Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wyprofilowane, wygodne siedzisko może być wsparte na jednej nodze, rolkach lub na charakterystycznych czterech stalowych nogach. Fot. Kartell.

Wyprofilowane, wygodne siedzisko może być wsparte na jednej nodze, rolkach lub na charakterystycznych czterech stalowych nogach. Fot. Kartell.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 31 marz 2015 11:08

Krzesło Ero(S) - ikona designu

Phillipe Starck to bezdyskusyjna legenda światowego designu, a zaprojektowane przez niego w 1999 roku krzesło Ero(S) to bezdyskusyjna jego ikona. Jest nowoczesny i ponadczasowy w swojej prostocie.

Philippe Starck to bez wątpienia jeden z ulubionych projektantów marki Kartell. A krzesło Ero(S), zaprojektowane dla firmy jest z pewnością modelem, który bardzo łatwo z nim skojarzyć. Jajowaty, prosty, a przez to uniwersalny kształt oraz bogactwo kolorów uczyniły z niego flagowy projekt marki.

Proste wzornictwo, oparte o wyprofilowane siedzisko na obrotowej podstawie może być przeźroczyste lub z poliwęglanu barwionego w masie. Krzesło świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także w przestrzeni publicznej. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru konstrukcji – na jednej nodze, rolkach lub oryginalnej podstawie z czterema stalowymi nogami.

Philippe Starck urodził się w 1949 roku w Paryżu. Jest jednym z najbardziej znanych projektantów i architektów XX wieku. Autor rekordowej liczby masowych produktów użytku codziennego, od mebli poprzez ubrania, sprzęty AGD, opakowania, wyposażenie łazienek aż po pojazdy, obudowy głośników czy… szczoteczki do zębów.

Jest znany z własnego sposobu myślenia o designie, ciekawej osobowości i błyskotliwego poczucia humoru. Za swoje projekty otrzymał kilkadziesiąt prestiżowych nagród.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY