Zaprojektowana przez Tomka Rygalika dla Pagedu rodzina krzeseł wykonanych z gęciny Benko. Siedzisko i oparcie mebla wykonane zostały z plecionki. Mebel łączy w sobie nowoczesne i tradycyjne, zanikające już technologie. Fot. Ernest Wińczyk.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Zaprojektowana przez Tomka Rygalika dla Pagedu rodzina krzeseł wykonanych z gęciny Benko. Siedzisko i oparcie mebla wykonane zostały z plecionki. Mebel łączy w sobie nowoczesne i tradycyjne, zanikające już technologie. Fot. Ernest Wińczyk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 kwi 2015 13:08

iSaloni - zobacz co działo się w Mediolanie

54 edycja targów Salone del Mobile dobiegła końca. Wśród wystawców nie zabrakło również reprezentacji z Polski. Zobaczcie, jakie trendy ustanowiono w tym roku w Mediolanie.

Najpopularniejsze targi meblarskie - Salone del Mobile, nazywane potocznie iSaloni, dobiegły końca. Przez blisko tydzień, od 14 do 19 kwietnia w Milan Rho Fairgrounds odbywały się wydarzenia i ekspozycje z udziałem najznamienitszych projektantów i marek. 

Organizatorzy okrzyknęli imprezę wielkim sukcesem, a liczby mówią same za siebie. W sumie, teren targów odwiedziło ponad 310 tysięcy gości, w tym ponad 30 tysięcy osób, które przyszły do Milan Rho Fairgrounds w trakcie otwartego dla osób z zewnątrz weekendu. 

Wśród gości i wystawców znalazły się takie państwa, jak Rosja, Chiny (będące jednocześnie dominującym rynkiem, z największą liczbą odwiedzających) czy Niemcy. Zanotowano również rekordową liczbę gości z Państw Bliskiego Wschodu, zwłaszcza z Arabii Saudyjskiej, Libanu i Egiptu, co pokazuje stale rosnącą popularność imprezy w nowych kręgach i krajach. 

Na terenie targów miejsce miało kilka wyjątkowych akcji i wydarzeń. Przede wszystkim, w tym roku szczególnie wyeksponowano motyw oświetlenia, tworząc dla niego specjalną strefę Euroluce, nawiązując tym samym do ustanowionego przez UNESCO Międzynarodowego Roku Światła. Swoimi ekspozycjami zachwycały gości takie firmy, jak Delightful czy Lladro. 

Niesamowite wrażenie robiła gigantyczna instalacja, autorstwa Michele De Lucchiego, zatytułowana The Walk - ogromny, wijący się labirynt, prowadzący przez meandry pracowni projektanta. Już po raz 18-ty zorganizowano również strefę SaloneSatellite, gdzie szansę na zaistnienie mieli młodzi projektanci. Tym razem, tworzący w oparciu o ekologiczny motyw przewodni Life Planet.

Polskę podczas iSaloni reprezentowało 19 firm, w tym marki takie, jak Paged, Comforty, Kler czy Nowodvorski. Wśród pokazywanych mebli, znalazły się modele zaprojektowane przez Tomka Rygalika, Nikodema Szpunara czy Maję Ganszyniec. 

Polski akcent pojawił się również w trakcie innych wydarzeń, odbywających się w ramach Milan Design Week. O iSaloni trudno bowiem mówić w całkowitym oderwaniu od innych wydarzeń, odbywających się w tym czasie w Mediolanie. Najbardziej opiniotwórczy tydzień designu na świecie to bowiem znacznie więcej niż to, co odbywa się na terenie Milan Rho Fairgrounds.

W całym mieście organizowane są najrozmaitsze wystawy i wydarzenia, związane z wzornictwem i sztuką. Jednym z najbardziej prestiżowych jest festiwal Ventura Lambrate, uchodzący za kuratorską część tygodnia designu. W ramach tegorocznego eventu odbyła się wystawa "Do it your way. Polish design in Pieces" podczas, której swoją najnowszą kolekcję zaprezentował m.in. Oskar Zięta. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny