Fotel Acari, łączący w sobie trzy materiały: żywicę, drewno dębowe i tkaninę we wracającą do łask pepitkę. Projekt: Ingrid Michel and Frédéric Pain, studio projektowe Binome. Fot. dzięki uprzejmości Binome.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fotel Acari, łączący w sobie trzy materiały: żywicę, drewno dębowe i tkaninę we wracającą do łask pepitkę. Projekt: Ingrid Michel and Frédéric Pain, studio projektowe Binome. Fot. dzięki uprzejmości Binome.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 kwi 2015 10:28

Design prosto z Dubaju. To pokazali wystawcy

Design Days Dubai to jedyne takie targi w regionie. W tym roku odbyła się już ich czwarta edycja. Zobaczcie, co zaprezentowali wystawcy z Azji i reszty świata.

W dniach 16-20 marca odbyła się czwarta edycja wyjątkowej dla tego regionu świata impreza - Design Days Dubai. Udział w targach wzięło 44 wystawców z 20 państw.

Rozwijająca się z roku na rok inicjatywa stwarza unikalną okazję zapoznania się z pracami twórców z Bliskiego Wschodu i Południowej Azji, kultywując tym samym świadomość roli designu we współczesnym świecie w regionie. Jednocześnie wydarzenie przyciąga również wystawców z takich ośrodków światowego designu, jak Paryż, Londyn czy Nowy Jork, a także innych krajów, jak Australia czy Tajwan, którego stolica Tajpej w 2016 roku będzie stolicą światowego designu. 

Zasięg i uczestnicy wydarzenia sprawiają, że rośnie ono w prestiż na arenie międzynarodowej, stając się idealną okazją dla promocji lokalnych twórców. W tym roku, w festiwalu wzięła udział rekordowa liczba 16 pracowni, studiów projektowych i galerii z Emiratów Arabskich i krajów Zatoki Perskiej. Targi odbyły się w The Venue - budynku zlokalizowanym w sąsiedztwie słynnego już drapacza chmur Burj Khalifa, będącego samym w sobie świadectwem możliwości współczesnej architektury. 

W naszej galerii możecie zobaczyć niektóre z prezentowanych w ramach festiwalu przedmiotów. Są wśród nich dzieła lokalnych projektantów, jak i europejskich designerów czy projektantów z Chin. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny