Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie Ogrzewanie Najlepsze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Hiacynta

Hiacynta
  • Members
  • 18 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:24

Ja mma ogrzewanie gazem choć zastanwialiśmy się z mężem nad ogrzewaniem olejowym , ale to jeszcze jest kwestia do przedyskutowania . Co do oszczedności , to i tak mamy zdalny system sterowania domem presto z ospela , że możemy ze smartfona sterować m.in własnie ogrzewaniem . Dzięki temu oszczędzamy

;);)

#22 mazi88

mazi88
  • Members
  • 5 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 12:08

a zastanawialiście się nad ogrzewaniem biomasą?? U mnie znajomi korzystają z pelletu ze Stelmetu i sobie chwalą.

#23 teref

teref
  • Members
  • 6 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 04:02

A ogrzewa ktoś gazem płynnym ze zbiornika? Nie chcę węgla i wiecznego bałaganu w domu, a gazu ziemnego chyba się tak szybko nie doczekamy w okolicy.

#24 Ekspert_GASPOL

Ekspert_GASPOL
  • Members
  • 1 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 05:23

Dzień dobry,

jeżeli nie posiadają Państwo przyłącza do gazu, idealnym rozwiązaniem będzie decyzja o ogrzewaniu gazem płynnym. Rozwiązanie to spełnia wymienione oczekiwania - jest czyste, bezobsługowe, a zbiornik z gazem może stanąć w wygodnym miejscu przy domu. Nasi klienci w zależności od zapotrzebowania, mogą wybrać zbiorniki naziemne i podziemne.

Zachęcam do zapoznania się z informacjami, które zamieszczamy na naszej stronie internetowej https://www.gaspol.pl/dla-domu.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA

#25 ririri

ririri
  • Members
  • 3 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 06:15

Mamy z mężem ten sam problem, brak dostępu do ziemnego, a latanie z węglem nam się nie uśmiecha. Gaz płynny ze zbiornika wydaje się najwygodniejszym rozwiązaniem, ale tez wahamy się czy kupować własny, czy brać w dzierżawę. Ktoś mógłby coś podpowiedzieć?

#26 killbill

killbill
  • Members
  • 1 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:23

Ja stwierdzma na własnym przykładzie, że najlepszym ogrzewaniem jest rekuperacja www.instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ . Po pierwsze koszty eksploatacji są bardzo niskie. Po drugie jest to rozwiazanie bardzo komfortowe dla nas jak i środowiska. Po trzecie na bieżąco zapewnia świeże powietrze w domu, dzięki czemu nie chorujemy, nie skarżymy się na żadne alergie. 

#27 Michnio

Michnio
  • Members
  • 4 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 05:29

Ja stwierdzma na własnym przykładzie, że najlepszym ogrzewaniem jest rekuperacja www.instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ . Po pierwsze koszty eksploatacji są bardzo niskie. Po drugie jest to rozwiazanie bardzo komfortowe dla nas jak i środowiska. Po trzecie na bieżąco zapewnia świeże powietrze w domu, dzięki czemu nie chorujemy, nie skarżymy się na żadne alergie. 

Ty tak na poważnie, czy żarty sobie robisz z "ogrzewaniem rekuperacją"? Owszem, dzięki reku płacisz mniej za ogrzewanie, ale reku z założenia nie ogrzewa! Przyłóż termometr do wyrzutni powietrza i sprawdź jaką masz temp, a dopiero później pisz głupoty. No, chyba, że piszesz co ci każą, bo kryptoreklama w tle!

I nie ma dobrej odpowiedzi, jakie ogrzewanie najlepsze. Wszystko zależy od naprawdę wielu czynników, których nawet nie chce mi się tu wymieniać. Lepiej spytać fachowców, którzy się tym zajmują na co dzień (np. w Disanie).

#28 Iorke90

Iorke90
  • Members
  • 43 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 03:18

A ja jestem zdania, że Ekogroszek jest naprawdę dobrym rozwiązaniem i może być jak najbardziej opłacalną formą ogrzewania domu. Wiadomo, że jednak warto postawić na opał wysokiej jakości, który został starannie przygotowany m.in wysuszony, popakowany oraz w odpowiedniej frakcji. Trochę czasu szukałem najlepszego dostawcy jednak po opiniach znajomych i tych znalezionych w internecie postawiłem na KGM Hurtownia Opału. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Z resztą polecam sprawdzić ich ofertę i dokładne parametry jakościowe. Myślę, że nie jednego zaskoczą :)

#29 dusska

dusska
  • Members
  • 9 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 09:20

na wiosnę myślę chce żebyśmy kocioł nasz wymienili od C.o. już na taki spełniający te wszystkie wymogi unijne, z małą emisją spalin. I tak i tak to nieuniknione. Myslimy z męzem nad tymi kotłami od Witkowskiego http://www.kotly-witkowski.pl/kotly- klasy-5- 2/carbon-5 . To juz konkret

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych