Wyprofilowane, wygodne siedzisko może być wsparte na jednej nodze, rolkach lub na charakterystycznych czterech stalowych nogach. Fot. Kartell.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Wyprofilowane, wygodne siedzisko może być wsparte na jednej nodze, rolkach lub na charakterystycznych czterech stalowych nogach. Fot. Kartell.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
31 marz 2015 11:08

Krzesło Ero(S) - ikona designu

Phillipe Starck to bezdyskusyjna legenda światowego designu, a zaprojektowane przez niego w 1999 roku krzesło Ero(S) to bezdyskusyjna jego ikona. Jest nowoczesny i ponadczasowy w swojej prostocie.

Philippe Starck to bez wątpienia jeden z ulubionych projektantów marki Kartell. A krzesło Ero(S), zaprojektowane dla firmy jest z pewnością modelem, który bardzo łatwo z nim skojarzyć. Jajowaty, prosty, a przez to uniwersalny kształt oraz bogactwo kolorów uczyniły z niego flagowy projekt marki.

Proste wzornictwo, oparte o wyprofilowane siedzisko na obrotowej podstawie może być przeźroczyste lub z poliwęglanu barwionego w masie. Krzesło świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także w przestrzeni publicznej. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru konstrukcji – na jednej nodze, rolkach lub oryginalnej podstawie z czterema stalowymi nogami.

Philippe Starck urodził się w 1949 roku w Paryżu. Jest jednym z najbardziej znanych projektantów i architektów XX wieku. Autor rekordowej liczby masowych produktów użytku codziennego, od mebli poprzez ubrania, sprzęty AGD, opakowania, wyposażenie łazienek aż po pojazdy, obudowy głośników czy… szczoteczki do zębów.

Jest znany z własnego sposobu myślenia o designie, ciekawej osobowości i błyskotliwego poczucia humoru. Za swoje projekty otrzymał kilkadziesiąt prestiżowych nagród.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny