• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 lis 2014 13:02

Forum Dobrego Designu: aktualny program i uczestnicy

Już 10 grudnia odbędzie się Forum Dobrego Designu: wyjątkowe wydarzenie, w którym wezmą udział największe polskie gwiazdy designu. Zobacz, co się będzie działo i już dziś zarejestruj się bezpłatnie, by wziąć w nim udział!

Magazyn Dobrze Mieszkaj i serwis internetowy Dobrzemieszkaj.pl serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji Forum Dobrego Designu. O roli designu, potrzebach i preferencjach konsumentów oraz odpowiedzi na to zapotrzebowanie ze strony producentów opowiedzą czołowi projektanci wzornictwa w Polsce, przedstawiciele producentów wyposażenia wnętrz, architekci wnętrz, przedstawiciele mediów zajmujących się tematyką designu. Jednym słowem, Forum Dobrego Designu to wyjątkowa możliwość spotkania w jednym miejscu tych wszystkich, dla których dobre projektowanie jest pasją.

Podczas Forum po raz czwarty zostaną wręczone tytuły Dobry Design 2015 za najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz, wybrane przez jury konkursu, złożone z architektów i projektantów wnętrz.

Gdzie i kiedy: Warszawa, 10 grudnia 2014 r. (Centrum Konferencyjne Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin)

Zarejestruj się już dziś (udział w Forum bezpłatny, obowiązkowa rejestracja): LINK DO REJESTRACJI

Program Forum Dobrego Designu:

10.00-11.00

Otwarcie Forum, Sesja inauguracyjna

„Design XXI, a może XXII wieku? Jak najnowsze technologie zmieniają nasze mieszkania, jak innowacje w designie wpłyną na nasze życie w przyszłości?”

- Jak rozwój technologii i „nowy cyfrowy świat” zmienia i zmieniać będzie wnętrza, rzeczy, którymi się otaczamy oraz nasze życie?
- Nowe materiały, rozwiązania, technologie: innowacyjność w służbie designu. Jak projektowanie spogląda w przyszłość i co z tego wynika dla nas?
- Mieszkanie 2020, 2050, 2100: jak będziemy mieszkać, jak żyć, jak projektować i czy to prawda, że przyszłość zaczyna się dziś?
- Dom przyszłości = dom inteligentny? Rozwiązania, technologie i innowacje w nowoczesnym domu
- Postępująca globalizacja w świecie designu, projektowania, wyposażenia wnętrz: szanse i wyzwania dla projektantów, producentów, dla każdego z nas

Udział w debacie potwierdzili:

Natalia Nguyen – prowadząca telewizyjny program „Bitwa o Dom” oraz „Pan i Pani House”, od ponad 8 lat zawodowo związana z projektowaniem wnętrz - prowadząca debatę

Uczestnicy:
Maja Ganszyniec – projektuje przedmioty użytkowe, wnętrza, wystawy, współpracowała z takimi markami jak IKEA, Leroy Merlin, Amica, Mothercare, Orange, Dupont, Comforty; Dominika Rostocka – architekt, właścicielka pracowni architektonicznej Creative Coop. Architects, mentor Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu; Zuzanna Skalska – trendwatcher w VanBerlo Design Strategy Product Development, członek zarządu Dutch Design Week, wykładowca na Politechnice TU/e na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego oraz Hogeschool Rotterdam w katedrze Master Product Design; Dorota Warych – projektant i twórca marki systemu wysokich drzwi PIU Design; Piotr Wełniak – architekt wnętrz, projektant wzornictwa, założyciel Grupy Projektowej ETTE, tworzy meble, wnętrza, formy przestrzenne i architekturę; Mikołaj Wierszyłłowski – projektant wzornictwa, współpracował m.in. z takimi markami jak Meble Vox, Iker, Nowy Styl, Noti, Instal-Projekt; Oskar Zięta – projektant wzornictwa, właściciel pracowni Zięta Prozess Design, laureat licznych nagród m.in. nagrody Red Dot, DMY, Dobry Wzór, jeden z najlepiej rozpoznawalnych za granicą polskich projektantów

11.10-12.10

„Design a przeszłość. Jak nawiązać inteligentny dialog z tradycją i jak dzięki niej osiągnąć sukces we współczesnym świecie?”

- Znaczenie lokalnej tradycji, historii, świadomości własnej odrębności jako siła w zglobalizowanym świecie designu
- Dlaczego Polacy pokochali styl retro i vintage we wnętrzach, co moda ta oznacza dla projektantów wzornictwa, architektów i twórców wyposażenia?
- Jak moda na przeszłość i lokalność twórczo przekłada się na wnętrzarskie trendy? Czy powrót do korzeni może być ratunkiem dla polskiego designu i jego przyszłością?
- Projektowanie z odniesieniem do przeszłości: możliwości, potencjał, problemy. Jak design może twórczo czerpać z przeszłości: meble, wyposażenie łazienek, wyposażenie kuchni
- Design polski a reszta świata: czy wzorujemy się na innych krajach czy kreujemy własną tożsamość, czy polski design posiada własny charakter? Czy istnieje styl polski?

Udział w debacie potwierdzili:

Krystyna Łuczak-Surówka – historyk i krytyk designu, autorka tekstów o designie, kuratorka wystaw - prowadząca debatę

Uczestnicy:
Madgalena Chojnacka – projektant wzornictwa, założyciel pracowni Bongo Design; Katarzyna Herman-Janiec – projektantka wzornictwa, stworzyła markę Protein Design, projektuje meble i formy przemysłowe, laureatka wielu konkursów wzornictwa; Jakub Majewski, Łukasz Pastuszka, Moomoo Architects – projektanci wzornictwa, projektanci wnętrz; Omenaa Mensah – dziennikarka, sygnuje swoim nazwiskiem markę mebli Ammadora; Maciej Zień – projektant mody, projektant wnętrz (w trakcie potwierdzania)

11.10-12.10

„Wzornictwo – najnowsze światowe trendy w roku 2014, 2015, 2016?”

- Najnowsze trendy w designie na przykładzie najważniejszych światowych targów: rok 2014 i prognozy dla lat kolejnych
- Aktualne trendy: wyposażenie łazienek w Polsce i na świecie, meble i oświetlenie
- Czy trend to zjawisko globalne? Czy to co modne w Polsce, jest też modne zagranicą?
- W jaki sposób producenci reagują na trendy i modę: jak płynąć z prądem zmian i nie przegapić swojej szansy (przykłady adaptowania światowych trendów przez firmy działające w Polsce)
- W jaki sposób powstaje moda i trend: rola projektantów, designerów, mediów, producentów, szanse i zagrożenia
- Czy design potrzebuje trendsetterów? Jak pozyskać ich do współpracy?
- Rola mediów i nowoczesnych środków przekazu w kreowaniu trendów i mody w designie i wnętrzach, czy media wyrabiają dobry gust u Polaków?

Udział w debacie potwierdzili:
Urszula Michalak – blogerka (blog Interiorsdesignblog.com), organizatorka Blogers Zone na Gdynia Design Days i Meetblogin - prowadząca debatę

Uczestnicy:
Tomasz Augustyniak – projektant wzornictwa; Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka Concept Store; Nadia Bieńkowska – właścicielka firmy Another Design, dystrybutora marek cenionych przez koneserów designu; Agnieszka Jacobson-Cielecka – krytyk i kurator designu, dyrektor programowy School of Form, założycielka i wieloletnia redaktor naczelna Elle Decoration, o designie pisze w Twoim Stylu, Polityce, Wproście, Wysokich Obcasach,  2+3D czy Design Alive; ; Michał Piernikowski – dyrektor programowy Łódź Design Festival; Nikodem Szpunar – projektant wzornictwa, projektował dla marek Paged, Ervive, Moromou, Kawiarni Fabrycznej, sklepu StreetHype jak również dla agencji kreatywnych, Albo/Albo, SohoGroup czy GoCreate, zwycięzca konkursu make me! Łódź Design Festival

12.30-13.30

„Przyszłość kuchni, kuchnia przyszłości? Jak zmienia się myślenie o projektowaniu i urządzaniu kuchni? Jak zmiany stylu życia i nowoczesne technologie wpływają na oblicze kuchni w Polsce i na świecie?”

- Najnowsze światowe trendy w projektowaniu i urządzaniu kuchni
 - Jak nowoczesne rozwiązania, materiały, technologie oddziałują na wygląd polskich kuchni, jak się to ma do krajów europejskich i pozaeuropejskich?
- Jak przemiany stylu życia w Polsce wpływają na myślenie o urządzaniu i funkcjonowaniu kuchni?
- Jak będzie wyglądała kuchnia przyszłości?
 - Projektowanie kuchni a potrzeby współczesnego Polaka: jak pogodzić funkcjonalność z modą, gusta z dobrym stylem, nowoczesne technologie z kosztami?

Udział w debacie potwierdzili:
Justyna Smolec – architekt wnętrz, stylista, projektantka mody, autorka scenografii - prowadząca debatę

Uczestnicy:
Monika i Adam Bronikowski – architekci, właściciele pracowni HOLA Design w Warszawie, twórcy marki meblowej Stylhen; Krzysztof Małachowski – architekt wnętrz ze Studia ARCHIDA w Warszawie, scenograf teatralny, wykładowca kursów dla architektów wnętrz; Maciej Twaróg – architekt, przewodniczący rady nadzorczej Pracowni arcy Projekt architekci w Warszawie

12.30-13.30

„Innowacyjne biuro. Nowoczesne rozwiązania i trendy w kreowaniu przestrzeni pracy”

- Najnowsze trendy w projektowaniu i wyposażeniu przestrzeni biurowych, nowoczesne technologie i rozwiązania oraz ich wpływ na kształt i wygląd współczesnych biur
- Jak zmienia się myślenie o przestrzeni biurowej na świecie, przykłady zastosowania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań w przestrzeni biurowej w Polsce i na świecie?
- W jaki sposób producenci powinni odpowiadać na zmiany zachodzące w myśleniu o przestrzeni biurowej?
- Prognozy i przewidywania dotyczące rozwoju nowoczesnych przestrzeni biurowych

Udział w debacie potwierdzili:

Robert Majkut – projektant wnętrz komercyjnych, projektant wzornictwa - prowadzący debatę

Dariusz Gocławski – projektant wnętrz, właściciel A+D, prezes Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, Krzysztof Skłodowski – właściciel pracowni KSArchitekci, Jacek Chaczykowski i Marek Witaszewski – pracownia Otomi Design Store Lab

14:30-15:30

Uroczysta gala wręczenia tytułów w konkursie Dobry Design 2015 organizowanym przez magazyn Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl

Cel konkursu jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, a poprzez promocję najlepszych na polskim rynku rozwiązań udowodnienie, że otaczająca nas przestrzeń, powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Od czterech lat złożone z ponad 120 architektów i projektantów wnętrz jury wyłania produkty, które zasługują na miano Dobry Design. Również czytelnicy Dobrze Mieszkaj i Dobrzemieszkaj.pl mają możliwość wybrania produktu w głosowaniu internetowym, nagradzając go tytułem „Dobry Design – Nagroda Konsumentów”.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH