Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Ogrzewanie Najlepsze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikka

nikka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 01:37

Jak ogrzewać dom jednorodzinny? Jaka opcja wychodzi najlepiej cenowo? Zastanawiamy się z mężem nad gazem płynnym, chyba raczej nad dzierżawą niż kupieniem. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

#2 Leeeeslaw

Leeeeslaw
  • Members
  • 6 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 01:15

Wydaje mi się że nie ma za bardzo co kombinować i warto postawić na ogrzewanie drewnem . Kwestia jest jednak taka że trzeba mieć pomieszczenie aby to drewno dobrze schło . Ja tak robię że mam zapas na kilka lat dzięki temu mam naprawdę wysuszone i bardzo dobrze wydolne, energetyczna drewno. Dzięki temu nie muszę już używać niczego innego . Ludzie nawet czasami nie zdają sobie sprawę że drewno jest naprawdę bardzo skuteczne ale musi być odpowiednio wysuszone żeby naprawdę dało nam ogrzać w pełni nasze domy i mieszkania . Szczerze mówiąc o gazie płynnym nie słyszałem ale wydaje mi się że cenowo drewno wyjdzie i tak taniej

#3 Urszula34

Urszula34
  • Members
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 03:21

Cóż wszystko zależy od tego,  na jakie drewno postawimy. Kubik drewna najgorszej jakości kosztuje w granicach 160 złotych, podczas gdy najlepszego w granicach 250 złotych. Przy czym jak wspomniał mój przedmówca, najlepiej byłoby palić dobrze wysuszonym drewnem, a jednak nie każdy ma na tyle miejsca na posesji, aby móc je przechowywać. W związku z czym mnie osobiście o wiele bardziej podoba się pomysł z wykorzystaniem gazu płynnego do ogrzewania domu. Przy czym decydując się na ofertę w AmeriGas, można tutaj liczyć na bardzo dobre warunki cenowe, zwłaszcza w ramach dzierżawy zbiornika. 

#4 TomHenks

TomHenks
  • Members
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:44

Słyszałem naprawdę bardzo dużo dobrego o tym ogrzewaniu z wykorzystaniem gazu płynnego. W Polsce może ta metoda nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona, ale zazwyczaj jest tak, że jeśli ktoś dobrze pokombinuje i sobie wszystko pooblicza, to wyjdzie mu, że się to naprawdę opłaca

#5 Kamila_

Kamila_
  • Members
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:06

mam podobny dylemat, chętnie poczytam wasze opinie

#6 nikka

nikka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:08

Dzięki za odpowiedzi. Z tym drewnem byłby problem, bo rozumiem, że musiałoby być osobne pomieszczenie na samo drewno? Nie za bardzo mamy miejsce... Dlatego też właśnie myślimy o tym gazie płynnym. Urszula34, tak właśnie zastanawialiśmy się nad AmeriGas, bo widzieliśmy ich ofertę i wygląda ciekawie. Też w sumie nie ukrywam, że przeraża mnie to, co teraz dzieje się ze smogiem i nie chciałabym dokładać swojej cegiełki do zanieczyszczenia. Ogrzewanie LPG jest raczej ekologiczne?

#7 Urszula34

Urszula34
  • Members
  • 10 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 08:05

Jak najbardziej, jest to ekologiczna forma ogrzewania. Przy czym tak na dobrą sprawę gaz jest jednym z najczystszych, dostępnych obecnie pali . Poza tym jego wykorzystywanie nie wiąże się z emisją duszącego dymu, jaki towarzyszy spalaniu węgla kamiennego, a co gorsza brunatnego. 

#8 Barnava

Barnava
  • Members
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:16

U nas sprawdza się gaz LPG, mamy zbiornik na gaz PG za domem i amerigas tak raz lub dwa razy w roku dostarcza nam gaz. Pełna wygoda i bezpieczeństwo. I do tego ekologicznie, bo żonie na tym bardzo zależało (wrażliwa na zanieczyszczenia powietrza)

#9 nicko2

nicko2
  • Members
  • 2 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 04:29

Też słyszałam, że zbiornik poza domem to rewelacyjna sprawa. Amerigas dostarcza gaz, a w czasie użytkowania zbiornik można wydzierżawić. Roczny koszt jest jest rozkładany na 12 miesięcy. Cena gazu jest stała i gwarantowana na rok. 

#10 RRobert

RRobert
  • Members
  • 12 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:05

Jeśli tak bardzo zależy Wam na ekologii, co się oczywiście chwali, to pomyślcie o kotle kondensacyjnym. Dzięki kondensacji kocioł jest bardziej wydajny, bo dodatkowe ciepło powstaje z pary wodnej, która jest wynikiem spalania gazu. Poczytajcie: http://blog.dedietrich.pl/co- nalezy-wiedziec- o -kotlach-kondensacyjnych/

#11 nicko2

nicko2
  • Members
  • 2 postów

Napisano 08 luty 2017 - 06:06

Najlepszą opcją ogrzewania domu jednorodzinnego jest opcja gazu z zbiornika. Zbiorniki występują w trzech podstawowych rozmiarach,Dystrybutor dostarcza gaz propan zgodnie z PN PN-C-96008 .Jest to gaz płynny LPG,jednak różnice mogą wystąpić w samym składzie gazu.Okres dzierżawy trwa tak długo jak trwa relacja handlowa pomiędzy klientem ale sama umowa jest podpisywana co roku :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych