Fot. Noti.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. Noti.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 paź 2014 11:19

Kolekcja Clapp Noti

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti to połączenie inspiracji designem lat 50-tych i 60-tych z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami.

Fascynację stylistyką vintage widać w nawiązaniach do mebli na drewnianych nogach z tamtego okresu, zwłaszcza fotela "366" Józefa Chierowskiego. Clapp odwołuje się do ich zasady konstrukcji. Forma mebli z mocno zarysowanymi krawędziami i wyraźnie podkreślonymi proporcjami drewnianych elementów jest nowoczesna w wyrazie. Połączenie estetyki vintage i współczesnych kształtów oraz duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów tapicerki daje swobodę w tworzeniu indywidualnej kolekcji. W kolekcji Clapp można dostrzec cechy charakterystyczne dla stylu projektów Piotra Kuchcińskiego: minimalizm, prostotę, geometrię, bezkompromisowy wybór doskonałej jakości materiałów, uważność na detal, brak ornamentyki. Projektant przyznaje, że lata 50-te i 60-te to jego ulubiony okres w designie, z którego czerpie pełnymi garściami. Kolekcja Clapp składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach.

Data wprowadzenia na rynek polski: październik 2013

Okres gwarancji: 2 lata

Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: dostępny

Dostępność na rynku: Galerie Noti i salony partnerskie (informacje na stronie  www.noti.pl)

Fotel i sofa:
Siedzisko - konstrukcja ze sklejki pokryta pianką poliuretanową, obicie z tkanin w ofercie Noti (wszystkie tkaniny z wzornika kontraktowego spełniają normy wymagane na rynku kontraktowym)
Podłokietniki i nogi - drewno dębowe barwione lub malowane według dostępnej kolorystyki

Stoliki
Oparcie - konstrukcja ze sklejki i płyty pilśniowej pokryta pianką poliuretanową, obicie z tkanin w ofercie Noti (wszystkie tkaniny z wzornika kontraktowego spełniają normy wymagane na rynku kontraktowym)

Stoliki i fotele
Blaty - frezowane lub ze sklejki, okleinowane obustronnie okleiną naturalną, barwione lub malowane według dostępnej kolorystyki
Nogi - drewno dębowe barwione lub malowane według dostępnej kolorystyki

Nagrody, opinie i rekomendacje przyznane produktowi:
Red Dot Design Award 2014 – Product Design Winner dla SOFY Clapp
Must Have 2014 – nagroda dla FOTELA Clapp
Finalista Dobrego Wzoru IWP 2014 – fotel Clapp

Noti Sp. z o.o.
ul. Sowia 19
62-080 Tarnowo Podgórne
Tel. 61 89 66 488
www.noti.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH