Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piotr Polk

Piotr Polk
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 31 paź 2016 18:33

Piotr Polk i projektowanie z pasją

Czy wiecie, że ten znany aktor od 21 lat projektuje piękne meble? Opowie o nich już 7 grudnia w czasie Forum Dobrego Designu w Warszawie.

Artysta swoją przygodę z meblami zaczął 21 lat temu, a dziś może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Przez ten czas zaprojektował 113 pojedynczych mebli – w tym kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione konsolki. 17 października w czasie wernisażu projektant zaprezentował prototypy z linii New Classic Design byPolk. A już 7 grudnia opowie o nich w czasie naszego wyjątkowego wydarzenia - Forum Dobrego Designu.

>>>ZAREJESTRUJ SIĘ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W FORUM DOBREGO DESIGNU<<<

Przed laty Piotr Polk chciał kupić konsolkę – drobny mebel z duszą. Cena przeszła najśmielsze wyobrażenia aktora. Opuścił więc klinikę mebli bez konsoli i pojechał do... sklepu budowlanego. Kupił drewno, klej, piłkę, drobne narzędzia, papier ścierny, bejcę, lakier, pędzle. W domu narysował wymarzoną konsolkę i według rysunku zaczął starannie obcinać drewno. Mały mebel nie wzbudził zachwytu najbliższych, bo daleko mu było do doskonałości. Ale nie efekt się liczył, a sama radość tworzenia. To wtedy aktor poczuł ją po raz pierwszy. I czuje ją do dziś. A zaczyna się w chwili, gdy Piotr chwyta za ołówek, by naszkicować swój pomysł.

Inspiracją jest dla niego życie. Kiedy wpada mu do głowy nowy projekt, wyjmuje kartkę, ołówek i rysuje. Czasem nosi w głowie pomysł kilka dni i przelewa go na papier w ciszy swego gabinetu. Tam pracuje mu się najlepiej. Zaszywa się nocą i do rana kreśli w skupieniu. A jaki los spotkał tę nieudaną konsolę, która po raz pierwszy wyszła spod jego „dłuta”? Do dziś cieszy oczy artysty. Piotr Polk przyznaje, że jest tak nieporadna, aż piękna w swej nieporadności. Ale to kawał jego duszy, wyobraźni, wrażliwości. I nieumiejętności. Jest miłym wspomnieniem.

Ten pierwszy mebel stoi w jego rodzinnym domu w Kaletach. Również tam, w garażu, była pierwsza stolarnia artysty. Aktor jeździł do Kalet każdego lata i oddawał się swojej pasji. Zimą rysował projekty, a latem dawał im życie. Bo z czasem zapragnął zrobić kolejny mebel i kolejny... Zaczął rozbudowywać swój domowy warsztacik, dokupując kolejne narzędzia, które miały pomóc mu w ich tworzeniu. Na całe dnie przepadał w swojej pracowni. Wchodził z samego rana i opuszczał ją dopiero po zachodzie słońca. Rozmawiał z fachowcami, którzy robią meble zawodowo, pytał, słuchał rad.

Dziś aktor może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione konsolki… Jakie są meble Piotra Polka? Niepowtarzalne. Stworzone z miłości, wrażliwości i wyobraźni aktora. Szyte na miarę jak najlepszej klasy garnitur lub najcenniejsza biżuteria, robiona na specjalne zamówienie. Pozbawione banału, próżności, efekciarstwa i mody.

Piotr Polk opowie o projektowaniu i nie tylko 7 grudnia w czasie Forum Dobrego Designu - wyjątkowego wydarzenia dla projektantów, architektów, designerów i wszystkim, którym bliskie jest dobre wzornictwo.

>>>WIĘCEJ O FORUM DOBREGO DESIGNU<<<

>>>AGENDA<<<

>>>ZAREJESTRUJ SIĘ NA FORUM<<<

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY