Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

3+ daje możliwości nieskrępowanej niczym kreacji przestrzeni i odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka. Fot. Zieta Prozessdesign.

3+ daje możliwości nieskrępowanej niczym kreacji przestrzeni i odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka. Fot. Zieta Prozessdesign.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 31 marz 2015 12:36

Technologia 3+ - innowacyjny design dla współczesnego człowieka

Technologia i kolekcja 3+ autorstwa studia Zieta Prozessdesign została stworzona z myślą o współczesnym człowieku - w ciągłym ruchu, często zmieniającym miejsce zamieszkania.

Prowadzone przez Oskara Ziętę studio Zieta Prozessdesign łączy w sobie cechy pracowni projektowej i inżynieryjnej. Powstają tutaj dzieła, które nie tylko imponują odważnym designem, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. 

3+, kolejna po FIDU technologia stabilizacji blachy, jest tego najlepszym przykładem. Pozwala ona na uzyskanie indywidualnych kształtów, powstałych z dwóch cieniutkich blach stabilizowanych punktowo, które tworzą nowy, unikalny element konstrukcyjny. 

Meble wykonane w technologi 3+ są niezwykle lekkie, zarówno w sensie fizycznym (dzięki ultracienkim elementom) jak i wizualnym, dzięki minimalistycznej, ażurowej formie. W skład kolekcji wchodzą tradycyjne elementy, jak stoły, krzesła czy regały. Twórcy nie przypisują im jednak konkretnego przeznaczenia, unikają wskazywania, do jakiej przestrzeni powstał dany stół czy krzesło.

Elastyczność i otwartość na zmiany to bowiem cecha charakterystyczna 3+. Poszczególnym meblom można nadawać nowe funkcje, a także tworzyć je zupełnie od podstaw, dzięki prostemu systemowi łączników i różnorodnych elementów, pozwalającym nadać im nowy kontekst. 

Technologia i kolekcja są odpowiedzią na styl życia współczesnego człowieka. Człowieka, który żyje mobilnie, często się przeprowadza i dokonuje zmian w swojej przestrzeni życiowej. Technologia 3+ dzięki charakteryzującej ją możliwości osobistego kształtowania mebli, idealnie wpisuje się we współczesny, nomadyczny styl życia. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY