Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fotel Acari, łączący w sobie trzy materiały: żywicę, drewno dębowe i tkaninę we wracającą do łask pepitkę. Projekt: Ingrid Michel and Frédéric Pain, studio projektowe Binome. Fot. dzięki uprzejmości Binome.

Fotel Acari, łączący w sobie trzy materiały: żywicę, drewno dębowe i tkaninę we wracającą do łask pepitkę. Projekt: Ingrid Michel and Frédéric Pain, studio projektowe Binome. Fot. dzięki uprzejmości Binome.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 kwi 2015 10:28 (aktualizacja: 17 kwi 2015 16:46)

Design prosto z Dubaju. To pokazali wystawcy

Design Days Dubai to jedyne takie targi w regionie. W tym roku odbyła się już ich czwarta edycja. Zobaczcie, co zaprezentowali wystawcy z Azji i reszty świata.

W dniach 16-20 marca odbyła się czwarta edycja wyjątkowej dla tego regionu świata impreza - Design Days Dubai. Udział w targach wzięło 44 wystawców z 20 państw.

Rozwijająca się z roku na rok inicjatywa stwarza unikalną okazję zapoznania się z pracami twórców z Bliskiego Wschodu i Południowej Azji, kultywując tym samym świadomość roli designu we współczesnym świecie w regionie. Jednocześnie wydarzenie przyciąga również wystawców z takich ośrodków światowego designu, jak Paryż, Londyn czy Nowy Jork, a także innych krajów, jak Australia czy Tajwan, którego stolica Tajpej w 2016 roku będzie stolicą światowego designu. 

Zasięg i uczestnicy wydarzenia sprawiają, że rośnie ono w prestiż na arenie międzynarodowej, stając się idealną okazją dla promocji lokalnych twórców. W tym roku, w festiwalu wzięła udział rekordowa liczba 16 pracowni, studiów projektowych i galerii z Emiratów Arabskich i krajów Zatoki Perskiej. Targi odbyły się w The Venue - budynku zlokalizowanym w sąsiedztwie słynnego już drapacza chmur Burj Khalifa, będącego samym w sobie świadectwem możliwości współczesnej architektury. 

W naszej galerii możecie zobaczyć niektóre z prezentowanych w ramach festiwalu przedmiotów. Są wśród nich dzieła lokalnych projektantów, jak i europejskich designerów czy projektantów z Chin. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY