Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak oddzielic salon? Proszę o radę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Members
  • 140 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 08:18

Proszę o radę. Mam dwupokojowe mieszkanie, 52 m2, z tego kwadratowy salon zajmuje zdecydowaną większość, wchodzi się do niego prostu z klatki schodowej (bez przedpokoju). W tej chwili drugi pokój służy nam za sypialnię, ale pod koniec roku rodzina się powiększy:) i sypialnia stanie się pokojem dla dziecka. W związku z tym pojawił się duży problem. Lubimy otwartą przestrzeń naszego mieszkania, ale czeka nas sytuacja, w której w części dziennej będziemy musieli wygospodarować miejsce do spania. Teraz stoją tam dwie kanapy bez funkcji spania, stolik kawowy, tymczasowe półki na książki, a w jednym rogu kącik jadalniany z dużym stołem i krzesłami. I nurtuje nas problem, po pierwsze w jaki sposób oddzielic trochę salon od części wejściowej (żebyśmy nie musieli patrzeć na drzwi wejściowe), a po drugie, jak zaplanowac miejsce do spania. Jednocześnie zachować miłą otwartą przestrzeń i trochę intymności. Bardzo proszę o poradę.

#2 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Members
  • 140 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 07:25

Hm, nikt nie pomoże? Postaram się wrzucić rzuty, może to da więcej światła na problem

#3 Shaman014

Shaman014
  • Members
  • 21 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 08:16

Nie jestem architektem, więc trudno coś konkretnego powiedzieć, ale może pomyślałabyś o oddzieleniu części salonu od tej części wejściowej jakimś parawanem albo przesuwaną ścianką, teraz można takie rzeczy wykombinować

#4 anemon

anemon
  • Members
  • 4 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 08:53

Witam.
Koniecznie dodaj zwymiarowany plan mieszkania - z usytuowaniem okien i drzwi, bo bez tego niewiele można radzić. Pozdrawiam

#5 Guest_smigna project_*

Guest_smigna project_*
  • Guests

Napisano 13 marzec 2009 - 01:38

rzeczywiście dobrze byłoby zobaczyć rzut mieszkania, jak ustawione są okna, wejście, wysokość ścian...- dla przykładu pokazuję jedno z naszych rozwiązań w mieszkaniu 42m2w Krakowie: ścianka h=120cm oddziela salonik i sypialnię a jej przedłużeniem jest półokrągła ścianka z luksferów (aby łóżko nie było widocze z przedpokoju), w tym projekcie mamy też aneks kuchenny . pozdrawiamy smigna dekor

Załączone pliki

#6 eleganckiewnetrza

eleganckiewnetrza
  • Members
  • 3 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 08:10

Hm, nikt nie pomoże? Postaram się wrzucić rzuty, może to da więcej światła na problem

Bez szkiców trudno podpowiedzieć właściwą drogę.
Tak w ciemno:

Hol można wydzielić optycznie zabudową, np.: szafami, które też przydadzą się, bo będziecie mieli coraz więcej rzeczy do składowania.
Może warto zastanowić się nad proporcjami powierzchni: mały/duży pokój - czyli zmienić nieco układ ścian działowych. Spotkałem się z mieszkaniami ok. 50m2, w których były 3 pokoje + łazienka + hol. Salon z aneksem stanowił mniej niż 1/3.
Oczywiście to również kwestia ilości okien - czy można stworzyć więcej pomieszczeń. Dlatego bez choćby odręcznego rysunku - trudno coś rozsądnego sugerować.

#7 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 01:41

Kiwaczku, wrzuć jakiś rzut :)

#8 Kasia83

Kasia83
  • Members
  • 46 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 08:51

hej rzeczywiscie trudno sobie wyobrazic rozkład mieszkania bez szkicu, ale może warto pomyślec o czyms w rodzaju parawanu. Widziałam też u znajomych odgrodzenie pokoju dość wysokimi komodami - nie wygladalo to jak klasyczna meblościanka - było znacznie lżejsze, ale i tak spełniało swoją funkcje, zwłaszcza, że w jakis przedziwny sposób z tych komód można było korzystać z obu stron - drzwiczki zamontowane były z obu stron. Szkoda tylko, ze nie mam zdjecia, moze komuś by sie spodobalo.

#9 placebo

placebo
  • Members
  • 46 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 12:51

w niektórych wnetrzach ciekawie wyglądają ścianki z luksfery - oczywiscie nie pasuje ona wszedzie,a le w nowoczesnych pomieszczeniach moze sie spodobać

#10 Domatorka

Domatorka
  • Members
  • 10 postów

Napisano 26 maj 2009 - 06:17

jakimś rozwiązaniem są też przepierzenia, albo coś w rodzaju zasłon

#11 happy

happy
  • Members
  • 29 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 06:51

A może powiesić coś w rodzaju zasłony? Albo postawić parawan. Są też ażurowe-2-stronne regały. Coś takiego na pewno ma Forte (http://www.forte.com.pl) bo widziałam w sklepie (tylko ceny nie znam)

#12 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 07:56

tak się zastanawiam teraz.. przecież dziecko maleńkie i tak będzie spało z rodzicami przez co najmniej 2 lata ;) macie jeszcze sporo czasu, żeby wymyślić coś sensownego :)

#13 Ewka

Ewka
  • Members
  • 75 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 11:15

tak patrze, ze dzieci to są jednak problematyczne ;ppp

#14 dominia

dominia
  • Members
  • 52 postów

Napisano 22 sierpień 2009 - 03:00

Moim skromnym zdaniem ażurowe regały byłyby najlepszym rozwiązaniem.

#15 Mikan

Mikan
  • Members
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2009 - 09:37

A może dobrym rozwiązaniem było by wydzielenie przestrzeni wejściowej oddzielonej od salonu chociaż częściową ścianką lub ażurową przesłoną. Poza tym jak wcześniej stwierdzono w tym wątku, dużo zależy od lokalizacji okien i wysokości pomieszczeń. Mam doświadczenie z mieszkaniem w którym udało się zagospodarować dodatkowy osobny pokoik rozsuwanymi drzwiami z półprzezroczystym mlecznym szkłem dającym duże poczucie przestrzeni ale warunkiem było doświetlenie pierwotnego salonu z dwóch stron (południe i zachód). Przy okazji zapraszam na nową stronkę mojej firmy ww.symetria.net.pl może uda mi się znaleźć projekt tamtego mieszkania (jeszcze ze studiów) to umieszczę na witrynie.

#16 Maichalina

Maichalina
  • Members
  • 42 postów

Napisano 26 sierpień 2009 - 01:59

Ja też bym radziła jakieś drzwi przesuwane, zasuwasz - rozsuwasz według potrzeby :)
Widziałam takie rozwiązanie u znajomych, tyle tylko, że zamówili sobie półprzezroczyste co nie było dobrym pomysłem heh Ale fakt, lepiej zamontować jakieś w jasnym kolorze, nie będą przytłaczające ;)

#17 lama1980

lama1980
  • Members
  • 55 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 10:57

A może na pierwsze miesiące maluszka wystarczy parawan postawić od Teak art Piotr Mleczkowski, tel. +48 511 802 104 a za nim łóżeczko dziecka?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych