Skocz do zawartości

Zdjęcie

drewniane meble w salonie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pyza na polskich

Pyza na polskich
  • Members
  • 5 postów

Napisano 06 luty 2009 - 06:58

Właśnie przymierzam się do kupna mebli do salonu. Najbardziej przepadam z atakimciepłym, przytulnym klimatem w domu, dlatego bardzo chciałabym mieć meble z drewna w jakimś ciepłym rustykalnym stylu. Może ktoś podrzuci mi inspiracje, gdzie mogłabym takich mebli poszukać, żeby do końca nie opróżnić swoich kieszeni?

#2 motor

motor
  • Members
  • 62 postów

Napisano 15 luty 2009 - 09:46

jak ma być z drewna - będzie kosztować. Nie da się inaczej. Chcesz buty ze skóry - trzeba zapłacić. Nie proponuję Ludwik Stylu - jest piękny, ale drogi. Może rozwiązaniem są meble kolonialne, z Indii - tu trzeba poszukać w różnych miejscach, w Warszawie był kiedyś fajny skład (Meble Indyjskie???), choć nie tanio, nie.
Albo graty - czyli stare meble, które świetnie można odnowić i coś eklektycznego złożyć w całość. Jak się połączy z czymś nowoczesnym np. światłem czy tkaniną - może byc zaskakująco. Tylko to jest robota nie na jedno wyjście do sklepu, ale wnętrze będzie na pewno jedyne w sobie i własne.

#3 Karina

Karina
  • Members
  • 19 postów

Napisano 16 luty 2009 - 09:48

Potwierdzam, meble wyszukiwane np. w komisach albo zbierane po rodzinie i odnawiane mogą sprawić niejedną niespodzianke właścicielom, pozytywna rzecz jasna

#4 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 14 maj 2009 - 03:05

takie meble mają swój klimat. Nie da się go zastąpić sklejką z Ikei.

#5 gosik

gosik
  • Members
  • 7 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 09:42

Jak ktoś może sobie pozwolić finansowo i ma trochę talentu i chęci do urządzenia mieszkanka kupuje meble drewniane, jeśli nie pozostaje mu sklejka z ikei albo drewniane na kredyt.

#6 Guest_alutka_*

Guest_alutka_*
  • Guests

Napisano 15 październik 2009 - 02:11

Nie mam nic osobiście do mebli z Ikei, ale chyba przez to, że są całkiem tanie i powszechnie dostępne odrobinę mi się "przejadły". Coraz bardziej za to podobają mi się meble z litego drewna i tutaj miłe zaskoczenie, ponieważ długo szukałam z przekonaniem, że taka przyjemność musi sporo kosztować. Ostatnio trafiłam jednak na stronę sklepu esmebel.com i znalazłam meble z ekologicznego drewna w cenach zbliżonych do tych "ikeowskich". Już czekam na moją szafę do sypialni:) Zamówiłam w stanie surowym i sama pomaluję ją woskiem na wybrany kolor, Dla mnie bomba!

#7 sophia

sophia
  • Members
  • 76 postów

Napisano 31 październik 2009 - 03:35

faktycznie, teraz do jakiego mieszkania się nie wejdzie, to po prostu wszędzie można zauważyć jakiekolwiek meble z Ikei, brzydkie one nie są, ale oryginalne też nie ;) już lepiej kupować meble w internecie, zawsze można trafić na coś unikalnego, albo faktycznie można poszukać w komisach..tam również nie raz można znaleźć jakieś perełki :)

#8 Guest_alutka_*

Guest_alutka_*
  • Guests

Napisano 17 listopad 2009 - 10:01

Podzielam Twoje zdanie odnośnie naturalnych mebli z drewna bo mają naprawdę swój klimat, który dodaje uroku każdemu wnętrzu. Poza tym nie muszę być drogie. Można kupić coś ciekawego w cenach zbliżonych do "sklejek" Ikei. Kupiłam ostatnio śliczną komodę i jeszcze mogłam sobie wybrać wosk i kolor na jaki ją pomalowali.

#9 minka

minka
  • Members
  • 26 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 02:57

Drewniane meble zawsze wyglądają ciekawie i stylowo, a salon jak najbardziej nadaje się na miejsce dla drewnianych mebli. Znalazłam taki sklep esmebel.com i oni maja bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju mebli drewnianych, do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, gabinetu czy garderoby. Najbardziej spodobała mi się drewniana komoda idealna do sypialni.

#10 Paddy0

Paddy0
  • Members
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2010 - 01:37

Odradzam współpracę ze sklepem sprzedającym meble kolonialne Casa Italia na Towarowej 22 w Jupiter Centrum w Warszawie. Zakupione meble były w znacząco niższym standardzie niż te przedstawiane na wystawie (stolik kawowy za 1,5 tys zł na wystawie wyglądał bardzo ładnie, a w domu po odpakowani ukazało się, że posiada szpary, które są wypełnione jakąś masą, która notabene popękała. 2 szuflady w zakupionej komodzie także za 1,5 tys zł nie otwierały się) . Pan, który był niezwykle miły podczas zakupu mebli, przeobraził się w strasznego ignoranta podczas procesu reklamacyjnego (który wszystko na to wskazuje skończy się w sądzie - firma ignoruje reklamacje) informując że firma może rozpatrzy reklamacje, a może nie (ciekawe ale kilkukrotnie zaginęło moje pismo reklamacyjne?!?).

Przestrzegam przed zakupami w tym sklepie!!!

#11 More than design

More than design
  • Members
  • 6 postów

Napisano 11 luty 2010 - 05:34

Meble z naturalnego drewna są rzeczywiście piękne. warto więc zainwestować trochę więcej i mieć efekt, spełniajacy nasze oczekiwania. Znam czlowieka, który robi meble na zamówienie, a ponieważ jest spoza Warszawy, a dokładnie mieszka na Podlasiu, robi meble dużo taniej. Ma polot, jeste kastyczny w sensie ewentualnych Twoich projektów, doradzi. Robił mi meble do kuchni według mojego projektu - meble w stylu rustykalnym, niestety nie drewniane, bo zwyczajnie nie było mnie na nie stać.
Robienie mebli na zamówienie to naprawdę dobry pomysł - przede wszystkim stolarz zrobi dokłądnie to, czego oczekujesz. No i cena jednak ma znaczenie, tak mi się wydaje :-)

#12 Joola

Joola
  • Members
  • 1 postów

Napisano 25 luty 2010 - 09:49

Meble Ludwik Styl. Zakupiliśmy i nie polecamy. Zakładaliśmy, że wysoka cena równa się wysokiej jakości - pomyłka. Produkty, które do nas dotarły -reklamowaliśmy. Nie polecamy. Generalnie z obietnic sprzedawcy co do naszego przyszłego zadowolenia i jakości, pozostały tylko obietnice! Różnego rodzaju defekty, występujące na produkcie tłumaczone są tym, iż drewno to materiał naturalny i ma prawo tak wyglądać, co nie jest zawsze prawdą. Ogromne rozczarowanie. Płacąc takie kwoty, klient powinien mieć pewność, że otrzymuję produkt bez wad!

#13 Kanton z Żoną

Kanton z Żoną
  • Members
  • 47 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 11:53

Mi się niezbyt podobają meble rustykalne. Zresztą i tak ta stylizacja nie pasuje specjalnie do naszych wnętrz. Widziałam co prawda raz śliczną urządzoną w stylu rustykalnym kuchnię i to naprawdę było coś. A co do mebli drewnianych to jak najbardziej jestem przekonana. Prawdziwe drewniane meble mają na esmebel.com, bardzo solidne i lekkie jednocześnie. Też nic nie mam do mebli z Ikei, ale robi aż tak ładnych a już na pewno droższe.

#14 netimage

netimage
  • Members
  • 15 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 06:50

Meble drewniane są prześliczne, ale moim sercem zawładnęły podłogi drewniane. Muszę taką mieć we własnym domu! :)

#15 Kanton z Żoną

Kanton z Żoną
  • Members
  • 47 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 12:54

O tak! Drewniane podłogi są piękne i są też bardzo modne obecnie. Na każdym portalu wnętrzarskim można znaleźć artykuł o drewnianych podłogach. Świetnie to wygląda, ale pasuje raczej do wnętrz w stylu eko lub skandynawskim.

#16 magda18

magda18
  • Members
  • 1 postów

Napisano 24 czerwiec 2010 - 08:42

Zgadzam się że meble drewniane są piękne i przede wszystkim trwałe i do tego zawsze są modne.

#17 franklin

franklin
  • Members
  • 176 postów

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:07

Meble drewniane, wiadomo klasa! Warto wydać troche więcej peniędzy i miec ładne i trwałe meble.

#18 kolkie

kolkie
  • Members
  • 4 postów

Napisano 07 wrzesień 2010 - 09:53

Ja uwielbiam drewniane meble, a najbardziej dąb - jest trwały, masywny i tak jakoś "szlachetny"... Bardzo lubię tego typu aranżacje, gdyż kojarzą mi się z domem moich dziadków - sprawia to jakoś, że w takich wnętrzach automatycznie czuję się spokojniej i bezpieczniej. Dlatego jeśli będę meblować swój salon, co mam nadzieję wkrótce nastąpi, to na pewno wyposażę go w meble drewniane - i za pewne dębowe :)

#19 Matt

Matt
  • Members
  • 1 postów

Napisano 06 październik 2010 - 10:51

warto tez zabezpieczyc blaty mebli:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153164-Podk%C5%82ady-ochraniacze-na-st%C3%B3%C5%82-pod-obrus-u%C5%BCywa-kto%C5%9B

#20 iggy81

iggy81
  • Members
  • 2 postów

Napisano 26 październik 2010 - 08:05

Drewniane meble są piękne, ale jak kogoś na nie nie stać, to nie ma wyjścia - musi kupić w okleinie. W tym wypadku stawałbym na zakup sprawdzonych mebli (moje ulubione to meble fabryk mazurskich - modele mają piękne, jest w czym wybierać, niedługo zresztą kupuję meble do salonu). Wracając do drewnianych mebli, to na pewno wybrałbym dąb lub orzech.

iggy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych