Napęd do drzwi PortaMatic/Hörmann

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2016 10:03

Napęd do drzwi PortaMatic/Hörmann

Proste czynności dnia codziennego od osób niepełnosprawnych wymagają czasem sporo wysiłku. Trudną do pokonania barierą bywają dla nich drzwi wewnątrz mieszkania. Ale także w pełni sprawnym sprawiają one czasem kłopot.

Opis produktu: Proste czynności dnia codziennego od osób niepełnosprawnych wymagają czasem sporo wysiłku. Trudną do pokonania barierą bywają dla nich drzwi wewnątrz mieszkania. Ale także w pełni sprawnym sprawiają one czasem kłopot. Wtedy komfort życia zwiększyć może napęd do drzwi PortaMatic firmy Hörmann. Napęd PortaMatic bardzo łagodnie otwiera i zamyka drzwi, a przy tym pracuje bardzo cicho i bezpiecznie. Siła potrzebna do uruchomienia drzwi jest niewielka, a bezpieczeństwo użytkowania wysokie. Wystarczy tylko lekko dotknąć znajdujące się w ruchu drzwi, aby natychmiast je zatrzymać.

Atutem napędu PortaMatic jest też minimalne zużycie prądu oraz prosty montaż. Technologia zastosowana w napędzie PortaMatic umożliwia automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą nadajnika lub wewnętrznego sterownika radiowego z innowacyjnym systemem zdalnego sterowania BiSecur. Nadajnik HS 5 BS i sterownik FIT 5 BS wyposażone są dodatkowo w funkcję odczytu położenia drzwi. To oznacza, że aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi wewnątrz są zamknięte czy otwarte, nie trzeba chodzić po całym domu – wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk. Drzwi wyposażone w napęd PortaMatic otwierać też można bezdotykowo - za pomocą czujnika zbliżeniowego. Zadaniem napędu PortaMatic jest ułatwianie codziennego życia.

Dlatego został on wyposażony w różne funkcje, z których można korzystać w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeden nadajnik lub sterownik radiowy daje możliwość obsługiwania maksymalnie czterech funkcji. Dzięki temu każdy z domowników może korzystać z napędu odpowiednio do własnych potrzeb. W trybie automatycznym drzwi otwierają się po naciśnięciu przycisku na nadajniku lub sterowniku, zamykają natomiast automatycznie po upływie określonego wcześniej czasu (2-180 sekund). W trybie impulsowym otwieranie odbywa się w ten sam sposób, zamknięcie drzwi wymaga jednak ponownego naciśnięcia przycisku.

Tryb półautomatyczny pozwala na otwieranie drzwi po wywarciu niewielkiego nacisku ręką na skrzydło. Aby je zamknąć - wystarczy lekko popchnąć. Kiedy jednak uruchomiona zostanie funkcja "tryb zamykania drzwi", drzwi otwiera się ręcznie, a tylko zamyka automatycznie po upływie określonego wcześniej czasu (2-60 sekund). Istnieje także możliwość indywidualnej regulacji i łączenia wszystkich trybów pracy. To pozwala na uniwersalne zastosowanie napędu PortaMatic, którego pracę dowolnie dostosowywać można do zmiennych indywidualnych sytuacji.

Od kiedy na rynku 2015
Cena produktu 1500 zł
Gwarancja produktu 2 lata
Pogwarancja Autoryzowani partnerzy handlowi na terenie całego kraju
Dostępność na rynku Autoryzowani partnerzy handlowi na terenie całego kraju
Dokumentacja
Nagrody,opinie,rekomend. Złoty medal na Targach Budowlanych BUDMA 2016

Hörmann Polska sp. z o.o.
ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki
Telefon/Fax +48 61 / 81 97 300
info@hormann.pl
www.hormann.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH