Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowa kolekcja drzwi zaprojektowana przez nendo dla Abe Kogyo - japońską firmę produkującą stolarkę drzwiową. Z okazji obchodzonego w 2015 roku 70-lecia działalności firmy. Na zdjęciu model Hang. Fot. Akihiro Yoshida.

Nowa kolekcja drzwi zaprojektowana przez nendo dla Abe Kogyo - japońską firmę produkującą stolarkę drzwiową. Z okazji obchodzonego w 2015 roku 70-lecia działalności firmy. Na zdjęciu model Hang. Fot. Akihiro Yoshida.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 29 maj 2015 08:53

Oki Sato: wszechstronny design od drzwi po czekoladki

Oki Sato w ciągu 13 lat swojej działalności już zyskał miano legendy designu. Jego prace pokazywane były w muzeach sztuki na całym świecie, a on sam wielokrotnie okrzykiwany był designerem roku.

Oki Sato - główny projektant i założyciel studia nendo. Urodzony w 1977 roku w Toronto, studiował na prestiżowym Uniwersytecie Wasedy w Tokio, gdzie w 2002 roku ukończył architekturę, a obecnie pracuje jako wykładowca. Jeszcze w tym samym roku założył nendo (a trzy lata później jego włoską siedzibę w Mediolanie, w 2012 roku studio zawitało również do Singapuru). Przez ponad 10 lat swojej działalności, Sato na dobre zadomowił się na międzynarodowej scenie designu, intrygując i zachwycając swoimi pomysłowymi projektami.

Sato nie zamyka się w jednej dziedzinie wzornictwa - stawiając na różnorodność swoich projektów. Na swoim koncie ma zarówno projekty przemysłowe, graficzne, tworzył meble, instalacje, a nawet stolarkę otworową! Projektuje także wnętrza, a nawet udziela się w architekturze.

Newsweek zamieścił go na swojej liście "Setki najbardziej szanowanych Japończyków", a magazyny Wallpaper i Elle okrzyknęły go designerem roku w swoich plebiscytach. W 2015 roku miano to przyznano mu również w ramach Majson&Objet.

Zasiadał w gronie jury iF award oraz Wallpaper Design Awards. A są to tylko niektóre z licznych pozycji w jego biografii! Prace studia nendo możemy oglądać w najznakomitszych muzeach sztuki w Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie. Wielokrotnie pokazywane były również w ramach solowych wystaw. 

Najaktualniejszą z nich jest tegoroczna wystawa nendo works 2014-2015, odbywająca się w ramach Tygodnia Designu w Mediolanie. Zgromadzone przez okres 2014-2015 projekty spod szyldu nendo miały swoją indywidualną wystawę. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY