Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malowac czy tapetowac? Jak lepiej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karina

Karina
  • Members
  • 19 postów

Napisano 19 luty 2009 - 06:51

Niedługo remont i problem się robi coraz większy. Wolicie tapety czy ściany malowan. Jakie plusy mają tapety?

#2 Homek_Toft

Homek_Toft
  • Members
  • 9 postów

Napisano 23 luty 2009 - 07:11

największy plus tapety to dowolność wzorów. możesz mieć na ścianie co tylko chcesz. Z kolei malowane ściany mają to do siebie, że bardzo łatwo je przemalować jak się znudzą. Musisz więc zdecydować sama:) Może najlepiej zastosować jedno i drugie rozwiązanie? Mi osobiście najbardziej podobają się mieszkania trochę malowane, a trochę z tapetą. Wyglądają ciekawie.

#3 Marina7

Marina7
  • Members
  • 70 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 12:20

winylowe naklejki są taką alternatywą "pomiędzy", fajnie wygląda to na scianie, jakos bardziej nowoczesnie niz zwykła tapeta, chociaz oczywiscie są super tapety ale zwykle po 600 zł rolka ...

#4 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 01:03

mi coraz bardziej podobają się rozwiązania typu: pomalowane ściany i dwa pasy tapety w jakiś ciekawy wzór.

#5 motor

motor
  • Members
  • 62 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 01:17

jeśli ma być czad efekt - tapetować, ale to jest rozwiązanie droższe i trudniejsze, bo tapeta wbrew pozorom nie kryje nierówności. Malowanie jest proste, chyba że z efektami typu przecierka, łączeniem kolorów i tego tam. Polecam łączenia: jedną ścianę w ładną tapetę a reszta na farbki.

#6 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 01:37

to oczywiste, że pod tapetę muszą być wyrównane ściany. a później, chcąc zmienić tapetę znów je trzeba wyrównywać ;) czasem tapeta odchodzi nie tylko z klejem, ale i z tynkiem ;)

#7 AfterWork

AfterWork
  • Members
  • 25 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:54

Znajoma kilka lat temu udostepniła mieszkanie do eksperymentalnego malowania przez studenta warrszawskiej ASP, teraz ten malarz jest już jej absolwentem. Po malowaniu doznała szoku i długo musiała oswajać się w awangardą pomysłu łaczenia technik malarskich i stylów. Teraz nie myśli o żadnym malowaniu mieszkania i mówi że ma przyszłe muzeum w domu.

#8 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:36

wow :D
ja gdzieś widziałam obraz namalowany na ścianie farbami malarskimi. sypialnia była biało-jasno-błękitna a obraz przedstawiał gigantyczną białą lilię na ścianie, czymś była też posrebrzona. i ramka namalowana także farbami. świetnie to wyglądało!

#9 Meble Kornig

Meble Kornig
  • Members
  • 92 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 09:24

Podzielam wasze zdanie, jeżeli chodzi o łączenie malowania z tapetowaniem w tej materii ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ostatnio wykonywaliśmy drewniane meble, które były montowane właśnie w tak gustownie wykończonym pokoju.

Załączone pliki

#10 Magda.lena

Magda.lena
  • Members
  • 259 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 11:27

ładnie. dla mnie tylko ten różowy za intensywny, ale bardzo ładnie.

#11 Marina7

Marina7
  • Members
  • 70 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 01:11

przykład fajnej tapety:

Załączone pliki

#12 Izka982

Izka982
  • Members
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2009 - 12:07

ja zgadzam się z "Marina7". Naklejki na ściany jakie są dostępne teraz w sprzedaży dają niesamowity efekt, a kiedy nam już się znudzą można je bezpiecznie zdjąć ze ściany. dzięki takim naklejkom ze ściany w sypialni spogląda na mnie Marylin Monroe. naklejkę kupiłam na http://www.szabloneria.pl i gorąco polecam ten sklep:)

#13 tagalog

tagalog
  • Members
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2009 - 08:44

Ja też jestem za naklejkami, ale też malunkami na ścianach. Ostatnio widziałam u koleżanki, która niewątpliwie ma talent, cudne połącznie liliowej ściany z białymi motywami roślinnymi. Chcę coś takiego zrobić u synka w pokoju. Ale może skuszę się na naklejki...Trudna decyzja.

#14 rodo

rodo
  • Members
  • 3 postów

Napisano 30 październik 2009 - 01:27

Ja jestem za łączeniem :) jest tyle super tapet że czasami nie wiadomo co wybrać :)
W sypialni połączylismy czarną tapetę (1 ściana) http://www.fotosik.pl
z jasnym kolorem ścian do tego czarna wykładzina i również ciemne meble :)

co do naklejek.. fajnie, ale jak masz małe dziecko to pojawia się problem.. nasz maluch je zdrapywał :(

#15 sophia

sophia
  • Members
  • 76 postów

Napisano 31 październik 2009 - 02:30

moim zdaniem, połączenie tapetowania i malowania to bardzo fajny pomysł, szczególnie kiedy tapeta ma jakieś ciekawe wzory, w pokoju mam właśnie wrzosową farbę i tapetę, gdzie przewodnim kolorem jest fioletowy..nieskromnie powiem, że wyszło mi to całkiem przyzwoicie, także innego rozwiązania nie widzę :)

#16 milkyway

milkyway
  • Members
  • 3 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 09:53

odwołujac sie do poprzednich wypowiedzi też uwazam, że łączenie jest ciekawym rozwiązaniem. Aktualnie jestem w trakcie urzadzania własnego pokoju...myśle m.in. własnie o scianach. To stary pokój, denerwują mnie te jasnożólte, niewiadomo jak dawno malowane :P ściany. Z poczatku myslalam o samym malowaniu. To raczej najbezpieczniejsze wyjscie...ale z drugiej strony tapety dają szerokie mozliwości i czesto duzo ciekawszy efekt :D Ostatecznie mysle, że skłaniam sie ku łaczeniu i szukam ciekawych propozycji:)

#17 milkyway

milkyway
  • Members
  • 3 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 09:54

Jeśli chodzi o malowanie to polecam farby dekoral. Ostatnio z kolegą malowaliśmy jego pokój na odcień o nazwie Zapach lawendy, własnie firmy dekoral. Efekt mnie pozytywnie zaskoczył:)..Teraz tylko zostaje problem wyboru i zdecydowania, z którym niektórzy mają ogromny problem;P

#18 deborah83

deborah83
  • Members
  • 8 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 09:30

Jestem za łączeniem malowania z naklejkami. W kuchni mamy białe ściany i żeby jakoś złamać to wrażenie sterylnego wnętrza, nakleiliśmy na ścianę koralową naklejkę - dużego kwiata. I wygląda super.

#19 Sufielia

Sufielia
  • Members
  • 11 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 10:13

Również jak najbardziej jestem za łączeniem, przy czym raczej nie tak, że jedną ścianę tapetą, a drugą farbą - a fe! ;) Jak już kilka osób wspomniało, najlepiej pomalować pokój i do tego dodać pas/pasy pięknej tapety, która gustownie zamknie kompozycję ;)

#20 cegiełka

cegiełka
  • Members
  • 58 postów

Napisano 14 grudzień 2009 - 11:04

czy malować czy tapetować to już jest indywidualna sprawa. Ja osobiście wolę tapety. Ze względu na ich oryginalny wygląd. Ostatnio bardzo dużą karierę robią fototapety. Moim zdaniem jest to super sprawa. Ja jestem zwolenniczką tapet i dlatego mogę powiedzieć, że lepiej jest wytapetować, niż pomalować;), a jest tyle ciekawych wzorów tapet, że nie trudno wybrać coś najbardziej odpowiedniego do naszego wnętrza;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych