Agnieszka Polkowska ze Studia Prostych Form

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Agnieszka Polkowska ze Studia Prostych Form
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Forum Dobrego Designu
14 gru 2016 23:04

Kolorowe i bezspoinowe - Ecomalta wchodzi na polski rynek

- We Włoszech bardzo często we wnętrzach komercyjnych wykorzystywane są bezspoinowe materiały wykończeniowe. Włosi lubią z nich korzystać w restauracjach, bawić się kolorami. Są ciągle odważniejsi od nas w tym zakresie – mówiła podczas Forum Dobrego Designu Agnieszka Polkowska ze Studia Prostych Form.

Forum Dobrego Designu to także okazja do poznania nowych technologii, materiałów i surowców jakie trafiają na rynek. Jedną z nowości pokazywanych w tym roku był materiał Ecomalta, o którym opowiadała Agnieszka Polkowska ze Studia Prostych Form.

 - Ecomalta to nowy na polskim rynku produkt wykończeniowy. Od 17 lat działamy na rynku warszawskim, jako Studio Prostych Form zajmujemy się produkcją mebli na zamówienie. Ale też szukamy ciągle nowych form, wykończeń, materiałów. Parę lat temu szukając nowego rozwiązania na wykończenia i fronty trafiliśmy na Ecomaltę. Od ubiegłego roku wprowadzamy na polski rynek tę unikalną masę kwarcową do tworzenia powierzchni ciągłych – opowiadała Agnieszka Polkowska.

Jak opowiadała prelegentka jest to naturalna, w pełni ekologiczna struktura kwarcowa. Produkt wykończeniowy o szerokim zastosowaniu stanowiący alternatywę m.in. dla żywic epoksydowych, tynków strukturalnych, płytek ceramicznych, powierzchni betonowych i kamiennych. Znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach komercyjnych jak i publicznych.

- Jest to materiał wodoodporny, nie podlegający zniszczeniom i zarysowaniom. Sama aplikacja jest bardzo prosta, większość firm działających na rynku sobie z tym poradzi – sami też szkolimy wykonawców – zapewnia Polkowska.

W skład materiału wchodzi przede wszystkim kwarc.

- Do tego mamy proste polimery neutralne dla środowiska i człowieka oraz wodę. Jest więc w pełni ekologiczny i naturalny. Nie zawiera gipsu, cementu – nie uczula i nie wpływa na użytkownika w żaden sposób – przekonywała prelegentka.

W trakcie prezentacji pokazała też szereg realizacji z udziałem tego surowca, m.in. z południa Europy gdzie Ecomalta jest szerzej znana i stosowana niż w Polsce.

- Materiał jest kładziony bezspoinowo, a to jak dużą powierzchnię położymy zależy tylko od możliwości ekipy wykonawczej. Znajduje zastosowanie nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale też komercyjnych. We Włoszech Ecomalta jest bardzo często wykorzystywana we wnętrzach komercyjnych – oni lubią z niej korzystać w restauracjach, bawić się kolorami. Są ciągle odważniejsi od nas w tym zakresie – zarówno jeśli idzie o kolory jak i miejsca stosowania takich materiałów. Kolorową Ecomaltę znajdziemy na podłogach, meblach. Dzięki temu możemy tworzyć też różne struktury i wzory. Możliwość wykorzystania tego materiału we wnętrzach komercyjnych pokazuje, że jest to produkt odporny na ścieranie. Może być nawet wykorzystywany na schodach, co daje nam niezwykłe pole do popisu projektowego – opowiadała Polkowska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ