Kolekcja mebli Pakiet - w przeciwieństwie do sztandarowych projektów Oskara Zięty - została wykonana z drewna. Fot. Zieta Prozessdesign.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kolekcja mebli Pakiet - w przeciwieństwie do sztandarowych projektów Oskara Zięty - została wykonana z drewna. Fot. Zieta Prozessdesign.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
31 marz 2015 15:08

Oskar Zięta na Milan Design Week 2015

Kolekcja mebli Pakiet i lustro Rondo - to dwa produkty z portfolio Zieta Prozessdesign, które będzie można zobaczyć w trakcie tegorocznego Milan Design Week.

Tegoroczny tydzień designu Milan Design Week będzie obfitować w polskie akcenty. W ramach festiwalu Ventura Lambrate zorganizowana zostanie wystawa "Do it your way. Polish design in pieces", gdzie zwiedzający będą zachęcani do bezpośredniej interakcji z przedmiotami, prezentowanymi przez projektantów. 

To właśnie w ramach tej wystawy, swoją najnowszą kolekcję Pakiet pokaże Zieta Prozessdesign. Kolekcja wyróżnia się na tle innych dzieł Oskara Zięty. W przeciwieństwie bowiem do jego sztandarowych prac, materiałem poddanym obróbce nie jest metal, a drewno. Stal jednak w dalszym ciągu odgrywa tutaj duże znaczenie. 

Nazwa Pakiet nawiązuje do sposobu, w jaki łączone są poszczególne elementy, z których powstaje gotowy produkt - drewniane fragmenty są ze sobą łączone za pomocą stalowych zszywek. Modularny charakter kolekcji pozwala na łatwy transport elementów i ich wielokrotne składanie oraz rozkładanie. O prostocie tego procesu przekonać się będziemy mogli w Mediolanie już 14 kwietnia. 

Z kolei na stoisku hiszpańskiego studia Stua zobaczyć będzie można innych produkt Oskara Zięty - oryginalne lustro Rondo wykonane ze stali nierdzewnej. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny