3+ daje możliwości nieskrępowanej niczym kreacji przestrzeni i odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka. Fot. Zieta Prozessdesign.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

3+ daje możliwości nieskrępowanej niczym kreacji przestrzeni i odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka. Fot. Zieta Prozessdesign.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
31 marz 2015 12:36

Technologia 3+ - innowacyjny design dla współczesnego człowieka

Technologia i kolekcja 3+ autorstwa studia Zieta Prozessdesign została stworzona z myślą o współczesnym człowieku - w ciągłym ruchu, często zmieniającym miejsce zamieszkania.

Prowadzone przez Oskara Ziętę studio Zieta Prozessdesign łączy w sobie cechy pracowni projektowej i inżynieryjnej. Powstają tutaj dzieła, które nie tylko imponują odważnym designem, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. 

3+, kolejna po FIDU technologia stabilizacji blachy, jest tego najlepszym przykładem. Pozwala ona na uzyskanie indywidualnych kształtów, powstałych z dwóch cieniutkich blach stabilizowanych punktowo, które tworzą nowy, unikalny element konstrukcyjny. 

Meble wykonane w technologi 3+ są niezwykle lekkie, zarówno w sensie fizycznym (dzięki ultracienkim elementom) jak i wizualnym, dzięki minimalistycznej, ażurowej formie. W skład kolekcji wchodzą tradycyjne elementy, jak stoły, krzesła czy regały. Twórcy nie przypisują im jednak konkretnego przeznaczenia, unikają wskazywania, do jakiej przestrzeni powstał dany stół czy krzesło.

Elastyczność i otwartość na zmiany to bowiem cecha charakterystyczna 3+. Poszczególnym meblom można nadawać nowe funkcje, a także tworzyć je zupełnie od podstaw, dzięki prostemu systemowi łączników i różnorodnych elementów, pozwalającym nadać im nowy kontekst. 

Technologia i kolekcja są odpowiedzią na styl życia współczesnego człowieka. Człowieka, który żyje mobilnie, często się przeprowadza i dokonuje zmian w swojej przestrzeni życiowej. Technologia 3+ dzięki charakteryzującej ją możliwości osobistego kształtowania mebli, idealnie wpisuje się we współczesny, nomadyczny styl życia. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny