Forum Dobrego Designu - ubiegłoroczna debata inauguracyjna. Fot. Bartosz Jarosz.
Forum Dobrego Designu - ubiegłoroczna debata inauguracyjna. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Alicja Pietrowska
02 gru 2015 10:00

Projektowanie a rynek. Zapraszamy na sesję inauguracyjną

Jak zrozumieć rynek? Jak projektować, żeby zarobić? Jak przewidzieć co będzie modne? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać dyskutanci panelu "Projektowanie a Rynek", który zainauguruje III edycję Forum Dobrego Designu.

Forum Dobrego Designu to jedno z największych w Polsce spotkań producentów i dystrybutorów wyposażenia wnętrz, projektantów wzornictwa oraz architektów wnętrz. Odbędzie się 9 grudnia br. w Warszawie, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczestnikami imprezy będą architekci wnętrz, członkowie jury redakcyjnego konkursu Dobry Design 2016, media związane z designem, projektanci wzornictwa, przedstawiciele najciekawszych polskich inicjatyw z designem związanych.

Najważniejszą częścią Forum będą panele dyskusyjne, dotyczące roli designu w Polsce. Główna sesja otwierająca całą imprezę "Projektowanie a rynek" zaplanowana została na godzinę 10:30. Zaproszeni dyskutanci, specjaliści oraz decydenci szeroko pojętej branży designu wspólnie będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jak projektować aby sprzedać? Poruszone zostaną także tematy związane z rynkiem i projektowaniem dla dużych sieci sklepów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Uczestnicy rozważą co pozwala twórcom przewidzieć, co będzie modne i trafić w gusta odbiorców? Jak trafnie odczytywać i reagować na potrzeby odbiorców? Czy we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie przy coraz większych oczekiwaniach klientów jest to trudniejsze? I wreszcie, czy globalizacja i powszechny dostęp do informacji ułatwia „przewidywanie” trendów?

Udział w dyskusji zapowiedzieli (wykaz osób w kolejności alfabetycznej): 

Rafał Domaradzki 

Dyrektor, Centrum Badawczo-Rozwojowe, Ceramika Paradyż. 

Piotr Voelkel 

Polski przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Założyciel Grupy Vox i współzałozycielUniwersytetu SWPS. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce międzynarodową uczelnię wyższą projektowania – School of Form.

Paweł Jasiewicz

Projektant i pedagog. Zajmuje się badaniem zależności między przemysłem, a rzemiosłem. Współpracował z Ikea, Paged, Amica. Ukończył projektowanie i technologię mebli na angielskim Buckingham Chilterens New University w High Wycombe oraz wzornictwo przemysłowe w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W latach 2009-2011 współtworzył studio projektowe Kompott, a następnie otworzył w Warszawie własną "Pracownię Jasiewicz". Współpracował ze Studiem Rygalik i Touch Ideas, z którym w 2011 roku zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award za projekt opakowania piwa Łomża Niepasteryzowana.

Bartłomiej Pawlak 

Absolwent Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie od 2014 r. jest asystentem w Pracowni Projektowania Produktu I. W swoim portfolio ma współpracę z markami takimi, jak Sanitec Koło, Orlen czy Honker. Razem z projektantem Łukaszem stawarskim pracowali nad projektami dla Mebli Vox czy Concordia Design.

Tomek Rygalik 

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institute i Projektowanie Produktu na Royal College of Art. Prowadzi Studio Rygalik z siedzibą w Warszawie. Współpracuje z czołowymi markami na świecie, m.in.: z Moroso, Siemens czy IKEA. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i nominacji, tj.: Designer Roku 2015 IWP czy Icon Magazine Studio of the Year 2014. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP. Od 2010 pełni funkcję dyrektora artystycznego wiodących polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged.

Moderator: dr Krystyna Łuczak-Surówka

Historyk i krytyk designu. Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ. Wykładowca warszawskiej ASP. Prowadzi wykłady z historii i krytyki designu. Kuratorka wystaw. Autorka wielu publikacji o designie. Prowadzi firmę DESIGN BY PL i portal o polskim designie – designby.pl. Współtwórca marki VZÓR.  

III edycja Forum Dobrego Designu zakończy się uroczystą galą wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2016. W tym roku ten prestiżowy tytuł będzie przyznawany już po raz piąty. Najlepsze z ponad 200 zgłoszonych produktów oceni Jury złożone z ponad 130 architektów i projektantów.

Bądźcie z nami! Zapraszamy wszystkich, dla których polski design jest naprawdę dobrym designem.

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający