Muzeum Red Dot Design od środka. To tutaj zobaczyć można aż 2000 produktów, które zostały docenione za ich wzornictwo. Fot. Red Dot Design Museum/Ruhr Museum.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Muzeum Red Dot Design od środka. To tutaj zobaczyć można aż 2000 produktów, które zostały docenione za ich wzornictwo. Fot. Red Dot Design Museum/Ruhr Museum.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 kwi 2015 10:39

Poznaj historię designu - wystawa z okazji 60-lecia Red Dot

Największa na świecie wystawa współczesnego wzornictwa obchodzi swoje 60-lecie. Z tej okazji dwa największe muzea kompleksu Zollverein w Niemczech zabiorą swoich gości w podróż w czasie po historii Red Dot.

To pierwsza tego typu współpraca dwóch największych muzeów w strefie zabytkowego kompleksu przemysłowego Zollverein, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym wyjątkowym miejscu Muzeum Red Dot Design oraz Muzeum Ruhr zorganizują wspólną wystawę z okazji 60-lecia Red Dot. 

Już tego lata, od 29 lipca do 23 sierpnia 2015 roku, w hali nr 5 kompleksu będzie można obejrzeć 60-letnią historię designu. Goście zobaczą jakie projekty nagradzane były w poszczególnych latach istnienia Red Dot, od samych początków wystawy w 1955 roku, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o marce Red Dot, a wystawa nosiła nazwę Stałej Ekspozycji Eleganckich Produktów Przemysłowych (niem. Ständige Schau formschöner Industrieerzeugnisse). 

Inicjatorami przedsięwzięcia są prof. dr Peter Zec, założyciel Red Dot, oraz dyrektor Muzeum w Ruhr, prof. Heinrich Theodor Gruetter. Patronatem wydarzenie objął także prezydent niemieckiego parlamentu prof. dr Norbert Lammert. Wystawa nosi nazwę "Enduring, not ultimate form" i nawiązuje do ponadczasowości podstawowych form przedmiotów codziennego użytku. 

Wystawa będzie okazją nie tylko do zaobserwowania, jak zmieniały się nagradzane produkty, ale także pozwoli zapoznać się z komentarzami ówczesnych naocznych świadków i przypomnieć najważniejsze momenty w historii przedsięwzięcia, zaprezentowanymi na historycznych plakatach i fotografiach. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Patronat Medialny