Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Muzeum Red Dot Design od środka. To tutaj zobaczyć można aż 2000 produktów, które zostały docenione za ich wzornictwo. Fot. Red Dot Design Museum/Ruhr Museum.

Muzeum Red Dot Design od środka. To tutaj zobaczyć można aż 2000 produktów, które zostały docenione za ich wzornictwo. Fot. Red Dot Design Museum/Ruhr Museum.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 kwi 2015 10:39 (aktualizacja: 17 kwi 2015 17:27)

Poznaj historię designu - wystawa z okazji 60-lecia Red Dot

Największa na świecie wystawa współczesnego wzornictwa obchodzi swoje 60-lecie. Z tej okazji dwa największe muzea kompleksu Zollverein w Niemczech zabiorą swoich gości w podróż w czasie po historii Red Dot.

To pierwsza tego typu współpraca dwóch największych muzeów w strefie zabytkowego kompleksu przemysłowego Zollverein, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W tym wyjątkowym miejscu Muzeum Red Dot Design oraz Muzeum Ruhr zorganizują wspólną wystawę z okazji 60-lecia Red Dot. 

Już tego lata, od 29 lipca do 23 sierpnia 2015 roku, w hali nr 5 kompleksu będzie można obejrzeć 60-letnią historię designu. Goście zobaczą jakie projekty nagradzane były w poszczególnych latach istnienia Red Dot, od samych początków wystawy w 1955 roku, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o marce Red Dot, a wystawa nosiła nazwę Stałej Ekspozycji Eleganckich Produktów Przemysłowych (niem. Ständige Schau formschöner Industrieerzeugnisse). 

Inicjatorami przedsięwzięcia są prof. dr Peter Zec, założyciel Red Dot, oraz dyrektor Muzeum w Ruhr, prof. Heinrich Theodor Gruetter. Patronatem wydarzenie objął także prezydent niemieckiego parlamentu prof. dr Norbert Lammert. Wystawa nosi nazwę "Enduring, not ultimate form" i nawiązuje do ponadczasowości podstawowych form przedmiotów codziennego użytku. 

Wystawa będzie okazją nie tylko do zaobserwowania, jak zmieniały się nagradzane produkty, ale także pozwoli zapoznać się z komentarzami ówczesnych naocznych świadków i przypomnieć najważniejsze momenty w historii przedsięwzięcia, zaprezentowanymi na historycznych plakatach i fotografiach. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY