W jasnej, przestronnej kuchni wysoka zabudowa, poprowadzona pod sufit, kryje wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Modele do zabudowy można wybrać z szerokiej oferty firmy Franke. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W jasnej, przestronnej kuchni wysoka zabudowa, poprowadzona pod sufit, kryje wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Modele do zabudowy można wybrać z szerokiej oferty firmy Franke. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 lip 2015 09:42

Nowoczesna kuchnia. Modne pomysły na zabudowę

O charakterze kuchni przesądza zarówno zabudowa, jak i ukryty w niej sprzęt. Zobaczcie pomysły na meble kuchenne.

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu – powinna więc bić jego rytmem, tętnić tym samym pulsem. W nowoczesnej kuchni rytm ten wyznacza aranżacja całej strefy dziennej, której przestrzeń kuchenna jest integralnym elementem. Wiąże się to z coraz bardziej zestandaryzowaną tendencją do łączenia przestrzeni użytkowych zarówno w niedużych mieszkaniach w blokach, jak i całkiem sporych domach jednorodzinnych. 

Współczesna kuchnia to przede wszystkim przestrzeń pozbawiona barier, skłaniająca do bycia w kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi, zachęcająca do wspólnego spędzania czasu z bliskimi –gotowania, przygotowywania posiłków, jak i konsumowania. Przestrzeń pozbawiona barier nie tylko sprzyja pozytywnym kontaktom między mieszkańcami, ale też sprawia iż zostaje ona optycznie powiększona, a przede wszystkim niweluje wiele kosztów już na etapie powstawania budynku.

Urządzanie tego typu przestrzeni także jest o wiele przyjemniejsze. Daje ona bowiem o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Pozwala na dowolny typ zabudowy kuchennej przy zachowaniu wszystkich zasad ergonomii, a przy tym uzupełnienie jej wyspą, półwyspem barkiem czy po prostu minijadalnią. Otwarta na salon kuchnia to więcej miejsca na szafki i zabudowy, które dają dodatkowe miejsce na przechowywanie.

I choć większość nowoczesnych kuchni otwarta jest na salon czy jadalnię, nie znaczy to że oba terminy są synonimiczne. Nowoczesne mogę być bowiem także kuchnie zamknięte, o których modernistycznym charakterze przesądza rodzaj zabudowy. Bowiem wybrane przez nas meble do kuchni determinują wyznaczniki nowoczesności kreowanej przestrzeni.

O nowoczesnym charakterze mebli kuchennych przesądzają funkcjonalne rozwiązania oraz estetyka. Należą do nich całkowicie zamknięte szafki kuchenne, wysoka zabudowa, która skrywa lodówkę oraz niezbędne AGD, wielofunkcyjna wyspa lub półwysep w przypadku przestrzeni otwartych oraz modna kolorystyka – biel lub czerń, intensywne barwy, dekor drewna, a ostatnio szarości.

Nowoczesna kuchnia to jednak nie tylko wystrój przestrzeni. To także odpowiedniej jakości sprzęt AGD oraz mali pomocnicy często wykazujący się niezwykłą mocą. Ukryta w wysokiej zabudowie lodówka z zamrażarką oraz praktyczna spiżarka z cargami z pełnym wysuwem, piekarnik z książką kucharską czy okap sterowany przez smartfona – to tylko niektóre z możliwości jakie dają współczesne technologie. W pełni wykorzystane pomogą stworzyć ultranowoczesną przestrzeń kuchenną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH