JURA stała się synonimem doświadczenia idealnej kawy. Zaprojektowane  i skonstruowane w Szwajcarii automatyczne ekspresy do kawy JURA pozwalają przygotować wyrafinowane napoje kawowe, które zaspokoją rozmaite gusta. Poprzez inteligentne korzystanie z technologii JURA tworzy supernowoczesne produkty, m.in. pod względem oszczędzania energii. Fot. Jura.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

JURA stała się synonimem doświadczenia idealnej kawy. Zaprojektowane i skonstruowane w Szwajcarii automatyczne ekspresy do kawy JURA pozwalają przygotować wyrafinowane napoje kawowe, które zaspokoją rozmaite gusta. Poprzez inteligentne korzystanie z technologii JURA tworzy supernowoczesne produkty, m.in. pod względem oszczędzania energii. Fot. Jura.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Jura
09 lis 2015 14:20

Jura partnerem Forum Dobrego Designu

Firma Jura została partnerem III edycji Forum Dobrego Designu.

Szwajcaria to nie tylko zegarki, sery i banki, ale również … kawa. Niezależnie od tego, czy kawa jest poranna czy popołudniowa – zawsze pobudza, orzeźwia, a przede wszystkim doskonale smakuje, zwłaszcza jeśli została zaparzona według najwyższych szwajcarskich standardów, z zastosowaniem najnowszych technologii. A to wszystko w zaciszu własnego domu – za naciśnięciem jednego przycisku.

JURA – szwajcarski specjalista w świecie kawy oddając w nasze ręce produkt doskonały udowadnia, że kawa to nie tylko poranny rytuał, czy przerwa w pracy, ale przede wszystkim styl życia.

Tajemnica magicznego ziarenka

Historia kawy jest długa i fascynująca. Legenda mówi, że jej odkrycie zawdzięczamy... kozom. Pewnego razu jeden z etiopskich pasterzy zauważył, że kozy, które wypasa, są bardzo pobudzone za każdym razem, kiedy zjedzą owoce z pewnego krzewu. Udał się więc po pomoc do pobliskiego klasztoru po radę. Tamtejszy przeor przyrządził napar z dziwnej rośliny i przez całą noc nie mógł zasnąć. Odtąd mnisi chętnie pili orzeźwiający napój, który nie tylko sprawiał, że mogli całe noce oddawać się modlitwie, ale objawił także swoje działanie wzmacniające i lecznicze.

Z Etiopii kawa zaczęła się rozprzestrzeniać się w XI wieku – początkowo na tereny arabskie, azjatyckie i wreszcie – europejskie, gdzie na dobre zawładnęła podniebieniami w wieku XVII. Z czasem rozwijały się też techniki parzenia kawy, które – po długich próbach i eksperymentach – doprowadziły do powstania ekspresu. Urządzenie to rozpoczęło nową erę w historii kawy. Choć początkowo pozwalało cieszyć się napojem z automatu jedynie bywalcom kawiarni, to w niedługim czasie trafiło także pod strzechy.

Od ziarna kawy do filiżanki idealnej kawy

JURA to marka z tradycjami i wieloma sukcesami na koncie. Historia firmy sięga 1931 roku, ale od 1994 jest wyłącznie skoncentrowana na urządzeniach i produktach tworzących kulturę kawy. To JURA w 1994 roku jako pierwsza zaprezentowała w pełni automatyczny ekspres do kawy IMPRESSA 500, który był w stanie przygotować kawę ze świeżo zmielonych ziarnem, przy użyciu najnowszych technologii parzenia dostępnych wówczas jedynie dla rynku profesjonalnego i przeniosła przygotowanie filiżanki idealnej kawy z kawiarni do domu. Zgodnie z filozofią od ziarna kawy po rozkosz podniebienia JURA konsekwentnie rozwija swoje produkty, aby zapewnić maksimum aromatu w każdej filiżance przy jednoczesnej prostocie obsługi.

Dzięki urządzeniu IMPRESSA 500 JURA dała początek dwóm dekadom innowacji w segmencie premium i rozpoczęła budowanie świadomości marki w 50 krajach.

Nieustanne dążenie do perfekcji

Aby delektować się najlepszymi specjałami kawowymi przygotowanymi za naciśnięciem jednego przycisku, trzeba dysponować najnowszymi technologiami tam, gdzie wzrok nie sięga. W ekspresach JURA te technologie wychodzą na pierwszy plan.

Nieustanne dążenie do perfekcji to ciągłe rozwijanie technologii. Wyjątkowe rozwiązania technologiczne opracowane przez inżynierów marki i stosowane w ekspresach JURA to między innymi regulowana jednostka zaparzająca (5-16 g), Inteligentny System Wstępnego Zaparzania (I.P.B.A.S), intuicyjne sterowanie Rotary Selection, zintegrowane systemy czyszczenia i konserwacji, technologia gładkiej pianki Fine Foam. Wszystko to w połączeniu z ponadczasowym designem sprawia, że ekspresy marki JURA należą do czołówki najbardziej pożądanych urządzeń wśród koneserów „małej czarnej”.

Szwajcarski design i architektura cieszą się doskonałą opinią na całym świecie. JURA perfekcyjnie łączy wyraziste, czyste linie z najwyższej jakości materiałami przywiązując wagę do najdrobniejszych detali, aby stworzyć produkt doskonały.

W trosce o środowisko

Filozofia JURA to również dbałość o środowisko naturalne i jego zasoby, co stało się możliwe dzięki użyciu najnowszych technologii w służbie ekologii. Już pierwszy model IMPRESSA 500 wyposażony był w funkcję automatycznego wyłączania, co umożliwiało oszczędność 40% energii wtedy, gdy jeszcze nie myślano o jej oszczędzaniu. JURA od pierwszego ekspresu prowadzi konsekwentną politykę rozwoju energooszczędnych technologii.

Oszczędność cennych zasobów naturalnych to również aktywna redukcja odpadów. Ekspresy JURA są konstruowane i produkowane tak, aby przy odpowiedniej konserwacji służyły długie lata. JURA oferując pełną obsługę serwisową wychodzi z założenia, iż lepiej jest naprawić, niż wyrzucić.

Ekspresy JURA są gwarantem uzyskania filiżanki idealnej kawy przygotowując ją zawsze ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Zapewniają użytkownikowi dowolny wybór ziaren kawy, co również w znacznym stopniu wpływa na ograniczenie powstawania zbędnych odpadów opakowaniowych.

Globalny wymiar szwajcarskiej marki
Jednorodny globalny wizerunek jest istotnym czynnikiem w transformacji firmy JURA z ważnej marki szwajcarskiej na dominującą markę w skali światowej, na rynku kawy. Od 1994 roku produkuje wyłączenie automatyczne ekspresy do kawy, zarówno do użytku domowego, jak i do zastosowań komercyjnych oraz akcesoria związane z kulturą picia kawy – co wskazuje, iż JURA jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Siedziba firmy znajduje się w Niederbuchsiten, w Szwajcarii. JURA jest reprezentowana w 46 krajach, a w 13 posiada przedstawicielstwa, w tym również w Polsce, co świadczy o potencjale rynku polskiego.

Więcej na: www.jura-ekspresy.pl

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny