Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2016. Wykład Henrika Pedersena, gościa specjalnego. Fot. Paweł Pawłowski

Forum Dobrego Designu, 7 grudnia 2016. Wykład Henrika Pedersena, gościa specjalnego.  Fot. Paweł Pawłowski
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 07 gru 2016 10:07

Wykład gościa specjalnego otworzył Forum Dobrego Designu

Hernik Pedersen, duński projektant na stałe współpracujący z marką BoConcept jest gościem specjalnym tegorocznego Forum Dobrego Designu.

O godz. 9:30 rozpoczęła się tegoroczna, czwarta już edycja Forum Dobrego Designu, jednego z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce Designu, którego organizatorem jest magazyn Dobrze Mieszkaj. Wydarzenie zainaugurował wykład Henrika Pedersena, jednego z najbardziej uznanych duńskich projektantów. Od ok. 2008 roku stale współpracuje on z marką BoConcept, dla której stworzył kilkadziesiąt projektów, w tym fotel Imola - jedna ze współczesnych ikon wzornictwa, który stał się prawdziwym, globalnym bestsellerem.

Podczas wykładu inaugurującego Forum Dobrego Designu, które już po raz kolejny odbywa się w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, projektant mówił o źródłach swoich inspiracji i postrzeganiu roli designu w szybko zmieniającym się świecie. 

Bardzo często inspirują mnie po prostu przedmioty widziane z bliska - mówił Henrik Pedersen. - Patrzę na rączkę jakiegoś sprzętu kuchennego w mojej kuchni i nagle wiem, w jaki sposób powinien wyglądać mebel lub lampa, nad którą pracuję. Tak było w przypadku fotela Imola, który zaprojektowałem dla BoConcept – inspiracją do jego projektu była piłeczka tenisowa. Jeśli przetniemy ją wzdłuż białej linii i usuniemy część z góry i z dołu, pozostanie nam właśnie bazowa forma fotela. Ciekawi mnie także bardzo, kiedy przedmioty z bliska wydają się być czymś zupełnie innym niż są w rzeczywistości – to dla mnie stałe źródło inspiracji.

Nie zabrakło również odniesień do pracy projektanta i jego roli w procesie tworzenia. - Jako designer pracuję 24 godziny na dobę - mówił Henrik Peredsen. - To jest ciągła ciekawość.

W designie nie chodzi produkt finalny - zaznaczał projektant. - W designie chodzi o proces tworzenia. W designie nie chodzi o mnie, lecz o to, aby zacząć od pomysłu, i zrealizować ten pomysł w  procesie twórczym.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY