Okap wyspowy Mercury z oświetleniem Velo LED, które jest bardzo odporne na działanie wysokiej temperatury oraz dużą wilgotność. Nowoczesna forma i biały kolor sprawiają, że idealnie się wpisuje w nowoczesną kuchnię. Fot. Franke.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Okap wyspowy Mercury z oświetleniem Velo LED, które jest bardzo odporne na działanie wysokiej temperatury oraz dużą wilgotność. Nowoczesna forma i biały kolor sprawiają, że idealnie się wpisuje w nowoczesną kuchnię. Fot. Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 wrz 2015 13:35

Modna kuchnia: wybierz do niej okap

Nowoczesne okapy przyciągają wzrok pięknymi kształtami. Ich podstawowe zadanie to usuwanie kuchennych oparów. Mają też często dodatkowe funkcje.

Okap o ciekawym kształcie zawsze jest dekoracją kuchni. Bardzo często traktuje się go jak dzieło sztuki, podkreślające styl aranżacji. Usuwanie kuchennych oparów to oczywiście nadal główne zadanie okapu. Dzięki niemu niepożądane zapachy nie przenikają z kuchni do pozostałej części domu. Na meblach i ścianach nie osadza się także tłusty osad.

Nowe modele mają dodatkowe, ciekawe funkcje. Okapy najbardziej zaawansowane technologicznie potrafią same się włączyć, gdy tylko wykryją opary unoszące się z garnków i patelni. Następnie automatycznie dostosowują szybkość swojej pracy w zależności od ich intensywności, a nawet dopasowują stopień oświetlenia. Gdy gotowanie się skończy, czyszczą powietrze w kuchni i się wyłączają.

Ciekawą funkcją jest oczyszczanie powietrza także z innych niepożądanych zapachów i składników niż tylko opary kuchenne. To przede wszystkim dym papierosowy, kurz uliczny, bakterie, pleśnie, grzyby czy pyłki. Fakt, że powietrze w domu jest wolne od tego rodzaju zanieczyszczeń, okap sygnalizuje na specjalnym wskaźniku. Ta funkcja przydaje się np. podczas przyjmowania gości, czy gdy domownicy mają alergię. Okapy z dekoracyjnym oświetleniem są piękną lampą. Ich światło kreuje nastrojowy klimat np. podczas posiłków. Zużycie energii elektrycznej jest znikome (zwykle kilka watów).

Wiele modeli ma funkcję czyszczenia powietrza przez całą dobę. Przydaje się ona np. podczas dłuższej nieobecności w domu. Okap włącza się co jakiś czas, czyści powietrze i wyłącza. Po powrocie z delegacji czy urlopu powietrze w mieszkaniu jest świeże.

Tekst: Małgorzata Nietupska

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • przypomnienie, 2017-11-22 13:40:09

    Okap o ciekawym kształcie jest zawsze ozdobą kuchni, a nie oto przecież chodzi , główne zadanie to usuwanie oparów,
  • Aleksandra, 2017-09-27 17:08:10

    Wybierz okap!Ale jaki !Mąż funkcjonalny,koleżanki że modny ,dzieci kolorowy!No i być mądry!?Ale się udało znalazłam ,jeszcze podświetlany LED!

POLECAMY W SERWISACH