Płyta gazowa Neptune posiada 4 palniki, w tym Trzy Korony czyli wysokiej mocy, potrójny palnik, pozwalający na szybkie przygotowywanie potraw w najwyższych temperaturach. Fot. Franke.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Płyta gazowa Neptune posiada 4 palniki, w tym Trzy Korony czyli wysokiej mocy, potrójny palnik, pozwalający na szybkie przygotowywanie potraw w najwyższych temperaturach. Fot. Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Franke
27 lis 2015 14:42

Funkcjonalna kuchnia. Zobaczcie wyjątkowe rozwiązania Franke

Nikogo nie dziwi już zlewozmywak umieszczony w rogu kuchni. Jednak strefa gotowania jest nadal rzadkością. To się jednak powoli zmienia, ponieważ firma Franke wprowadziła na rynek płytę gazową do zabudowy narożnej.

Dzięki płycie Franke Neptune zagospodarujemy przestrzeń, która często nie jest funkcjonalnie wykorzystana i zyskamy więcej miejsca na blacie. Jest to niezmiernie ważne szczególnie dla właścicieli mniejszych kuchni.

Płyta gazowa posiada 4 palniki, w tym Trzy Korony czyli wysokiej mocy, potrójny palnik, pozwalający na szybkie przygotowywanie potraw w najwyższych temperaturach. Palniki ułożone są w kształcie litery L, co znacznie uławia dostęp do każdego z nich.

Płyta Neptune sprawdzi się nie tylko w trudno dostępnych narożnikach w zabudowie kuchennej, ale także na złączeniu blatu w zabudowie z półwyspem kuchennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy także dostęp do palników z drugiej strony.

Natomiast okap nablatowy Downdraft po ukryciu w szafce, zajmuje niewiele miejsca, widoczny pozostaje jedynie panel o szerokości 9,5 cm. Podczas pracy okap unosi się ponad powierzchnię blatu na wysokość 40 cm. Dzięki wydajnemu silnikowi, urządzenie może oczyścić nawet 725 m3 w ciągu 1 godziny. Urządzenie posiada funkcjonalne oświetlenie LED, pracuje w czterech trybach, w tym jednym intensywnym, dodatkowo istnieje możliwość sterowania za pomocą pilota.

Projektanci i właściciele kuchni pragną jak najlepiej wykorzystać także powierzchnię strefy wody. Powinna być ergonomiczna i stylowa. Zwracając się także ku posiadaczom mniejszych kuchni, Franke oferuje zlewozmywak jednokomorowy Orion 611-62, którego minimalna szerokość podbudowy wynosi 45 cm. Proste formy oraz atrakcyjne wzornictwo z pewnością spodobają się miłośnikom zarówno stylu nowoczesnego, jak i klasycznego.

Zlewozmywak Orion 611-62 wykonany jest z opatentowanego przez Franke tworzywa Tectonite®, które łączy w sobie zalety wielu innych materiałów. Jest lekki i wytrzymały, co ułatwia transport i montaż zlewozmywaka. Innowacyjna technologia produkcji materiału zapewnia wysoką odporność na powstawanie plam. Zewnętrzna powłoka odporna jest na promieniowanie UV, dzięki czemu zlewozmywaki nigdy nie stracą oryginalnego koloru. Tectonite® wykazuje właściwości podobne do granitu, nie ściera się, dobrze znosi uderzenia i temperatury nawet do 300°C.

Umieszczenie zlewozmywaka tuż pod oknem to często najlepsze i najchętniej wybierane rozwiązanie w kuchni, jednak wysoka wylewka baterii może utrudniać korzystanie z okna. Zastosowanie baterii podokiennych pozwala na funkcjonalną aranżację wnętrza i nawet otwieranie okna na oścież nie stanowi wtedy problemu.

W ofercie Franke znajdziemy kilka propozycji baterii przeznaczonych do montażu pod oknem, w których wykorzystano różne rozwiązania techniczne. W wybranych modelach,
np. Cascada Window, mamy możliwość wyjęcia całej baterii z blatu, a elastyczne węże pozwalają na odłożenie jej obok na czas otwierania okna. W innych bateriach, takich jak Tamarin, Tincup czy Quantum obniżamy wylewkę, częściowo chowając ją w blacie roboczym. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć wysokość wylewki z około 20 cm do 4-6 cm.

Wyjątkowe, nowoczesne rozwiązania Franke zdecydowanie pomogą nam w aranżacji wnętrza kuchennego, tak aby stało się funkcjonalne i wygodne, a przy tym zgodne z najnowszymi trendami i piękne. 

Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się na: www.franke.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH