Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ważne dodatki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 deborah83

deborah83
  • Members
  • 8 postów

Napisano 21 listopad 2009 - 09:11

Szukam pomysłu na sypialnię. Jakie elementy sprawią, że nabierze ona wyjątkowego charakeru, będzie sprawiała wrażenie luksusowej? Ja wierzę w magię drobiazgów. :)

#2 Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi
  • Members
  • 7 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 11:50

Jakbym miała szansę na zmiany w sypialni, wybrałabym minimalizm. Białe ściany, biała wykładzina, szafa w jasnym obiciu. Jeśli chciałabym ożywić sypialnię, strzeliłabym ścianę za głową na czekoladowo lub pomarańczowo. Jeśli chodzi o dodatki, moim zdaniem, to one podkreślają piękno wnętrza. Poduszki, kocyk a nawet pościel... Moja znajoma ostatnio kupiła pościel wełnianą i muszę powiedzieć, że dobrze wygląda. Nadaje ciepła i przytulności minimalistycznej sypialni.

#3 deborah83

deborah83
  • Members
  • 8 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 07:30

Magda.Mała.Mi, też myślałam o pomalowaniu na ciemniejszy kolor jednej ściany (na czekoladowy), ale mamy raczej kwadratową, niewielką sypialnię i boję się, czy za bardzo jej nie zmniejszy. Pościel wełnianą też brałam pod uwagę, upatrzyłam sobie nawet komplet biały właśnie na stronie coconti.com, ale nie wiem, czy będzie się dobrze prezentował.
A jakie są fajne pomysły na oświetlenie w sypialni?

#4 hejlo

hejlo
  • Members
  • 17 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 09:07

Dodatki są bardzo ważne, ale nie muszą to być koniecznie poduszki, jakieś wazoniki czy coś w stylu gadżetów.
Mogą to być udziwnienia ścian przecież. Tak jak można pomalować jedną z nich na inny kolor tak można je też okleic w nietypowy sposób. Mi podobają się ostatnio naklejki wielkoformatowe.

#5 Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi
  • Members
  • 7 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 06:11

ja akurat nie przepadam za naklejkami, tapetami czy fototapetami.

Co do tej strony, którą wysłała deborah83, to muszę powiedzieć, że mi się podoba. Fajnie, że firma Coconti zdecydowała się na odejście od wzorzystych pościeli wełnianej i zrezygnowania z odwoływania się do stylu góralskiego. Co do lamp, ja w sypialni preferuję lampy stojące, które dają światło boczne. Wycisza, relaksuje.

#6 murzynek333

murzynek333
  • Members
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 11:41

magda.mała.mi zgadzam się, że styl góralski jest passe, i do tego zdecydowanie beznadziejny w nowoczesnej sypialni. na coconti zerknę zaraz:)

#7 nipsu

nipsu
  • Members
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 12:23

a według mnie pomysł z tapetą jest dobry. teraz jest bardzo duży wybór, np. takich w secesyjne wzory. mogłaby być np. właśnie w odcieniu czekolady - będzie wyglądała elegancko. co do pościeli - myślałam, że wełniana jest beznadziejna, bo kojarzyłam ją jedynie z pokazami, ale widzę, że może być całkiem fajna:)

#8 deborah83

deborah83
  • Members
  • 8 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 04:01

hejlo -> podobają mi się naklejki na ścianę, ale jedną już mamy w kuchni i w sypialni nie chcę

nipsu - styl secesyjny to nie dla mnie, ja wolę jak najprostsze aranżacje.

Pomaluję chyba najpierw ściany na biało, a jak będę chciała coś ożywić, to wtedy tą jedną machnę na bakłażan. :)

#9 Magda.Mała.Mi

Magda.Mała.Mi
  • Members
  • 7 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 08:27

super. bakłażan też będzie fajnie pasował do białych dodatków :)

#10 nipsu

nipsu
  • Members
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 08:37

deborah83 -> chodziło mi o taką wzorzystą tapetę w kwiaty + resztę ścian w bieli.
chociaż powiem Ci, że ten Twój bakłażan też może wyjść super.

#11 paniewa

paniewa
  • Members
  • 50 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 08:02

Tapeta na jedna sciane to bardzo dobry pomysl, ja bym zaryzykowala takie cos, sam baklazan na jedna sciane moze wygladac nudno - chociaz kolor jest swietny:)

#12 dekoratorka23

dekoratorka23
  • Members
  • 74 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 11:56

Ostatnio bardzo popularne są fototapety i naklejki na ściany: http://www.ornamental.pl/naklejki.html . Takie dodatki potrafią nadać charakteru każdemu wnętrzu i nie wymagają dużych umiejętności w naklejaniu. WYbór jest bardzo duży także łatwo znaleźć coś odpowiadającego naszemu stylowi. Bardzo ładnie wyglądają na przykład eleganckie ornamenty nad węzgłowiem łóżka.

Załączone pliki

• Załączony plik  024_2.jpg   39,45 KB   404 Ilość pobrań

#13 kate_k

kate_k
  • Members
  • 9 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 05:19

moja sypialnia, to dominacja kolory orchidei i szarości...do tego meble wenge i super wypasione łóżko :) http://www.nokaut.pl/lozka/lozko-kare-design-cabana.html co jest chyba najważniejsze :P

#14 Kuleczka0344

Kuleczka0344
  • Members
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 07:02

Fajnie wygląda ten bakłażan z białymi kwiatami:) chociaż kwiaty to dość oklepany motyw. Ja spróbowałabym zrobić coś bardziej odważnego. W sypialni dobrze prezentują się wyraziste kolory.

#15 Ewula88

Ewula88
  • Members
  • 9 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 01:08

Ważne jest też dobre oświetlenie, np. http://www.lajtit.pl/lampa_wiszaca_surya_XL_60cm albo http://www.lajtit.pl/lampa_podlogowa_terra :)

#16 Kuleczka0344

Kuleczka0344
  • Members
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 01:38

Oświetlenie jest bardzo ważne!!! i to nie tylko sztuczne, ale przede wszystkim naturalne. Jeśli masz mało nasłoneczniony pokój, dobrze byłoby zastosować chwyty, które odbijają światła. I tu właśnie świetnie sprawdza się biel! Można jedną ścianę pomalować na biało, dobrze wygląda też turkus, choć bakłażan wcale nie gorzej

#17 Edek1111

Edek1111
  • Members
  • 89 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:28

Ciekawe te porady, ja mam zieloną sypialnię, zielony taki ... wiosenny ;) FARBA LATEKSOWA NOBILES PORY ROKU wiosna szczypiorkowa ;) linka nie dodaję, bo kto będzie chciał sobie sprawdzić to ma pełną nazwę ;p no i mam zieloną sypialnię i jasne meble, na jednej ścianie zabudowę, wykonaną na zamówienie, z dużym lustrem i komodę. Na łóżku rzucona jasna kapa :) i na razie tylko taki minimalizm, ale myślę, jak to jeszcze "rozbudować".

#18 Kuleczka0344

Kuleczka0344
  • Members
  • 12 postów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 08:48

Na pewno dobrze wyglądałby jakiś obraz nad łóżkiem

#19 scarlett_26

scarlett_26
  • Members
  • 7 postów

Napisano 01 październik 2012 - 08:07

Fiolety jak najbardziej :) ale jak sypialnia to musza być też ciekawe lampy , co powiesz na http://www.nokaut.pl/lampki-nocne/lampa-stolowa-eda-fiolet-102880.html ?? Proponowała bym ustawić je na prostym klasycznym białym stoliczku :)

#20 Kuleczka0344

Kuleczka0344
  • Members
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2012 - 06:53

Nie przemawiają do mnie te fioletowe lampy. Wydają się być takie "nachalne"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych