Skocz do zawartości

Zdjęcie

powrót fototapet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 decoria

decoria
  • Members
  • 16 postów

Napisano 20 październik 2009 - 11:17

Co sądzicie o fototapetach? Wydaje mi się że ostatnimi czasy przeżywamy wyraźny powrót. Na szczęście już dawno w niepamięć poszły kiczowate tapety z lazurową plażą czy rajska wyspą. Teraz można kupić bardzo oryginalne wzory, które niekoniecznie przysłaniają całą ścianę, ale dają ciekawy element dekoracyjny. Mnie np. urzekła taka aranżacja: http://fabrykaform.pl/ArtOfWall_fototapeta_juicy_3-p7735.html . Świetne, chciałabym mieć coś takiego w domu.

#2 solista

solista
  • Members
  • 43 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 03:13

temat fototapet pojawia się dość często (ni tylko na tym, ale i na innych forach). Moje stanowisko jest takie, że powoli stają się zbyt modne. Nie chciałbym, gdybym był posiadaczem fototapety zobaczyć identycznej u kogoś w mieszkaniu, a zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo. dlatego też, myślę że lepiej pokusić się o stworzenie własnej fototapety. Zrobić, albo znaleźć w swoich zbiorach ciekawą fotografię i wydrukować ją w formie fototapety. W miejsce fototapety, można też postarać się, zrobić kolaż fotografii w ramkach - coś w stylu pamiątkowej ściany ;)

#3 Kanton z Żoną

Kanton z Żoną
  • Members
  • 47 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 01:24

Fajne fototapety są na decorations.pl. Wzory z obrazów Klimta, zdjęcia National Geographic. Oczywiście pomysł Solisty też jest świetny, ale niektórzy lubią gotowe rozwiązania. Myślę, że prawdopodobieństwo zobaczenia u kogoś takiej samej fototapety jak u siebie w domu jest raczej znikome, chyba że ktoś jest domokrążcą;) W decorations mają też bardzo duży wybór ciekawych wzorów tapet.

#4 minka

minka
  • Members
  • 26 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 10:28

Fototapety sa ostatnio bardzo modne, ale nie są te same tapety, które królowały w okresie PRL-u, czyli wakacyjne palmy, albo leśne krajobrazy. Teraz stawia się głównie na jakieś określone motywy tzn. tunele, mosty, panoramy miast. Bardzo fajnie wyglądają takie fototapety w pomieszczeniach, wąskich i długich, które są całe wytapetowane. Jak wchodzimy do takiego pokoju to mamy wrażenie, że stoimy na prawdziwym moście. Znakomite rozwiązanie, ale niestety jeszcze mało popularne.

#5 cegiełka

cegiełka
  • Members
  • 58 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 10:46

Zgadzam się z tym, że fototapety są teraz coraz bardziej popularne. Mnie osobiście kojarzą się z dzieciństwem, bo chyba w każdym pokoju miałam taką fototapetę. Znalazłam sklep nazywa się decorations.pl, gdzie można kupić m.in. fototapety, ale te współczesne fototapety zdecydowanie różnią się od tych, które pamiętam z dzieciństwa. Moim zdaniem taka fototapeta jest fajnym rozwiązaniem, zwłaszcza w pokoju dziecka;)

#6 Kidnaperka

Kidnaperka
  • Members
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2010 - 11:54

Kurcze, mi się dalej fototapety kojarzą z tandetą. widziałam tylko raz fajną fototapetę trójwymiarową, która naprawdę dawała niesamowity efekt powiększania, tak że chciało się wejść w ścianę;) Ale może nie wiem gdzie szukać ładnych, bo jakoś te które gdzieś tam widziałam, nie robią na mnie wrażenia, wolę pomalowaną ścianę.

#7 Grzegorz Malag - Willow House

Grzegorz Malag - Willow House
  • Members
  • 50 postów

Napisano 23 luty 2010 - 06:03

Nie jestem zwolennikiem fototapet, które czasami stosuję jako tło ekspozycji mebli. W domu proponuję zdecydowanie inne rozwiązania: tapety naturalne, ciekawe faktury ścian, zabawa kolorem.

#8 zala

zala
  • Members
  • 23 postów

Napisano 26 luty 2010 - 12:25

Wiadomo, że taka fototapeta musi pasować do wnętrza, a właściwie trzeba dopasować wystrój wnętrza do takiej fototapety. Osobiście nie mam nic przeciwko fototapetom, jak komuś odpowiada taki styl, to dlaczego nie.

#9 Agrafka

Agrafka
  • Members
  • 31 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 08:52

MI też się niektóre, delikatne wzory podobają. Ale troszkę się ich obawiam, pamiętam jak w dzieciństwie w domu dziadków była fototapeta z lasem - nie wyglądało to dobrze :) Trzeba wiedzieć gdzie i jaką fototapetę umieścić.

#10 sophia

sophia
  • Members
  • 76 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 08:30

w sumie fototapety zawsze kojarzyły mi się z tandetą..te krajobrazy jako tapeta jakoś nigdy mi się nie podobały, ale muszę powiedzieć, że te nowe rozwiązania i wzory wyglądają całkiem ciekawie..chociaż nie wiem ile czasu coś takiego utrzyma się na ścianie i czy przypadkiem w jasnych pomieszczeniach nie będzie blaknąć, ale nie mogę zaprzeczyć, że niektóre fototapety wyglądają całkiem ciekawie

#11 addatelier

addatelier
  • Members
  • 59 postów

Napisano 24 maj 2010 - 07:24

Na całe szczęście jakość wydruków poszła mocno do przodu w porównaniu do tych sprzed lat.
Nowe technologie dają szerokie spektrum możliwości - nie jesteśmy dziś jedynie zdani na fototapet oferowane przez sklepy - możemy wykonać ją sami; niektóre fototapety prezentują ciekawe zdjęcia, dzięki którym można uzyskać bardzo interesujący efekt np. głębi czy widocznej perspektywy w pokoju.
Wszystko zależy na co się zdecydujemy...

#12 raste83

raste83
  • Members
  • 22 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 05:14

Z fototapetami jest jak ze wszystkim innym we wnętrzach. Należy je stosować z głową. Jeżeli ma się na prawdę fajny pomysł na ich wykorzystanie to mogą one rzeczywiście wiele wnieść do wnętrza. Nowym trendem jest dekorowanie nimi szaf i wydaje mi się to szczególnie ciekawe, bo daje zupełnie inne wrażenie przestrzenne.

#13 coma

coma
  • Members
  • 56 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 04:10

oprócz tapety w drzwiach szafy można pokusić się na grafikę, np. umieścić ciekawe zdjęcie całej rodzinki w pokoju dziecięcym
zbędne będą wówczas kurzące się rameczki ze zdjęciami
albo piękna fototapeta z ulubionymi postaciami z bajek naszego maleństwa?!

Załączone pliki

#14 cammac

cammac
  • Members
  • 71 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 03:14

niektóre fototapety prezentują ciekawe zdjęcia, dzięki którym można uzyskać bardzo interesujący efekt np. głębi czy widocznej perspektywy w pokoju.

Widziałam parę takich fototapet z głębią:
http://www.urzadzamy.pl/s/photos/thumbnails/7931/Kuchnia_w_klubowym_stylu_z_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
http://agatonstudio.pl/404-2233-thickbox/fototapeta-z-tunelem.jpg
Owszem, są interesujące... przez pierwsze 10 minut;) Potem oczy wysiadają. Dla mnie nadaje się to raczej do eksperymentalnych aranżacji, ilustracji katalogów, niż jako stała dekoracja w mieszkaniu.

#15 Ekspert Glazura Królewska

Ekspert Glazura Królewska
  • Members
  • 50 postów

Napisano 25 maj 2011 - 11:53

Przy wyborze fototapet powinniśmy pomyśleć o nich bardziej jako ozdobniku niż rozwiązaniu na całą ścianę. Wybierając tapety pamiętajmy, ze zbyt jaskrawe i odważne pomysły mogą nam się szybko opatrzyć.

#16 swiece_sklep_pl

swiece_sklep_pl
  • Members
  • 23 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 07:45

Zależy jakie te fototapety. Teraz jest tyle wzorów, że można wybrać coś stylowego i gustownego. Zgadzam się z tymi rajskimi wyspami, to kicz ;)

#17 dormeur

dormeur
  • Members
  • 6 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 09:44

Niektóre faktycznie są kiczowate, te krajobrazy i np jakieś tygrysy na ścianie ;) Teraz są tak fajne projekty, że można tym przyozdobić ścianę lub szafę. Ale trzeba mieć naprawdę dobry gust żeby z tym trafić aby pasowało.

#18 franklin

franklin
  • Members
  • 176 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 11:58

Ta fototapeta z Bobem jest fajna, na ścianę nie lubię naklejać takich ozdób, ale na szafie wnękowej wygląda świetnie.

#19 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Members
  • 140 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 12:28

A ja bardzo lubię fototapety. I zgadzam się, że na rynku jest teraz mnóstwo pięknych wzorów. Bardzo podobają mi się np. fototapety z przeskalowanymi kwiatami, kamieniami, liśćmi itd. A do jednego ze swoich pokojów mam zamiar zamówić fototapetę z komiksu, konkretnie jedną scenę z Thorgala. Wiem, że to może trochę kiczowate, ale zawsze miałam takie marzenie, więc w sumie dlaczego go nie spełnić:)

#20 wiledny

wiledny
  • Members
  • 4 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 09:12

Nowe wzory są fajne, ale fototapety w stylu "górski krajobraz na ścianie" to jak dla mnie porażka...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych