Zanim rozpoczniemy przygotowywanie świątecznych potraw, warto porządnie wyczyścić okap. Przy bardziej intensywnym użytkowaniu jest to szczególnie ważne. A takim okresem na pewno są święta. Falmec Polska.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Zanim rozpoczniemy przygotowywanie świątecznych potraw, warto porządnie wyczyścić okap. Przy bardziej intensywnym użytkowaniu jest to szczególnie ważne. A takim okresem na pewno są święta. Falmec Polska.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
27 lis 2014 11:36

Okap kuchenny: jak szybko go wyczyścić?

Kilka dni bezpośrednio przed wigilią to okres wytężonej pracy urządzeń kuchennych, m.in. okapu. Zanim rozpoczniemy przygotowywanie świątecznych potraw warto porządnie go wyczyścić. Zobaczcie, jak zrobić to szybko i sprawnie.

Okap można wyczyścić przy użyciu gorącej wody, płynu do mycia naczyń oraz gąbki (takiej, jak używamy do kąpieli lub zmywania naczyń).

Pracę należy rozpocząć od zdjęcia powierzchni siatkowej, znajdującej się pod okapem. Najczęściej można ją wyjąć naciskając specjalny przycisk lub odkręcić przy użyciu śrubokręta. Następnie wkładamy siatki do zlewu lub miski i namaczamy je w gorącej wodzie z połową szklanki płynu do mycia naczyń, która pozwoli roztopić tłuszcz. Gdy woda odrobinę przestygnie, przy pomocy gąbki wytwarzamy pianę i pozostawiamy w niej siatki na około 30 minut. Po pół godzinie siatki delikatnie czyścimy gąbką do momentu, aż brud zniknie.

Jeżeli okap jest bardzo zabrudzony a woda z płynem nie jest w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń, musimy sięgnąć po specjalistyczne detergenty przeznaczone do czyszczenia okapów, płyt grzewczych czy piekarników. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia najlepiej wybierać środki nieżrące i bezwonne. Preparat nakładamy bezpośrednio na brud i usuwamy go przy pomocy gąbki lub szczotki. Następni spłukujemy siatki ciepłą wodą i suszymy.

Obudowę okapu najlepiej czyścić ściereczką i specjalnym środkiem, dostosowanym do tworzywa, z którego wykonane jest urządzenie. Odpowiednio dobrany produkt usunie zabrudzenia, a przy tym nie pozostawi na powierzchni smug.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Brateks, 2017-11-13 16:43:36

    Do wszystkiego niezastąpiona soda.Płyn do naczyń i ciepła woda! A moim przypadku sprawdziłam- gorąca woda i szare mydło!Po różnych środkach do płytek, okapu ręce miałam popękane do krwi ,po szarym mydle wszystko puszcza i jest łagodne dla rąk.Jeden warunek drugi raz trzeba przepłukać ciepłą wodą! Zdrowo i tanio!
  • donia, 2017-09-27 15:43:02

    Porządki w kuchni to nie tragedia...!Trochę organizacji i samozaparcia!

POLECAMY W SERWISACH