Elegancka i funkcjonalna kuchnia pozwala pani domu na komfortowe przygotowywanie posiłków dla rodziny, ale jest także miejscem relaksu. Julia ceni także minimalistyczny styl wnętrza z subtelnym dodatkiem glamour, który jest jej najbliższy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Elegancka i funkcjonalna kuchnia pozwala pani domu na komfortowe przygotowywanie posiłków dla rodziny, ale jest także miejscem relaksu. Julia ceni także minimalistyczny styl wnętrza z subtelnym dodatkiem glamour, który jest jej najbliższy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
04 sie 2015 12:06

Biała kuchnia. Zobacz gotowy projekt

Kuchnia jest spora, przestronna, funkcjonalna i naprawdę dobrze wyposażona. Dodatkowym atutem jest znajdując się tuż obok jadalnia.

Arabeska to wywodzący się ze sztuki starożytnej ornament. We współczesnej kuchni arabeska zagościła na dekoracyjnych, podświetlanych panelach, które przesłaniają ją niczym parawan i wyznaczają granice. Choć kuchnia pozostaje otwarta, stale ma coś do ukrycia.

Co ciekawe, „arabeskowe” panele pojawiły się tutaj jako sposób wykończenia filarów, podtrzymujących strop. Zastąpiły one ścianę, która była w tym miejscu na mocy pierwotnego projektu domu. Po wyburzeniu ściany cała strefa dzienna uzyskała formę otwartą, a  kuchnia została dyskretnie przesłonięta. Mimo to można do niej wejść z kilku stron, swobodne jest także przejście pomiędzy filarami. Bezpośrednio za nimi ustawiony jest barek śniadaniowy, a hokery to modele, których stylistyka nawiązuje do ornamentowych dekoracji.

Kuchnia jest spora, przestronna, funkcjonalna i  naprawdę dobrze wyposażona. Format blatów nie pozostawia wątpliwości co do wygody, z jaką pani domu może wykonywać kuchenne prace. Dwa zlewozmywaki umieszczone w osobnych ciągach roboczych to pomysł, w który w codziennej praktyce sprawdza się świetnie. Większy zlewozmywak, umieszczony pod oknem, służy do mycia naczyń, płukania owoców, napełnienia wodą wazonu na kwiaty. Ten mniejszy, z racji umiejscowienia tuż obok płyty grzejnej, pozwala np. napełnić wodą garnek i odstawić na płytę grzejną.

Na zabudowę kuchenną składają się dwa ciągi szafek dolnych oraz wysoka zabudowa. Mimo dużej ilości szafek kuchnia pozostaje przestronna i zapewnia swobodę poruszania się. Niewątpliwie wpływ na charakter wnętrza mają także zastosowane kolory i  materiały. Biały lakierowany MDF, z którego wykonane są wszystkie meble, to materiał, który doskonale odbija światło, dodaje wnętrzu blasku i  przestronności. Z kolei czarne, granitowe blaty, wieńczące szafki dolne, dają gwarancję eleganckiego i reprezentacyjnego wyglądu kuchni. Są także łatwe w utrzymaniu w czystości. A z racji właściwości materiału zachowują nienaganny wygląd przez długie lata.

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska. 

Tekst i stylizacja: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH