Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

JURA stała się synonimem doświadczenia idealnej kawy. Zaprojektowane i skonstruowane w Szwajcarii automatyczne ekspresy do kawy JURA pozwalają przygotować wyrafinowane napoje kawowe, które zaspokoją rozmaite gusta. Poprzez inteligentne korzystanie z technologii JURA tworzy supernowoczesne produkty, m.in. pod względem oszczędzania energii. Fot. Jura.

JURA stała się synonimem doświadczenia idealnej kawy. Zaprojektowane  i skonstruowane w Szwajcarii automatyczne ekspresy do kawy JURA pozwalają przygotować wyrafinowane napoje kawowe, które zaspokoją rozmaite gusta. Poprzez inteligentne korzystanie z technologii JURA tworzy supernowoczesne produkty, m.in. pod względem oszczędzania energii. Fot. Jura.
  • Autor: Jura
  • 09 lis 2015 14:20 (aktualizacja: 09 lis 2015 15:01)

Jura partnerem Forum Dobrego Designu

Firma Jura została partnerem III edycji Forum Dobrego Designu.

Szwajcaria to nie tylko zegarki, sery i banki, ale również … kawa. Niezależnie od tego, czy kawa jest poranna czy popołudniowa – zawsze pobudza, orzeźwia, a przede wszystkim doskonale smakuje, zwłaszcza jeśli została zaparzona według najwyższych szwajcarskich standardów, z zastosowaniem najnowszych technologii. A to wszystko w zaciszu własnego domu – za naciśnięciem jednego przycisku.

JURA – szwajcarski specjalista w świecie kawy oddając w nasze ręce produkt doskonały udowadnia, że kawa to nie tylko poranny rytuał, czy przerwa w pracy, ale przede wszystkim styl życia.

Tajemnica magicznego ziarenka

Historia kawy jest długa i fascynująca. Legenda mówi, że jej odkrycie zawdzięczamy... kozom. Pewnego razu jeden z etiopskich pasterzy zauważył, że kozy, które wypasa, są bardzo pobudzone za każdym razem, kiedy zjedzą owoce z pewnego krzewu. Udał się więc po pomoc do pobliskiego klasztoru po radę. Tamtejszy przeor przyrządził napar z dziwnej rośliny i przez całą noc nie mógł zasnąć. Odtąd mnisi chętnie pili orzeźwiający napój, który nie tylko sprawiał, że mogli całe noce oddawać się modlitwie, ale objawił także swoje działanie wzmacniające i lecznicze.

Z Etiopii kawa zaczęła się rozprzestrzeniać się w XI wieku – początkowo na tereny arabskie, azjatyckie i wreszcie – europejskie, gdzie na dobre zawładnęła podniebieniami w wieku XVII. Z czasem rozwijały się też techniki parzenia kawy, które – po długich próbach i eksperymentach – doprowadziły do powstania ekspresu. Urządzenie to rozpoczęło nową erę w historii kawy. Choć początkowo pozwalało cieszyć się napojem z automatu jedynie bywalcom kawiarni, to w niedługim czasie trafiło także pod strzechy.

Od ziarna kawy do filiżanki idealnej kawy

JURA to marka z tradycjami i wieloma sukcesami na koncie. Historia firmy sięga 1931 roku, ale od 1994 jest wyłącznie skoncentrowana na urządzeniach i produktach tworzących kulturę kawy. To JURA w 1994 roku jako pierwsza zaprezentowała w pełni automatyczny ekspres do kawy IMPRESSA 500, który był w stanie przygotować kawę ze świeżo zmielonych ziarnem, przy użyciu najnowszych technologii parzenia dostępnych wówczas jedynie dla rynku profesjonalnego i przeniosła przygotowanie filiżanki idealnej kawy z kawiarni do domu. Zgodnie z filozofią od ziarna kawy po rozkosz podniebienia JURA konsekwentnie rozwija swoje produkty, aby zapewnić maksimum aromatu w każdej filiżance przy jednoczesnej prostocie obsługi.

Dzięki urządzeniu IMPRESSA 500 JURA dała początek dwóm dekadom innowacji w segmencie premium i rozpoczęła budowanie świadomości marki w 50 krajach.

Nieustanne dążenie do perfekcji

Aby delektować się najlepszymi specjałami kawowymi przygotowanymi za naciśnięciem jednego przycisku, trzeba dysponować najnowszymi technologiami tam, gdzie wzrok nie sięga. W ekspresach JURA te technologie wychodzą na pierwszy plan.

Nieustanne dążenie do perfekcji to ciągłe rozwijanie technologii. Wyjątkowe rozwiązania technologiczne opracowane przez inżynierów marki i stosowane w ekspresach JURA to między innymi regulowana jednostka zaparzająca (5-16 g), Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S), intuicyjne sterowanie Rotary Selection, zintegrowane systemy czyszczenia i konserwacji, technologia gładkiej pianki Fine Foam. Wszystko to w połączeniu z ponadczasowym designem sprawia, że ekspresy marki JURA należą do czołówki najbardziej pożądanych urządzeń wśród koneserów „małej czarnej”.

Szwajcarski design i architektura cieszą się doskonałą opinią na całym świecie. JURA perfekcyjnie łączy wyraziste, czyste linie z najwyższej jakości materiałami przywiązując wagę do najdrobniejszych detali, aby stworzyć produkt doskonały.

W trosce o środowisko

Filozofia JURA to również dbałość o środowisko naturalne i jego zasoby, co stało się możliwe dzięki użyciu najnowszych technologii w służbie ekologii. Już pierwszy model IMPRESSA 500 wyposażony był w funkcję automatycznego wyłączania, co umożliwiało oszczędność 40% energii wtedy, gdy jeszcze nie myślano o jej oszczędzaniu. JURA od pierwszego ekspresu prowadzi konsekwentną politykę rozwoju energooszczędnych technologii.

Oszczędność cennych zasobów naturalnych to również aktywna redukcja odpadów. Ekspresy JURA są konstruowane i produkowane tak, aby przy odpowiedniej konserwacji służyły długie lata. JURA oferując pełną obsługę serwisową wychodzi z założenia, iż lepiej jest naprawić, niż wyrzucić.

Ekspresy JURA są gwarantem uzyskania filiżanki idealnej kawy przygotowując ją zawsze ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Zapewniają użytkownikowi dowolny wybór ziaren kawy, co również w znacznym stopniu wpływa na ograniczenie powstawania zbędnych odpadów opakowaniowych.

Globalny wymiar szwajcarskiej marki
Jednorodny globalny wizerunek jest istotnym czynnikiem w transformacji firmy JURA z ważnej marki szwajcarskiej na dominującą markę w skali światowej, na rynku kawy. Od 1994 roku produkuje wyłączenie automatyczne ekspresy do kawy, zarówno do użytku domowego, jak i do zastosowań komercyjnych oraz akcesoria związane z kulturą picia kawy – co wskazuje, iż JURA jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Siedziba firmy znajduje się w Niederbuchsiten, w Szwajcarii. JURA jest reprezentowana w 46 krajach, a w 13 posiada przedstawicielstwa, w tym również w Polsce, co świadczy o potencjale rynku polskiego.

Więcej na: www.jura-ekspresy.pl

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY