System Taranko to klasyczna, elegancka zabudowa dostosowana do indywidualnych potrzeb. Fot. Taranko.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

System Taranko to klasyczna, elegancka zabudowa dostosowana do indywidualnych potrzeb. Fot. Taranko.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
28 lis 2014 10:43

Porządek w szafie: 5 kroków do sukcesu

Bałagan w szafie to irytujący problem chyba większości z nas. Jeśli w święta chcemy łatwo i szybko skompletować garderobę nie tylko dla siebie, ale i całej rodziny, warto pomyśleć o tym już dziś.

Skąd bierze się bałagan w naszych szafach? Z reguły z pośpiechu, niedokładności oraz zbyt dużej ilości niepotrzebnych rzeczy. Zamiast od razu chować ubrania w odpowiednie miejsce, wrzucamy je gdziekolwiek nie zastanawiając się nad tym, że za kilka dni pojawi się problem ze znalezieniem ulubionego swetra czy spodni.

W końcu dochodzimy do takiego momentu, że nic nie jest na swoim miejscu i tylko sprzątanie w szafie może nas uratować. Z naszymi wskazówkami uporacie się z tym sprawnie i szybko.

1. Oddziel ubrania, które nosisz na co dzień od tych, których nie założyłaś od półtora roku. Te drugie oddaj znajomym, organizacjom charytatywnym lub po prostu wyrzuć. Nie żałuj żadnej z tych rzeczy. Jeśli tak długo zalegają w szafie jest pewne, że będą tam leżały przez kolejny rok.

2. Ubrania, które nosisz często umieść na półce znajdującej się na poziomie oczu, rzadziej używane – wyżej lub niżej. Swetry oraz bluzki i jeansy, które się nie gniotą posortuj kolorami.

3. Miejsce w szafie zaoszczędzisz, jeśli odzież sezonową, taką jak kostiumy kąpielowe, kapelusze czy stroje karnawałowe spakujesz do kartonowych pudełek i postawić pod łóżkiem, w piwnicy czy na strychu. Ograniczajmy główną szafę wyłącznie do ubrań najczęściej używanych.

4. W sprawnym zorganizowaniu przestrzeni w szafie pomogą kosze i pudełka. Zanim wybierzesz się na zakupy zapisz wymiary szafy, aby dobierając pojemniki optymalnie wykorzystać przestrzeń.

5. Planując zakupy warto uwzględnić wieszaki przeznaczone do różnego typu odzieży. Modele oklejone tkaniną przydarzą się do wieszania ubrań z delikatnych materiałów, plastikowe do zapinanych koszul i „zwykłej odzieży”, natomiast drewniane – do garniturów i garsonek oraz płaszczy i kurtek. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH