Nowa kolekcja drzwi zaprojektowana przez nendo dla Abe Kogyo - japońską firmę produkującą stolarkę drzwiową. Z okazji obchodzonego w 2015 roku 70-lecia działalności firmy. Na zdjęciu model Hang. Fot. Akihiro Yoshida.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Nowa kolekcja drzwi zaprojektowana przez nendo dla Abe Kogyo - japońską firmę produkującą stolarkę drzwiową. Z okazji obchodzonego w 2015 roku 70-lecia działalności firmy. Na zdjęciu model Hang. Fot. Akihiro Yoshida.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 maj 2015 08:53

Oki Sato: wszechstronny design od drzwi po czekoladki

Oki Sato w ciągu 13 lat swojej działalności już zyskał miano legendy designu. Jego prace pokazywane były w muzeach sztuki na całym świecie, a on sam wielokrotnie okrzykiwany był designerem roku.

Oki Sato - główny projektant i założyciel studia nendo. Urodzony w 1977 roku w Toronto, studiował na prestiżowym Uniwersytecie Wasedy w Tokio, gdzie w 2002 roku ukończył architekturę, a obecnie pracuje jako wykładowca. Jeszcze w tym samym roku założył nendo (a trzy lata później jego włoską siedzibę w Mediolanie, w 2012 roku studio zawitało również do Singapuru). Przez ponad 10 lat swojej działalności, Sato na dobre zadomowił się na międzynarodowej scenie designu, intrygując i zachwycając swoimi pomysłowymi projektami.

Sato nie zamyka się w jednej dziedzinie wzornictwa - stawiając na różnorodność swoich projektów. Na swoim koncie ma zarówno projekty przemysłowe, graficzne, tworzył meble, instalacje, a nawet stolarkę otworową! Projektuje także wnętrza, a nawet udziela się w architekturze.

Newsweek zamieścił go na swojej liście "Setki najbardziej szanowanych Japończyków", a magazyny Wallpaper i Elle okrzyknęły go designerem roku w swoich plebiscytach. W 2015 roku miano to przyznano mu również w ramach Majson&Objet.

Zasiadał w gronie jury iF award oraz Wallpaper Design Awards. A są to tylko niektóre z licznych pozycji w jego biografii! Prace studia nendo możemy oglądać w najznakomitszych muzeach sztuki w Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie. Wielokrotnie pokazywane były również w ramach solowych wystaw. 

Najaktualniejszą z nich jest tegoroczna wystawa nendo works 2014-2015, odbywająca się w ramach Tygodnia Designu w Mediolanie. Zgromadzone przez okres 2014-2015 projekty spod szyldu nendo miały swoją indywidualną wystawę. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny