Kolumna prysznicowo-wannowa Rain Altar ARAC.SY.781CR/Excellent

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 paź 2016 11:07

Kolumna prysznicowo-wannowa Rain Altar ARAC.SY.781CR/Excellent

Zestaw prysznicowy Rain Altar to nowoczesne rozwiązanie do łazienek, w których bardzo istotna jest lekkość formy i delikatność detali przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej funkcjonalności.

Opis produktu:  Zestaw ten składa się z baterii prysznicowej z wylewką wannową, dzięki czemu bateria ta może być stosowana z powodzeniem także do wanien z parawanem. Bateria posiada również sporą płaską powierzchnię, która z powodzeniem służy jako pole odkładcze na podstawowe kosmetyki kąpielowe (żel pod prysznic, szampon).

Piękno tego zestawu tkwi w jego prostocie. 5-cio funkcyjna delikatna słuchawka i cienka deszczownia górna delikatnie dopełniają gładką baterię. Zestaw prysznicowy wyposażony jest również w praktyczny uchwyt na słuchawkę prysznicową, który pozwala na umieszczenie jej na dogodnej wysokości. W baterii zastosowano głowicę Kerox, węgierskiego producenta słynącego z głowic o dużym przepływie oraz 3-funkcyjny przełącznik, który jednocześnie reguluje przełączenie wody pomiędzy wylewką wannową, głowicą i słuchawką prysznicową. Drążek pionowy ma regulowaną długość w zakresie do 150 cm. Wykonany jest z mosiądzu pokrytego chromem. Mocowanie słuchawki oraz mocowanie ścienne są również wykonane z mosiądzu.

Cechy charakterystyczne produktu: bateria mechaniczna z wylewką wannową (z przełącznikiem, dwuotworowa, natynkowa, z wylewką stałą, natryskowa ścienna, grupa akustyczna U, klasa przepływu S), głowica natryskowa (kl. przepływu ZZ, gr. akustyczna: II), natrysk ręczny (kl. przepływu ZZ, gr. akustyczna: II). Deszczownica ma średnicę 20 cm, drążek prysznicowy długość do 150 cm i wąż 150 cm. Przeznaczenie: do użytkowania w łazienkach i salonach kąpielowych, do montażu naściennego, możliwy montaż wewnątrz kabiny oraz nad rantem wanny. Użyte materiały: korpus mosiężny pokryty chromem, drążek prysznicowy mosiężny pokryty chromem, słuchawka oraz deszczownia z tworzywa.

Dostępne wariany: Dostępna również wersja biała produktu. Napełnienie wanny przez wylewkę wannową – opcja kolumny prysznicowej z wylewką wannową. Coraz częściej wannę wykorzystujemy na dwa sposoby: bierzemy długą kąpiel lub szybki prysznic. Przy opcji z prysznicem coraz popularniejsze są rozwiązania wanna z parawanem prysznicowym. Przy tego typu rozwiązaniu konieczne jest zastosowanie armatury, która poza napełnieniem wanny pozwoli na opcję prysznica. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się kolumny prysznicowe z opcją wylewki wannowej.

Przy doborze tego typu produktu warto zwrócić uwagę na:

1. Ulokowanie kolumny prysznicowej miejsce montażu kolumny prysznicowej należy wyznaczyć w miejscu, gdzie możemy stanąć jak najbliżej rantu wanny, z reguły po przeciwnej stronie oparcia w wannie.

2. Szerokość rantu a odległość wylewki od ściany konieczne jest sprawdzenie czy woda z wylewki będzie kierowana do wanny, czasem tego typu rozwiązania posiadają skierowane pod katem wylewki i strumień wody sięga głębiej niż wskazują rozmiary techniczne.

3. Wysokość montażu baterii a wysokość deszczownicy górnej kolumny średnio wysokość deszczowni od poziomu na którym stoimy biorąc prysznic powinna wynosić ok. 190 cm, musimy przewidzieć, że głębokość wanny (odległość między rantem a dnem wanny) wynosi ok. 35-45 cm, dodatkowo bateria kolumny prysznicowej umieszczona jest na wysokości ok. 10-15 cm nad rantem wanny, tak więc zakres kolumny prysznicowej powinien sięgać do ok. 130-145 cm. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy po instalacji kolumna nie będzie spełniać swojej funkcji

4. Wysięg deszczowni kolumny planując montaż kolumny prysznicowej należy rozważyć wysięg ramienia deszczowni (ok. 37-45 cm) tak by woda z deszczowni spływała do wanny, a nie na rant wanny, lub zbyt blisko na ścianę z kolumną prysznicową

5. Rozmiar kolumny a parawan prysznicowy w przypadku składanego parawanu prysznicowego zastanówmy się nad tym, czy przypadkiem ulokowanie kolumny nie zablokuje tej opcji parawanu. Być może warto rozważyć ulokowanie panela na sąsiadującej ścianie, niż tuż za samym panelem.

Od kiedy na rynku lipiec 2015
Cena produktu 1117,07
Gwarancja produktu 2 lata
Pogwarancja 2 lata, na terenie całego kraju
Dostępność na rynku tak
Dokumentacja Deklaracja zgodności ARACSY781CR/2015
Nagrody,opinie,rekomend. Rekomendacja Archimania.pl

Excellent S.A.
30-841 Kraków, ul. Nad Drwiną 10/B3
tel. 12 653 05 66, 12 657 16 71
biuro@excellent.com.pl
www.excellent.com.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH