Bateria kuchenna Tugela marki Franke ze stałą wylewką. Wysokość całkowita 175 mm, wykończenie chrom. Fot. Franke.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Bateria kuchenna Tugela marki Franke ze stałą wylewką. Wysokość całkowita 175 mm, wykończenie chrom. Fot. Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
29 maj 2015 12:48

Zmywanie na wyspie. Jak kupić dobrą baterię?

Wybór baterii kuchennej na wyspę, wbrew pozorom, wcale nie jest prosty. Na rynku jest zbyt wiele produktów, by ułatwić nam właściwą decyzję. Podpowiadamy czym się kierować, by wybór ten sprostał wszelkim oczekiwaniom.

Wybierając baterię do montażu na wyspie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej reprezentacyjny charakter. Musi ona być nie tylko ładna, elegancka i praktyczna, ale też odpowiadać ogólnie przyjętej stylistyce pomieszczenia. W końcu to ona pozostanie na pierwszym planie zarówno z perspektywy kuchni, jak i salonu. 

W parze ze zlewozmywakiem

Najprostszym sposobem na zachowanie stylistycznej spójności jest zakup baterii dedykowanej przez samego producenta do danego typu zlewozmywaka. Na rynku znajdziemy nie tylko ciekawe modele baterii chromowanych w kolorze stali – w połysku lub mat, ale też w kolorowe, białe i czarne, a nawet powlekane tworzywem odpowiadającym kompozytom, z których wykonano zlewy.

Postaw na styl kuchni

Jeżeli zdecydujemy się na indywidualny wybór baterii, najbardziej bezpieczną opcją będzie dobranie baterii odpowiadającej stylistycznie przyjętej koncepcji wystroju wnętrza – nowoczesnej, retro czy może klasycznej. Jeżeli zaś chcemy poeksperymentować ze stylami, pamiętajmy, by do naszej baterii dobrać dodatkowe elementy wystroju wnętrza, w tym samym charakterze, np. sprzęt AGD bądź po prostu uchwyty do mebli.

Zawsze jednak, gdy mamy wątpliwości w sprawie doboru baterii, skonsultujmy się ze specjalistą. Pamiętajmy przy tym, że dobra bateria poza walorami estetycznymi, ułatwi nam prace kuchenne oraz pozwoli zaoszczędzić wodę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH