Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Robot Photon,fot.Photon-Entertainment.

Robot Photon,fot.Photon-Entertainment.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 29 lis 2016 15:02

Najlepsze polskie start-upy na Forum Dobrego Designu

Tegoroczne Forum Dobrego Designu po raz pierwszy wprowadza do programu także tematykę innowacyjnych pomysłów z dziedziny designu. Zobaczcie, kto się pojawi w naszej części "start-upowej"!

Jednym z najważniejszych tematów poruszanych w czasie Forum Dobrego Designu 2016 będą start-upy w oparciu o design. W trakcie tego spotkania zastanowimy się, jak stworzyć dobry start-up, jak korzystać z różnorodnych możliwości finansowania dostępnych w Polsce i zagranicą. Założyciele polskich start-upów, które odniosły międzynarodowy sukces opowiedzą o swoich doświadczeniach w tworzeniu innowacyjnych pomysłów i przedsiębiorstw. 

Na scenie Forum Dobrego Designy wystąpi m.in. Bart Zimny, projektant, przedsiębiorca i innowator, współtwórca innowacyjnego start-upu Woolet, współzałożyciel, CEO i główny projektant VORM - technologiczno–wzorniczego studia projektowego zajmującego się kompleksowym projektowaniem usług i produktów na pograniczu obiektów fizycznych i interaktywnych ze wskazaniem na Internet of Things. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako projektant w firmie odzieżowej 4F, współpracował z wieloma startupami technologicznymi tworząc strategie marek i produktów. Współtworzył firmę Clime, produkującą podłączone mikrosensory mierzące i automatyzujące otoczenie. W VORM współpracuje z firmami z całego świata i ma w swoim portfolio wachlarz projektów od robotów, które mają pomóc nauczyć dzieci programowania, urządzeń wspomagających doświadczenia wirtualnej rzeczywistości przez zabawkę erotyczną, pomagającą parom w lepszym współżyciu seksualnym po egzoszkielet opracowany wspólnie z Politechniką Monterrey w Meksyku.

O start-upie, który osiągnął już teraz międzynarodowy sukces opowie również Mikołaj Molenda,  jeden z założycieli innowacyjnej firmy meblarskiej Tylko. Produkty i aplikacja Tylko dostępne są w całej Europie. W 2014 roku Tylko zdobyło prestiżową nagrodę Best Technical Achievement na Launch Festival w San Francisco - największym na świecie evencie poświęconym startupom. W 2016 roku twórcy Tylko - Mikołaj Molenda, Jacek Majewski, Hanna Kokczyńska, Michał Piasecki i Benjamin Kuna - odebrali z rąk Bożeny Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagrodę Designer Roku.

AGENDA SPOTKANIA POŚWIĘCONEGO START-UPOM W RAMACH FDD:

Start-it-up! Tak się robi design! (AUDYTORIUM)

  • Design w projektach unijnych: Marcin Seniuk – Dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP
  • Projektowanie dla użytkownika/projektowanie z użytkownikiem. Rewolucja technologiczna w branży meblarskie: Mikołaj Molenda – Założyciel, start-up Tylko, zdobywca nagrody Designer Roku 2016
  • Bart Zimny – CEO, Design Strategist, VORM

Design summit – debata podsumowująca

Uczestnicy:
Marcin Seniuk – Dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP
Mikołaj Molenda – Założyciel, start-up Tylko, zdobywca nagrody Designer Roku 2016
Bart Zimny – Design Strategist, CEO VORM
Dariusz Żuk – Prezes, Business Link Poland, przedsiębiorca, innowator, promotor polskich start-upów. Współtwórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, sieci akceleratorów Business Link, funduszy AIP Seed Capital i bValue oraz ekosystemu przedsiębiorczości Polska Przedsiębiorcza.

Moderacja:
Tomasz Jabłoński – Współtwórca, Startup Academy, pasjonat startupów i nieszablonowych rozwiązań. Od 9 lat wspiera początkujących przedsiębiorców. Zbudował największy inkubator przedsiębiorczości w Polsce z którego wsparcia skorzystało ponad 1000 startupów. 

ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY