Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie szafy do zabudowy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 maggie_wwa

maggie_wwa
  • Members
  • 9 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 10:29

Jakie szafy do zabudowy polecilibyście? Zastanawiam się nad kupnem. Tylko nie wiem czy lepszy byłby Komandor, Senator, może Indeco albo jeszcze inna firma? Ktoś ma i poleca ew. odradza?

#2 dekora

dekora
  • Members
  • 2 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 11:03

tak naprawdę wszystkie firmy, które wymieniłaś pracują na tych samych lub bardzo zbliżonych systemach. Ważniejsze jest zaplanowanie wnętrza szaf i wybór materiałów, z których będą wykonane.

#3 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Members
  • 140 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 02:34

Coś mi się wydaje, że zamiast zamawiać szafy np. w samym Komandorze, można zamówić szafy w mniejszej firmie, która zrobi je tak samo dobrze, a pewnie sporo taniej. A może się mylę?

#4 motor

motor
  • Members
  • 62 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 06:57

ja się zgadzam, chodzi o sprawdzone systemy przesuwne, dobry stolarz powinien sprawę załatwić, inna kwestia czy masz kogoś kto by ci to rozrysował, ale zawsze można skorzystać z konsultacji Senatora, Indeco czy innych misiów, którzy to rysują klientom, a potem im podziękować...

#5 kaktus

kaktus
  • Members
  • 7 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 09:59

Nie wiem czy warto robić szafy u mniejszych, ale tańszych firm, bardzo często ta taniość wynika własnie z tańszych podzespołów. U mnie był taki efekt, że po dwóch miesiącach zaczęły odklejać się szczotki, a tam, gdzie nie było poziomu podłogi "fachowcy" regulowali kilka razy, a i tak drzwi się otwierają. Listwy maskujące też zostawiają wiele do życzenia, a po kilku latach chyba najlepiej je wymienić. Poza tym wspomniane firmy (Komandor, Senator, Indeco) mają bardzo atrakcyjne rozwiązania wzornicze, w mniejszych firmach oferta jest niestety dość ograniczona, dlatego jeśli chcesz prostą szafę, bez udziwnień, to możesz zaryzykować. Ale jeśli szukasz oryginalnych rozwiązań, to rzadko je tem znajdziesz.

#6 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 01:23

Zgadzam się z Kaktusem. Takie firmy jak Komandor nie uciekną od odpowiedzialności za jakieś usterki itp. są znaną firmą która dba o klientów i swoją reputacje. A takie mniejsze firmy liczą tylko na zysk i już.
Ja jakiś miesiąc temu robiłam remont sypialni i wszystko kupiłam w Komandorze, u nich szafę możesz zrobić chyba z każdego materiału, i masz pewność jakości. Przed zakupami też pytałam na forach o Komandora i wszyscy mi polecali.

#7 Meble Kornig

Meble Kornig
  • Members
  • 92 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 02:22

My szafy przesuwne wykonujemy tylko i wyłącznie na podzespołach firmy Sevroll, na których, bazujemy od kilkunastu lat, jest to dla nas system sprawdzony i w stu procentach niezawodny jednak muszę tutaj zaznaczyć, iż swoim klientom zawsze oferujemy w pierwszej kolejności podzespoły z wyższej półki gdyż one są podstawą niezawodności i długowieczności. Nie wiem czy każdy producent systemów przesuwnych posiada w swojej ofercie tańsze i droższe rozwiązania natomiast Sevroll tak, tutaj na okucia do szafy dwudrzwiowej możemy wydać 150, 00 lub 600, 00 zł. Warto wiedzieć jeszcze o jednym, że głównym czynnikiem, który wpływa na niezawodną i płynną pracę frontów jest konstrukcja szafy. Proszę się nie dziwić, że drzwi będą z czasem odsuwały się same, gdy usytuujemy cały ciężar szafy na podłodze panelowej tzw. pływającej a następnie zapakujemy do niej 200 kg chyba jasne jest dla każdego, że nacisk większości masy skupi się na punkcie środkowym. Niestety mało, który z wykonawców zwraca na to uwagę a już na pewno spośród firm, które zostały wymienione powyżej gdyż jestem przekonany, że prawdziwego fachowca to u nich szukać ze świeczką.

#8 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Members
  • 140 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 07:25

No, ostre zdanie, czy na pewno uzasadnione :) ?

#9 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 08:33

No właśnie, czy na pewno uzasadnione? Skoro tylu ludzi jest zadowolonych z ich szaf? Tak jak pisałam, szukałam na forach i pytałam znajomych,a nawet znajomych znajomych i właściciele szaf od Komandora na nic nie narzekali.. wiec szafy zrobili dobrze :) czego więcej chcieć? Sama jestem właścicielką i nic się złego z nią nie dzieje.. zresztą kto w szafie w sypialni przechowuje 200kg?? :)

#10 Meble Kornig

Meble Kornig
  • Members
  • 92 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 10:00

Bluszcz, jeżeli myślisz, że 200 kg w szafie o szer. 1, 8 mb jest to zawrotny ciężar to proszę wcześniej sprawdzić a następnie wygłaszać opinię o tym, kto co trzyma w szafie. O ile pamiętam to „maggie_wwa” pytała o szafę do zabudowy a nie o szafę na kiecki w sypialni poza tym nic nie piszesz o tym, na jakim podłożu została zainstalowana Twoja szafa. Wystarczy prosty przykład: jak jedziesz autem po asfalcie niestabilnym i rozpływającym się lub po nawierzchni stabilnej o mocnych fundamentach, kiedy Twoim zdaniem auto będzie lepiej się prowadziło? A to, że w danej firmie możesz „chyba” wykonać szafę z każdego materiału to jest już czystą ignorancją.

#11 Shaman014

Shaman014
  • Members
  • 21 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 07:48

Zgadzam się z przedmówcą, dwieście kilo w mojej szafie to jet norma, a nie szaleństwo :)

#12 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 08:49

'Meble Kornig' nie wiem co Ty się tak unosisz :)Chciałam Ci tylko wytłumaczyć, że te firmy które uważasz za mało profesjonalne sprawdzają się, ludzie są z nich zadowoleni - więc nie mogą być tak beznadziejni jak piszesz. Może ktoś trzyma w szafie nawet 500kg. :) niech trzyma. A 'maggie_wwa' pytając o szafę do zabudowy mogła mieć na myśli zarówno szafę do sypialni, do przedpokoju jak i do garażu. Chyba, że o czymś nie wiem. Pozdrawiam :)

#13 Meble Kornig

Meble Kornig
  • Members
  • 92 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 08:41

Bluszcz pamiętaj o dwóch sprawach: Komentując niektóre posty nigdy się nie unoszę tylko robię to z wielkim uśmiechem na ustach pragnąc podzielić się swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Po drugie będąc zawodowcem w swojej dziedzinie nie używam w stosunku do konkurencji stwierdzeń, iż ktoś jest beznadziejny, gdyż uważam to za najprostszą ocenę pozbawioną jakiejkolwiek formy. Jeżeli odebrałaś mój przekaz inaczej to bardzo Cię przepraszam a jednocześnie gorąco pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

#14 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 11:39

:) to bardzo się ciesze.
A co sądzicie o szafie w zabudowie pod schody? Sprawdzają się? Zastanawiałam się nad montażem takowych ale nie wiem jak się sprawdza przesuwanie..

#15 Meble Kornig

Meble Kornig
  • Members
  • 92 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 09:10

Jeżeli chodzi o szafę pod schodami to ja osobiście traktuje ten temat, jako zabudowa schowka tutaj otwieranie jest bardzo trudno określić jednoznacznie gdyż wpływa na to wiele czynników m.in. kształt schodów i przestrzeń, jaką dysponujemy. O ile jest to możliwe to proponuję zdecydowanie drzwi dwuskrzydłowe otwierane tradycyjnie gdyż mamy lepszą możliwość dostępu a gdy jest na to mało miejsca wtedy przesuwne w miarę możliwości o jak najszerszym skrzydle.

#16 Malina

Malina
  • Members
  • 32 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 09:26

A co to znaczy "o jak najszerszym skrzydle"? Myślę o zabudowie pod schodami i wolałabym chyba drzwi przesuwne

#17 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 08:39

jak najszersze skrzydło znaczy, żeby jedna przesuwana część była jak najbardziej szeroka, wtedy zapewne będzie bardziej stabilna :)

#18 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 14 maj 2009 - 03:34

w trakcie remontu zlecimy wykonanie szafy stolarzowi, który robił kuchnię. Mamy do niego pełne zaufanie.

#19 sonia

sonia
  • Members
  • 64 postów

Napisano 28 maj 2009 - 08:09

No fakt, 200 kilo w prawie każdej szafie to na pewno jest, same wieszaki (u mnie jest ze sto) ile ważą...
Ja mogę polecić pomysł do ciemnego pokoju: na całej ścianie zrobiłam szafę z lustrami od podłogi do sufitu i ścianę naprzeciwko pomalowałam na jasny kolor. Zrobiło się jaśniej
Moja koleżanka zrobiła podobnie, ale z przydymionym lustrem. Wyszło niestety smutno i nie ma efektu powiększenia

#20 Kasia83

Kasia83
  • Members
  • 46 postów

Napisano 01 czerwiec 2009 - 06:42

Jeśli chodzi o drzwi przesuwane pod schodami to takie rozwiazanie chyba się nie uda. Ale sam schowek pod schodami to dobre wyjście. Można tam stworzyć naprawdę pojemną szafę...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych