Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Maja Ganszyniec. Fot. PTWP

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 08 gru 2016 21:00 (aktualizacja: 12 gru 2016 13:22)

Maja Ganszyniec: klient IKEA wymaga coraz więcej

Dla masowego producenta projektuje się tak samo jak dla każdej innej firmy, bo każdy chce sprzedać produkt w jak największej liczbie egzemplarzy - twierdzi Maja Ganszyniec, projektantka, autorka kolekcji dla IKEA.


Jak zauważa Ganszyniec, projektowanie dla przemysłu zakłada, że produkt musi być ciekawy i przystępny dla każdego. - Każda firma ma produkty sprzedażowe i wizerunkowe. Te wizerunkowe mają inną rolę biznesową, bo mają wywołać poruszenie i zainteresowanie w mediach. Są droższe, ciekawsze, odważniejsze i w założeniu nie sprzedadzą się w mniejszej ilości egzemplarzy, ale nadal muszą być spójne z wizją i portfolio firmy - podkreśla projektantka.

Jaka jest zatem filozofia pracy projektantki? - Należy proponować nowe rzeczy, bo rynek się zmienia. Wystarczy spojrzeć, jak ogromny postęp jest w technologii – rewolucyjny w ciągu zaledwie dekady - podkresla i dodaje, że jednak nie wszystkie branże są tak postępowe np. samochody na przestrzeni kilkudziesięciu lat nie zmieniły się tak bardzo. Dotyczy to też branży meblowej, która zdaniem Ganszyniec też jest konserwatywna. - Jednak to branża poszukująca i czuła na nowe informacje, materiały i historię, jaką odpowiada ten produkt, ale produkt nie może być "odstraszający", dlatego robimy tylko pół kroku do przodu - zauważa.

Ganszyniec projektuje dla szwedzkiego giganta, jakim jest niewątpliwie IKEA. Jak podkreśla projektantka, szwedzka marka nie może sobie pozwolić na zbyt odważny produkt, bo w tym wypadku nie mówimy o utracie 50 klientów, ale w przypadku błędu aż 50 tys. klientów. Jednocześnie rosną oczekiwania, co do nowości i jakości produktu. - Klient IKEA jest bardzo dobrze wyedukowany - zresztą przez ich samych. Oczekuje coraz ciekawszych wzorów i mądrzejszych rozwiązań - zauważa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY