dyrektora Strefy Inwestycje w Pionie Handlu, odpowiada za sprzedaż produktów na obiekty inwestycyjne oraz za współpracę z architektami i wykonawcami.

Maciej Żurański - od 2005 roku obejmuje w Roca Polska stanowisko szefa działu inwestycji. Z branżą wnętrzarsko-budowlaną związany jest od 13 lat. Bogate doświadczenie zawodowe zdobył dzięki pracy zarówno po stronie firmy produkcyjnej, jak i dystrybutorów. W Roca Polska odpowiada za kompleksowy nadzór nad przebiegiem projektów inwestycyjnych na ich każdym etapie oraz za zarządzanie pięcioosobowym zespołem dedykowanym takim realizacjom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny