Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja mebli Pakiet - w przeciwieństwie do sztandarowych projektów Oskara Zięty - została wykonana z drewna. Fot. Zieta Prozessdesign.

Kolekcja mebli Pakiet - w przeciwieństwie do sztandarowych projektów Oskara Zięty - została wykonana z drewna. Fot. Zieta Prozessdesign.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 31 marz 2015 15:08

Oskar Zięta na Milan Design Week 2015

Kolekcja mebli Pakiet i lustro Rondo - to dwa produkty z portfolio Zieta Prozessdesign, które będzie można zobaczyć w trakcie tegorocznego Milan Design Week.

Tegoroczny tydzień designu Milan Design Week będzie obfitować w polskie akcenty. W ramach festiwalu Ventura Lambrate zorganizowana zostanie wystawa "Do it your way. Polish design in pieces", gdzie zwiedzający będą zachęcani do bezpośredniej interakcji z przedmiotami, prezentowanymi przez projektantów. 

To właśnie w ramach tej wystawy, swoją najnowszą kolekcję Pakiet pokaże Zieta Prozessdesign. Kolekcja wyróżnia się na tle innych dzieł Oskara Zięty. W przeciwieństwie bowiem do jego sztandarowych prac, materiałem poddanym obróbce nie jest metal, a drewno. Stal jednak w dalszym ciągu odgrywa tutaj duże znaczenie. 

Nazwa Pakiet nawiązuje do sposobu, w jaki łączone są poszczególne elementy, z których powstaje gotowy produkt - drewniane fragmenty są ze sobą łączone za pomocą stalowych zszywek. Modularny charakter kolekcji pozwala na łatwy transport elementów i ich wielokrotne składanie oraz rozkładanie. O prostocie tego procesu przekonać się będziemy mogli w Mediolanie już 14 kwietnia. 

Z kolei na stoisku hiszpańskiego studia Stua zobaczyć będzie można innych produkt Oskara Zięty - oryginalne lustro Rondo wykonane ze stali nierdzewnej. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY