Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pianino Celviano Grand Hybrid Casio GP-500/Casio

Pianino Celviano Grand Hybrid Casio GP-500/Casio
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 26 paź 2016 10:16 (aktualizacja: 26 paź 2016 10:17)

Pianino Celviano Grand Hybrid Casio GP-500/Casio

Pianina hybrydowe Celviano powstały z miłości do akustycznych instrumentów. Są połączeniem ich eleganckiej formy i dźwięku, a przy tym zapewniają wygodę instrumentu cyfrowego, jakiej oczekują użytkownicy XXI wieku. Udało się to pogodzić dzięki niecodziennej współpracy marek C. Bechstein i CASIO. Pianina Celviano Grand Hybrid przebojem wchodzą na rynek, zyskując najwyższe noty także od najlepszych stroicieli koncertowych fortepianów.

Celviano Grand Hybrid przenosi wymiar dźwięku fortepianowego w XXI wiek. Zaprojektowany z ogromną dbałością o detale, jest wysokiej klasy instrumentem, który czerpie z tradycji a zarazem wykorzystuje nowoczesne technologie. To efekt współpracy firmy CASIO ze specjalistami najważniejszego w Europie producenta profesjonalnych fortepianów i pianin akustycznych — C. Bechstein.

Czarna, wykończona złotymi detalami bryła Celviano nawiązuje do największego dzieła marki C. Bechstein — koncertowego modelu D282. Pokryte satynowym lub błyszczącym lakierem pianino Celviano dostarcza wrażeń estetycznych najwyższej próby, a dzięki swej kompaktowości doskonale odnajduje się także w nowoczesnej, nawet stosunkowo niewielkiej przestrzeni prywatnego domu czy mieszkania.

Celviano Grand Hybrid to nowy rozdział w historii pianin. Jest rozwiązaniem dla współczesnych melomanów, którzy chcą żyć pięknie, ale szybko i komfortowo. Klawiatura Celviano jest wykonana z najwyższej jakości, sezonowanego świerku austriackiego — tego samego, który stosuje się do produkcji fortepianów C. Bechstein. Powierzchnia klawiszy — dzięki powłokom z akrylu (białe) i fenolu (czarne) — gwarantuje takie same doznania sensualne jak podczas gry na fortepianie akustycznym. Co jednak niemniej ważne, pianino hybrydowe można samodzielnie zaintonować i wyregulować w niecałe 10 minut. Jest też w porównaniu z instrumentami akustycznymi mniej wymagające pod kątem transportu czy miejsca ustawienia w domu (nie ma przeciwwskazań związanych z ogrzewaniem podłogowym czy klimatyzacją).

Konstruktorzy instrumentu oddali niuanse brzmienia i mechaniki fortepianu koncertowego. W efekcie dźwięk hybrydy oferuje całe spectrum możliwości, powstałe na skutek zreplikowania brzmień trzech legendarnych fortepianów z Berlina, Hamburga i Wiednia. W Grand Hybrid usłyszymy rezonujące struny, pracę mechanizmu pedałów, brzmienie alikwotów, szum i rezonans tłumika, ustawimy klapę fortepianu i czułość klawiatury.

Pianino pozwala doświadczyć dynamiki i jakości gry dokładnie odwzorowującej kluczowe cechy tradycyjnego instrumentu. Rezultatem wieloletnich prac badawczych Casio jest przełomowa klawiatura z systemem Grand Hammer Action, zaopatrzona w drewniane klawisze i młoteczki. Oryginalny mechanizm Tri-Sensor rejestruje zmiany w sile uderzenia grającego i precyzyjnie oddaje jego ekspresję. Czterokanałowy system głośników Ground Acustic uwalnia zaś dźwięk górą i dołem tak jak w klasycznym instrumencie. Grand Hybrid jest instrumentem do każdego domu, w którym ma rozbrzmiewać muzyka w najlepszej jakości i designerskiej oprawie. Pozwala na to także atrakcyjna cena.

Więcej o Celviano Grand Hybrid: http://www.grand-hybrid.com/pl Wymiary: 1434×489×963 mm (bez pulpitu)

Od kiedy na rynku: 2015 r.
Cena produktu: 13 821,14 zł
Gwarancja produktu: 5 lat
Pogwarancja: serwis w Polsce, nr tel. (46) 86 20 124

Rekomendacje - Jarosław Bednarski, jeden z najlepszych polskich stroicieli powiedział:

"W najnowszych instrumentach – pianinach hybrydowych Casio czy Yamaha mamy cyfrowy dźwięk i klawiaturę taką samą jak w instrumencie akustycznym – z młoteczkami, tak aby pianista mógł w pełni czuć klawiaturę. Casio na przykład swoją klawiaturę opracowało we współpracy z Bechsteinem – uznanym niemieckim producentem fortepianów. A to właśnie Niemcy wiodą prym w tej dziedzinie. Pod niektórymi względami ten instrument potrafi nawet przewyższyć niektóre akustyczne. Jak to możliwe? Wypuszczone na rynek w ubiegłym roku najnowsze pianino – Casio Grand Hybrid ważenie klawiszy ma już naprawdę bardzo podobne do akustycznego pianina, a nawet może ciekawsze. Mam wrażenie, że powrót klawisza – jego reakcja, jest szybsza niż w akustycznym pianinie, bo młoteczek nie jest w pozycji pionowej ale poziomej – tak jak w fortepianie. Ustawił bym go więc pomiędzy pianinem akustycznym a fortepianem – taki kompromis pomiędzy tymi instrumentami. Przy tym ma wszystkie zalety praktyczne jakie dają instrumenty elektroniczne. "

Dostępność na rynku: salony Riff oraz sklepy muzyczne, których lista jest dostępna na www.casiomusic.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY