Pianino Celviano Grand Hybrid Casio GP-500/Casio

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2016 10:16

Pianino Celviano Grand Hybrid Casio GP-500/Casio

Pianina hybrydowe Celviano powstały z miłości do akustycznych instrumentów. Są połączeniem ich eleganckiej formy i dźwięku, a przy tym zapewniają wygodę instrumentu cyfrowego, jakiej oczekują użytkownicy XXI wieku. Udało się to pogodzić dzięki niecodziennej współpracy marek C. Bechstein i CASIO. Pianina Celviano Grand Hybrid przebojem wchodzą na rynek, zyskując najwyższe noty także od najlepszych stroicieli koncertowych fortepianów.

Celviano Grand Hybrid przenosi wymiar dźwięku fortepianowego w XXI wiek. Zaprojektowany z ogromną dbałością o detale, jest wysokiej klasy instrumentem, który czerpie z tradycji a zarazem wykorzystuje nowoczesne technologie. To efekt współpracy firmy CASIO ze specjalistami najważniejszego w Europie producenta profesjonalnych fortepianów i pianin akustycznych — C. Bechstein.

Czarna, wykończona złotymi detalami bryła Celviano nawiązuje do największego dzieła marki C. Bechstein — koncertowego modelu D282. Pokryte satynowym lub błyszczącym lakierem pianino Celviano dostarcza wrażeń estetycznych najwyższej próby, a dzięki swej kompaktowości doskonale odnajduje się także w nowoczesnej, nawet stosunkowo niewielkiej przestrzeni prywatnego domu czy mieszkania.

Celviano Grand Hybrid to nowy rozdział w historii pianin. Jest rozwiązaniem dla współczesnych melomanów, którzy chcą żyć pięknie, ale szybko i komfortowo. Klawiatura Celviano jest wykonana z najwyższej jakości, sezonowanego świerku austriackiego — tego samego, który stosuje się do produkcji fortepianów C. Bechstein. Powierzchnia klawiszy — dzięki powłokom z akrylu (białe) i fenolu (czarne) — gwarantuje takie same doznania sensualne jak podczas gry na fortepianie akustycznym. Co jednak niemniej ważne, pianino hybrydowe można samodzielnie zaintonować i wyregulować w niecałe 10 minut. Jest też w porównaniu z instrumentami akustycznymi mniej wymagające pod kątem transportu czy miejsca ustawienia w domu (nie ma przeciwwskazań związanych z ogrzewaniem podłogowym czy klimatyzacją).

Konstruktorzy instrumentu oddali niuanse brzmienia i mechaniki fortepianu koncertowego. W efekcie dźwięk hybrydy oferuje całe spectrum możliwości, powstałe na skutek zreplikowania brzmień trzech legendarnych fortepianów z Berlina, Hamburga i Wiednia. W Grand Hybrid usłyszymy rezonujące struny, pracę mechanizmu pedałów, brzmienie alikwotów, szum i rezonans tłumika, ustawimy klapę fortepianu i czułość klawiatury.

Pianino pozwala doświadczyć dynamiki i jakości gry dokładnie odwzorowującej kluczowe cechy tradycyjnego instrumentu. Rezultatem wieloletnich prac badawczych Casio jest przełomowa klawiatura z systemem Grand Hammer Action, zaopatrzona w drewniane klawisze i młoteczki. Oryginalny mechanizm Tri-Sensor rejestruje zmiany w sile uderzenia grającego i precyzyjnie oddaje jego ekspresję. Czterokanałowy system głośników Ground Acustic uwalnia zaś dźwięk górą i dołem tak jak w klasycznym instrumencie. Grand Hybrid jest instrumentem do każdego domu, w którym ma rozbrzmiewać muzyka w najlepszej jakości i designerskiej oprawie. Pozwala na to także atrakcyjna cena.

Więcej o Celviano Grand Hybrid: http://www.grand-hybrid.com/pl Wymiary: 1434×489×963 mm (bez pulpitu)

Od kiedy na rynku: 2015 r.
Cena produktu: 13 821,14 zł
Gwarancja produktu: 5 lat
Pogwarancja: serwis w Polsce, nr tel. (46) 86 20 124

Rekomendacje - Jarosław Bednarski, jeden z najlepszych polskich stroicieli powiedział:

"W najnowszych instrumentach – pianinach hybrydowych Casio czy Yamaha mamy cyfrowy dźwięk i klawiaturę taką samą jak w instrumencie akustycznym – z młoteczkami, tak aby pianista mógł w pełni czuć klawiaturę. Casio na przykład swoją klawiaturę opracowało we współpracy z Bechsteinem – uznanym niemieckim producentem fortepianów. A to właśnie Niemcy wiodą prym w tej dziedzinie. Pod niektórymi względami ten instrument potrafi nawet przewyższyć niektóre akustyczne. Jak to możliwe? Wypuszczone na rynek w ubiegłym roku najnowsze pianino – Casio Grand Hybrid ważenie klawiszy ma już naprawdę bardzo podobne do akustycznego pianina, a nawet może ciekawsze. Mam wrażenie, że powrót klawisza – jego reakcja, jest szybsza niż w akustycznym pianinie, bo młoteczek nie jest w pozycji pionowej ale poziomej – tak jak w fortepianie. Ustawił bym go więc pomiędzy pianinem akustycznym a fortepianem – taki kompromis pomiędzy tymi instrumentami. Przy tym ma wszystkie zalety praktyczne jakie dają instrumenty elektroniczne. "

Dostępność na rynku: salony Riff oraz sklepy muzyczne, których lista jest dostępna na www.casiomusic.pl

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Wola, 2017-03-10 15:35:25

    Miałam okazję na żywo posłuchać tego instrumentu, wspaniałe brzmienie pełne ekspresji, a sam instrument nad-wyraz elegancko się prezentuje.
  • Wola, 2017-03-10 15:34:44

    Miałam okazję na żywo posłuchać tego instrumentu, wspaniałe brzmienie pełne ekspresji, a sam instrument nad-wyraz elegancko się prezentuje.

POLECAMY W SERWISACH