Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Ogrzewanie Najlepsze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikka

nikka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 01:37

Jak ogrzewać dom jednorodzinny? Jaka opcja wychodzi najlepiej cenowo? Zastanawiamy się z mężem nad gazem płynnym, chyba raczej nad dzierżawą niż kupieniem. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

#2 Leeeeslaw

Leeeeslaw
  • Members
  • 6 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 01:15

Wydaje mi się że nie ma za bardzo co kombinować i warto postawić na ogrzewanie drewnem . Kwestia jest jednak taka że trzeba mieć pomieszczenie aby to drewno dobrze schło . Ja tak robię że mam zapas na kilka lat dzięki temu mam naprawdę wysuszone i bardzo dobrze wydolne, energetyczna drewno. Dzięki temu nie muszę już używać niczego innego . Ludzie nawet czasami nie zdają sobie sprawę że drewno jest naprawdę bardzo skuteczne ale musi być odpowiednio wysuszone żeby naprawdę dało nam ogrzać w pełni nasze domy i mieszkania . Szczerze mówiąc o gazie płynnym nie słyszałem ale wydaje mi się że cenowo drewno wyjdzie i tak taniej

#3 Urszula34

Urszula34
  • Members
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 03:21

Cóż wszystko zależy od tego,  na jakie drewno postawimy. Kubik drewna najgorszej jakości kosztuje w granicach 160 złotych, podczas gdy najlepszego w granicach 250 złotych. Przy czym jak wspomniał mój przedmówca, najlepiej byłoby palić dobrze wysuszonym drewnem, a jednak nie każdy ma na tyle miejsca na posesji, aby móc je przechowywać. W związku z czym mnie osobiście o wiele bardziej podoba się pomysł z wykorzystaniem gazu płynnego do ogrzewania domu. Przy czym decydując się na ofertę w AmeriGas, można tutaj liczyć na bardzo dobre warunki cenowe, zwłaszcza w ramach dzierżawy zbiornika. 

#4 TomHenks

TomHenks
  • Members
  • 5 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:44

Słyszałem naprawdę bardzo dużo dobrego o tym ogrzewaniu z wykorzystaniem gazu płynnego. W Polsce może ta metoda nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona, ale zazwyczaj jest tak, że jeśli ktoś dobrze pokombinuje i sobie wszystko pooblicza, to wyjdzie mu, że się to naprawdę opłaca

#5 Kamila_

Kamila_
  • Members
  • 6 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:06

mam podobny dylemat, chętnie poczytam wasze opinie

#6 nikka

nikka
  • Members
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:08

Dzięki za odpowiedzi. Z tym drewnem byłby problem, bo rozumiem, że musiałoby być osobne pomieszczenie na samo drewno? Nie za bardzo mamy miejsce... Dlatego też właśnie myślimy o tym gazie płynnym. Urszula34, tak właśnie zastanawialiśmy się nad AmeriGas, bo widzieliśmy ich ofertę i wygląda ciekawie. Też w sumie nie ukrywam, że przeraża mnie to, co teraz dzieje się ze smogiem i nie chciałabym dokładać swojej cegiełki do zanieczyszczenia. Ogrzewanie LPG jest raczej ekologiczne?

#7 Urszula34

Urszula34
  • Members
  • 10 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 08:05

Jak najbardziej, jest to ekologiczna forma ogrzewania. Przy czym tak na dobrą sprawę gaz jest jednym z najczystszych, dostępnych obecnie pali . Poza tym jego wykorzystywanie nie wiąże się z emisją duszącego dymu, jaki towarzyszy spalaniu węgla kamiennego, a co gorsza brunatnego. 

#8 Barnava

Barnava
  • Members
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:16

U nas sprawdza się gaz LPG, mamy zbiornik na gaz PG za domem i amerigas tak raz lub dwa razy w roku dostarcza nam gaz. Pełna wygoda i bezpieczeństwo. I do tego ekologicznie, bo żonie na tym bardzo zależało (wrażliwa na zanieczyszczenia powietrza)

#9 nicko2

nicko2
  • Members
  • 2 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 04:29

Też słyszałam, że zbiornik poza domem to rewelacyjna sprawa. Amerigas dostarcza gaz, a w czasie użytkowania zbiornik można wydzierżawić. Roczny koszt jest jest rozkładany na 12 miesięcy. Cena gazu jest stała i gwarantowana na rok. 

#10 RRobert

RRobert
  • Members
  • 12 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:05

Jeśli tak bardzo zależy Wam na ekologii, co się oczywiście chwali, to pomyślcie o kotle kondensacyjnym. Dzięki kondensacji kocioł jest bardziej wydajny, bo dodatkowe ciepło powstaje z pary wodnej, która jest wynikiem spalania gazu. Poczytajcie: http://blog.dedietrich.pl/co- nalezy-wiedziec- o -kotlach-kondensacyjnych/

#11 nicko2

nicko2
  • Members
  • 2 postów

Napisano 08 luty 2017 - 06:06

Najlepszą opcją ogrzewania domu jednorodzinnego jest opcja gazu z zbiornika. Zbiorniki występują w trzech podstawowych rozmiarach,Dystrybutor dostarcza gaz propan zgodnie z PN PN-C-96008 .Jest to gaz płynny LPG,jednak różnice mogą wystąpić w samym składzie gazu.Okres dzierżawy trwa tak długo jak trwa relacja handlowa pomiędzy klientem ale sama umowa jest podpisywana co roku :)

#12 Sonnet

Sonnet
  • Members
  • 4 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 10:53

Jeśli już mowa o ogrzewaniu przy wykorzystaniu gazu, to warto zaznaczyć, że nie jest to forma ogrzewania, na którą może sobie pozwolić każdy człowiek. Takie ogrzewanie nei zawsze jest skuteczne, szczególnie jeśli ktoś nie ma odpowiednio szczelnie ocieplonego domu. Dobrą alternatywą, o której można powiedzieć, że jest nieco bardziej ekologiczne od ogrzewania węglem, jest ekogroszek. Idealnie nadaje się do palenia nim w kotłach z automatycznym podajnikiem. Ja kupuję taki ekogroszek od firmy Smart Trans, ponieważ jest to producent dbający o jakość opału.

#13 Roger

Roger
  • Members
  • 4 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 10:06

Widzę, że wszyscy uparli się na klasyczne metody ogrzewania domów. Ogrzewanie gazowe wydaje się być promowanym na siłę, bo bardziej ekologiczne, bo lepsze niż węgiel. Tak czy inaczej te metody ogrzewania nijak mają się do przyszłości. Dlatego idealnym przykładem innowacyjnego systemu ogrzewania domu jest Feelco. Łączy ono w sobie również wentylację, klimatyzację, czy nawet filtrowanie powietrza. Wszystko oczywiście jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu temperatura panująca w domu może być dostosowywana automatycznie. Jest to również opcja jak najbardziej ekologiczna, ponieważ system Feelco w przypadku wentylacji doskonale radzi sobie z odzyskiwaniem ciepła, które w innym przypadku zostałoby po prostu wypuszczone do środowiska, co nie jest ani ekologiczne, ani ekonomiczne dla naszych oszczędności. Należy więc mieć na uwadze, że oprócz gazu, węgla, oleju opałowego i innych paliw, są również inne, znacznie lepsze, wydajniejsze i bardziej oszczędne systemy ogrzewania domu, takie jak Feelco. :wink:

#14 cathy586

cathy586
  • Members
  • 8 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 04:16

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie jestem zwolenniczką kotłów na węgiel - http://kotlarstwo.co/pl/oferta/. Wiem, że nie jest to rozwiązanie ekologiczne, ale dla mnie jest to najwygodniejszy sposób. Szczególnie mi sie podoba użytkowanie pieca z podajnikiem, gdzie można sobie nastawić temperaturę i raz załadować piec, a opał będzie dozowany automatycznie. Bardzo podobnie jak w przypadku ogrzewania olejowego, ale jednak znacznie taniej. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych