Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

ZGF_8877.JPG

  • Autor: Urszula Tatur
  • 02 gru 2015 10:46 (aktualizacja: 08 gru 2015 13:06)

Współcześni nomadzi - poznaj panelistów

Jak „nomadyczne” społeczeństwo zmienia projektowanie przestrzeni życiowej, czy jeszcze istnieje regionalność designu i jaką rolę w postrzeganiu i odbiorze designu odgrywają tzw. współcześni nomadzi oraz tropiciele trendów? Zobaczcie kto weźmie udział w dyskusji o współczesnych nomadach.

Moderator: Michał Mazur

Dziennikarz, trendwatcher, założyciel i redaktor serwisu TrendNomad.com

Jak sam o sobie pisze jest nomadą. Co roku odwiedza około dwudziestu targów, festiwali i konferencji na temat dizajnu i nowych technologii organizowanych w miastach rozsianych po całym świecie. Na swojej stronie dzieli się wiedzą o najważniejszych odkryciach, pisze artykuły poświęcone wyłącznie projektom, ludziom i ideom, które poznał podczas trendwatcherskich podróży. Był m.in. redaktorem prowadzącym polskiego miesięcznika na temat dizajnu "Futu", ukończył studia podyplomowe z zakresu prognozowania trendów w modzie i dizajnie, kończy studia podyplomowe na kierunku historia i krytyka dizajnu.

dr Magdalena Berlińska

Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytut Wzornictwa Politechnika Koszalińska​

Studiowała na Kierunku Architektury i Wzornictwa w zakresie Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1997r. W 2011 r ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Przygotowania Pedagogicznego na Politechnice Koszalińskiej. Stopień doktora sztuki uzyskała w 2014r. na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w dyscyplinie sztuki projektowe. Asystent a następnie adiunkt w Zakładzie Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Prowadzi Pracownię Projektowania Produktu. Zwolenniczka designu prospołecznego, w ramach rozwoju zrównoważonego. Czynnie projektuje w zakresie wzornictwa przemysłowego i komunikacji wizualnej.

dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska

Kierownik Zakładu Architektury Wnętrz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, obecnie adiunkt, kierownik Zakładu Architektury Wnętrz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczestniczka licznych projektowych konkursów ogólnopolskich architektonicznych i graficznych oraz fotograficznych. Ma na koncie liczne projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze obiektów architektonicznych usługowych, mieszkalnych, sakralnych, zespołów budynków mieszkalnych wraz z elementami małej architektury i terenów zielonych, osiedli mieszkalnych. Projektuje też wnętrza oraz elementy ich wyposażenia. W pracy naukowej i dydaktycznej interesują ją relacje twórca – odbiorca dokonujące się poprzez obiekt architektoniczny.

Moomoo architects: Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka

Biuro architektoniczne

Uznani za jedno z 30 najlepszych biur architektonicznych na świecie przez Architects Directory Wallpaper 2009. Realizują projekty wykonawcze w ścisłej kooperacji z wykwalifikowaną kadrą projektantów branż budowlanych. Międzynarodowe doświadczenie pozwala im na realizację wszelkich projektów prywatnych, usługowych i mieszkaniowych w Polsce i na świecie.


Dominika Rostocka

Architekt, designer. Prezes i główny projektant w Creative Coop Architects

Założycielka i współzałożycielka firm z dziedziny designu i projektowania wnętrz, m.in. Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room”, a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10”. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami”została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także obiekty publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Tworzy wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych. 

dr Jan Sikora

Dyplomowany architekt wnętrz i wykładowca, założyciel i właściciel Pracowni Projektowej Sikora Wnętrza

Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2014, 2. Bryły Roku i m.in. Polskiej Architektury XXL. Dyplomowany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza - autor m.in. Stacji Kultura w Rumi i Sopoteki. Wykładowca, autor pracy doktorskiej o architekturze polskiego wybrzeża w kontekście zrównoważonego rozwoju. Autor cyklicznych publikacji w czasopismach branżowych.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY