Półotwarta mała kuchnia została wpasowana w niewielką wnękę. W bliskim sąsiedztwie pomieszczenia jest niewielka jadalnia. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Półotwarta mała kuchnia została wpasowana w niewielką wnękę. W bliskim sąsiedztwie pomieszczenia jest niewielka jadalnia. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 sie 2015 13:35

Mała biała kuchnia: zobacz gotowy projekt

Nie pierwszy rzut oka nie sposób je zauważyć. Schowków w tej małej kuchni jednak jest mnóstwo. Zobaczcie jak praktycznie urządzić małą przestrzeń!

W tej małej kuchni niewiele się gotuje. Bo nie ma takiej potrzeby. Pani domu przygotowuje z reguły coś na szybko albo kawę z ekspresu. Zależało jej, by mieć jak najwięcej schowków zarówno w kuchni, jak i pozostałej części mieszkania. Dlatego arch. Małgorzata Mazur – autorka projektu wnętrz, zaprojektowała ich bardzo dużo. Mimo to schowki nie przytłaczają lekkiej, finezyjnej aranżacji. Ukryte we wnękach ścian, za białymi, gładkimi frontami są niezauważalne, a jednocześnie pakowne.

W kuchni schowki zajmują całą ścianę aż po sufit. Wewnątrz są lodówka oraz szafki. Fragment tej części kuchni wykorzystano także na powiększenie kabiny prysznicowej w  łazience, która znajduje się za ścianą. Schowki – od podłogi do sufitu – są również ukryte w jadalni. Trudno je zauważyć, gdyż wzrok przyciąga, znajdująca się obok, oryginalna dekoracja w postaci przeszklenia w ścianie wykończonego fotografią. Przenika przez nie dyskretnie światło do łazienki i odwrotnie.

Zabudowa kuchni jest w kształcie litery L. Meble mają bardzo proste kształty. Górna zabudowa została zaprojektowana aż po sufit. Dzięki temu przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana, a sprzątanie – łatwiejsze (na szafkach nie zbiera kurz). Na tle białego blatu, o cienkiej, eleganckiej linii, praktycznie nie widać zlewozmywaka i baterii w tym samym kolorze. Piękną dekoracją kuchni jest błyszcząca mozaika nad blatem, wykonana ze szkła, metalu i kamienia. Subtelnie podkreślająca kobiecy charakter aranżacji.

Choć w tej kuchni niedużo się gotuje, jest przygotowana, by można tutaj przygotowywać większe posiłki czy piec ciasta. Do dyspozycji są płyta indukcyjna oraz piekarnik. Myciem naczyń zajmuje się zmywarka zabudowana pod blatem.

Ciekawie zaprojektowana jest jadalnia. Stół i krzesła mają prostą, nowoczesną linię. Wnętrze, dzięki drzwiom przesuwnym, można otworzyć lub zamknąć. Całość jest stonowana, ponadczasowa i niezwykle lekka w odbiorze. Nawiązujące do natury akcenty, jak fotografia ptaków na drzwiach czy stylizowane drzewo na ścianie, sprawiają, że jest tutaj bardzo przytulnie.

Tekst: Małgorzata Nietupska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz; stylizacja: Elżbieta Ławreniuk

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH