Elegancki, smukły okap Franke w wykończeniu inox stanowi wspaniałe dopełnienie tej odważnej realizacji. Tonuje krzykliwą czerwień i wzory na ścianie, wprowadzając spokój i elegancję. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Elegancki, smukły okap Franke w wykończeniu inox stanowi wspaniałe dopełnienie tej odważnej realizacji. Tonuje krzykliwą czerwień i wzory na ścianie, wprowadzając spokój i elegancję. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 lip 2015 10:39

Modna kuchnia: 20 pomysłów na okap

Niegdyś okap w kuchni pełnił wyłącznie funkcję praktyczną. Dziś okapy występują w różnych kształtach i kolorach, będąc pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. Tak wyglądają w polskich domach.

Okap kuchenny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza, zwłaszcza w kuchniach, w których dużo gotujemy. Wybierając model do swojego domu bądź mieszkania warto kierować się parametrami, takimi jak wydajność wyciągu, jego głośność, a także dodatkowe funkcje. 

Współczesne okapy wyposażane są w inteligentne funkcjonalności, pozwalające sterować urządzeniem za pomocą pilota lub nawet umożliwiające jego integrację z innymi sprzętami AGD. Warto także zwrócić uwagę na energooszczędność wybieranego rozwiązania. Współczesne okapy spełniają wymagania oszczędzania energii z nawiązką. 

Oprócz praktycznych aspektów okapu, dobierzmy taki model, który będzie uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Do wyboru mamy szereg najróżniejszych rozwiązań - w ponadczasowym eleganckim wykończeniu inox, jak również okapy czarne, białe i kolorowe. Wyciągi występują nie tylko w różnych kolorach, ale i rozmaitych kształtach. Stylowo prezentują się okapy cylindryczne, do minimalistycznych kuchni pasują okapy w kształcie prostokątnym, ze szklanym wykończeniem. 

Do kuchni urządzonej w stylu klasycznym dobrym rozwiązaniem będzie utrzymany w tradycyjnym duchu okap. Producenci oferują serie produktów dedykowane do kuchni retro lub angielskich, które obejmują nie tylko okapy, ale także piekarniki czy lodówki, co pozwala dobrać wszystkie elementy wyposażania w jednym stylu.

W kuchniach urządzonych w stylistyce glamour idealnie wyglądać będą wyciągi z dekoracją z kwiecistego wzoru, który dodatkowo można podświetlić, bardziej eksponując jego rysunek. Efektowne oświetlenie to standard we współczesnych okapach. Pozwala dodatkowo doświetlić powierzchnię gotowania, a także nierzadko podnosi wartość estetyczną sprzętu. 

Niezwykle często okap staje się głównym elementem kuchni, przyciągającym wzrok i nadającym ton wnętrzu. Jeśli jednak wolimy go nieco ukryć, można zdecydować się na model do zabudowy lub też - nowoczesne, efektowne rozwiązanie - chowany w blacie. 

W naszej galerii prezentujemy 20 zdjęć z polskich wnętrz. Zobaczcie, jak okapy prezentują się w domach polaków. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH