• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 gru 2015 10:46

Współcześni nomadzi - poznaj panelistów

Jak „nomadyczne” społeczeństwo zmienia projektowanie przestrzeni życiowej, czy jeszcze istnieje regionalność designu i jaką rolę w postrzeganiu i odbiorze designu odgrywają tzw. współcześni nomadzi oraz tropiciele trendów? Zobaczcie kto weźmie udział w dyskusji o współczesnych nomadach.

Moderator: Michał Mazur

Dziennikarz, trendwatcher, założyciel i redaktor serwisu TrendNomad.com

Jak sam o sobie pisze jest nomadą. Co roku odwiedza około dwudziestu targów, festiwali i konferencji na temat dizajnu i nowych technologii organizowanych w miastach rozsianych po całym świecie. Na swojej stronie dzieli się wiedzą o najważniejszych odkryciach, pisze artykuły poświęcone wyłącznie projektom, ludziom i ideom, które poznał podczas trendwatcherskich podróży. Był m.in. redaktorem prowadzącym polskiego miesięcznika na temat dizajnu "Futu", ukończył studia podyplomowe z zakresu prognozowania trendów w modzie i dizajnie, kończy studia podyplomowe na kierunku historia i krytyka dizajnu.

dr Magdalena Berlińska

Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytut Wzornictwa Politechnika Koszalińska​

Studiowała na Kierunku Architektury i Wzornictwa w zakresie Wzornictwa Przemysłowego na ASP w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1997r. W 2011 r ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Przygotowania Pedagogicznego na Politechnice Koszalińskiej. Stopień doktora sztuki uzyskała w 2014r. na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w dyscyplinie sztuki projektowe. Asystent a następnie adiunkt w Zakładzie Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Prowadzi Pracownię Projektowania Produktu. Zwolenniczka designu prospołecznego, w ramach rozwoju zrównoważonego. Czynnie projektuje w zakresie wzornictwa przemysłowego i komunikacji wizualnej.

dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska

Kierownik Zakładu Architektury Wnętrz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej, obecnie adiunkt, kierownik Zakładu Architektury Wnętrz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczestniczka licznych projektowych konkursów ogólnopolskich architektonicznych i graficznych oraz fotograficznych. Ma na koncie liczne projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze obiektów architektonicznych usługowych, mieszkalnych, sakralnych, zespołów budynków mieszkalnych wraz z elementami małej architektury i terenów zielonych, osiedli mieszkalnych. Projektuje też wnętrza oraz elementy ich wyposażenia. W pracy naukowej i dydaktycznej interesują ją relacje twórca – odbiorca dokonujące się poprzez obiekt architektoniczny.

Moomoo architects: Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka

Biuro architektoniczne

Uznani za jedno z 30 najlepszych biur architektonicznych na świecie przez Architects Directory Wallpaper 2009. Realizują projekty wykonawcze w ścisłej kooperacji z wykwalifikowaną kadrą projektantów branż budowlanych. Międzynarodowe doświadczenie pozwala im na realizację wszelkich projektów prywatnych, usługowych i mieszkaniowych w Polsce i na świecie.


Dominika Rostocka

Architekt, designer. Prezes i główny projektant w Creative Coop Architects

Założycielka i współzałożycielka firm z dziedziny designu i projektowania wnętrz, m.in. Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room”, a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10”. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami”została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także obiekty publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Tworzy wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych. 

dr Jan Sikora

Dyplomowany architekt wnętrz i wykładowca, założyciel i właściciel Pracowni Projektowej Sikora Wnętrza

Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2014, 2. Bryły Roku i m.in. Polskiej Architektury XXL. Dyplomowany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza - autor m.in. Stacji Kultura w Rumi i Sopoteki. Wykładowca, autor pracy doktorskiej o architekturze polskiego wybrzeża w kontekście zrównoważonego rozwoju. Autor cyklicznych publikacji w czasopismach branżowych.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ