Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Arka. Dom prywatny Roberta Koniecznego. Fot. Olo Studio/KWK Promes.

Arka. Dom prywatny Roberta Koniecznego. Fot. Olo Studio/KWK Promes.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 14 sty 2017 10:40

Najlepszy dom świata jest w Polsce!

Znany polski architekt Robert Konieczny, założyciel pracowni Pracowni KWK Promes otrzymał prestiżową nagrodę. Arka Koniecznego została ogłoszona najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Robert Konieczny jak nikt inny reprezentuje polską architekturę na świecie! Tylko w 2016 roku zaprojektowane przez niego Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zdobyło pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space. W tym samym roku trzy obiekty: Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Arka Koniecznego i Living-Garden House w Izbicy nalazły się w finale World Architecture Festival Awards 2016 w Berlinie, wśród najlepszych projektów na świecie. W ciągu kilku minionych lat jego projekty wielokrotnie zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody na świecie. 

Robert Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych polskich architektów za granicą. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach, w tym dwukrotnie w „The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture”, serii książek wydawnictwa Tashen. W książce „European Architecture since 1890” światowej sławy krytyka - Hansa Ibelingsa, KWK Promes została wymieniona jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY